Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
09. Október , 2024, 14:28:33
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: radíme Frannimu  (Prečítané 21670 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #90 kedy: 03. Január , 2009, 14:48:45 »

ale ja vazne nechapem naco taketo hnusne zdroje ? chces z toho dostat tie napatia ako su na scheme ? +470V a +420V ? alebo symetricke +-450V alebo co ? ked chces to prve tak to by som riesil cez rezistor ako kazdy lampac.

aky hnusny zdroj? je to uplne dobry zdroj aj ked neni velmi pouzivany
ja ti to poviem takto proste ma trafko z nejakeho zosiky kde bol zdvojovac a na trafe ma iba napatia 150V a 50V a to ked zdvoji dostane tych 470V a 420V  Žmurk tie hodnoty su pri zatazi ked to je na prazno tak to dava tusim 500V a 450V
cez aky rezistor si myslel?z anodoveho na mriezku?sak tam sa dava vecsinou tlmivka a moze sa tam dat 100R odpor ale vecsie hodnty neodporucam inac sa bude amp pri vecsej hlasitosti zahlcovat lebo tam bude strasne velky ubytok napatia :) :)
nech si to spravi tak ako je na scheme bude mu to fungovat jak ma ale na higain by som to nepouzil lebo ma ten zdroj inu dynamiku skor sa hodi na plexiny a mozno 800vky Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #91 kedy: 03. Január , 2009, 14:49:44 »

no ja to tak mam,akorat tam mam ty kondiky do serii jako na tom prvom obrazku,protoze mam jen 200uF,tak jsem myslel,ze je tam dam tak,ako jsem nakreslil,oproti zemi,musi tam tak byt,jinak trafo asi udelalo bac Nechajte ma vydýchať
jasne uz si to tak poletuj nech mas pokoj sak teba raz jebne z toho nasobica ako ty pises Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #92 kedy: 03. Január , 2009, 15:10:09 »

to uz mi fakt asi jebne Na zdravie!,hold kdyz nejsou prachy,tak se musi pouzit co dum da,take si myslim ze to neni hnusny zdroj,ked ho pouzivali nasi predci v teslach a hralo to,jeste mam doma tesla mono 50 a kam se sere trandak z Fendera.jen mi slo o to,jak tam ma ty kondy v serii,jestli to neni moc,na to jsem jeste odpoved nedostal,jsem rad ze jste se zapojili do diskuze a doufam ze se jeste nekdo zapoji,ono je neco jineho delat z navinutych trafek a originalu z NDR,od nasich pratel,nes to z bastlit z toho to. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #93 kedy: 03. Január , 2009, 18:18:29 »

to uz mi fakt asi jebne Na zdravie!,hold kdyz nejsou prachy,tak se musi pouzit co dum da,take si myslim ze to neni hnusny zdroj,ked ho pouzivali nasi predci v teslach a hralo to,jeste mam doma tesla mono 50 a kam se sere trandak z Fendera.jen mi slo o to,jak tam ma ty kondy v serii,jestli to neni moc,na to jsem jeste odpoved nedostal,jsem rad ze jste se zapojili do diskuze a doufam ze se jeste nekdo zapoji,ono je neco jineho delat z navinutych trafek a originalu z NDR,od nasich pratel,nes to z bastlit z toho to. Nechajte ma vydýchať
Ake kondiky v serii ?
Takto :
brumi ti to preto,lebo nemas dobre vyfiltrovane napätie pre G2 (to je to cca 420v ) a dobre sparovane lampy.
kludne sa vykasli na celu tuto odbocku a priamo z toho anodoveho si vytvot cez tlmivku alebo 100ohmovy odpor (samotrejme za nim kondik o zem ) napajanie pre G2 a vsetko bude v poradku.
Tie diody si tam dal take ake boli pôvodne ?
Su tam totiz dost vysoke narazove prudy ,ktore ti ich pri zapnuti môzu odkurit ,hlavne ked si tam naladoval kondiky 2x200u.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #94 kedy: 03. Január , 2009, 18:21:12 »

Nezahrávaj sa co brumi? ?§!.
vzivote mi nebrumel ziedny zdroj Žmurk
keby si uz tolko nemachroval   ha ha ha
« Posledná zmena: 03. Január , 2009, 21:25:20 od brdo prvy » Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #95 kedy: 03. Január , 2009, 19:06:31 »

kedy si uz tolko nemachroval   ha ha ha
ja nemachrujem,ja iba pisem ze som nemal nikdy problem z tymt zdrojom Beeee
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #96 kedy: 03. Január , 2009, 19:35:54 »

jeste mi nic nebrumi,ale takovej zdroj jsem uz slysel a nic to nedelalo,pokud mate nejaky napad,rad ho vyzkousim,kdyz bude nejaky schema,tim lepe,myslim s tim to zdrojem a nehadejte se Bravooo
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #97 kedy: 03. Január , 2009, 20:09:20 »

ja nemachrujem,ja iba pisem ze som nemal nikdy problem z tymt zdrojom Beeee
Ale az potom ako som ti poradil  Bavím sa skvele si ani pivo nedopil a utekal si domov letovat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #98 kedy: 03. Január , 2009, 20:12:10 »

 Na zdravie!,to teda ne,mam to tak zapojene,ale jeste jsem to nezkousel,jeste popajim par dratku a mam elektrarnu hotovou Bavím sa skvele
Zaznamenané
franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #99 kedy: 02. Marec , 2009, 17:00:32 »

ahoj,uz jsem tady dlouho nebyl,dotaz prosim:muzu do tesly mono 50 dat vystupni trafo s music 70,abych tam nemusel mit to prevodove,kdo se ma s tim tahat,dikes Pomoooc!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #100 kedy: 04. Marec , 2009, 09:40:18 »

podla mna mozes, len tam potom asi trosku inac doriesit spatnu vazbu. respektive ju dat priamo na tych 8Ohm.
Zaznamenané

franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #101 kedy: 05. Marec , 2009, 16:16:41 »

jj,pole mi poradil,na linkovy vystup,tak uz to facha a nemusel jsem menit trafka,tak mi zbylo prevodove,alespon nejaka kilka pryc
Zaznamenané
franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #102 kedy: 11. Marec , 2009, 16:32:37 »

ahoj,mam mensi problem,nevim jak to napsat,kmita mi anodovy proud,kdyz pridam basy,kdyz je uberu tak to je cajk,cim to je,mam v tom stare kondiky,diody,jak kmita ten proud,tak se v tom rytmu houpou repraky,diky
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #103 kedy: 11. Marec , 2009, 22:03:17 »

mas nejaku kladnu spatnu vazbu niekde. skus prehodit anodove privody na vystupaku. iba prehod tie dva vodice.
Zaznamenané

franni
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118



« Odpoveď #104 kedy: 13. Marec , 2009, 20:43:36 »

uz je to v cajku,vymenil jsem kondiky a slape to,akorat misto 39nF jsem tam dal 47nF,ale asi to bude mit vliv na propustnost signalu,ale hraje to Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 23 otázok.