Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
05. Október , 2024, 16:30:19
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny zvané DR  (Prečítané 18683 krát)
0 užívateľov a 27 Hostí prehliada túto tému.
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« kedy: 15. Máj , 2008, 07:11:02 »

Poznáte túto americkú značku strún? Ja som si ich kúpil teraz prednedávnom a natiahol na gitaru. Sú to ručne robené USA-čka. Kupoval som DR extra life - vyšli ma "iba" 550...spravili mi cenu. Mám ich na gitare už týždeň a som viac než veľmi nespokojný. Už si ich v živote nekúpim. Vôbec,ale vôbec nedržia. Sú dobre natiahnuté a po 20 minútach hrania môžem ladiť. Boli v čiernej farbe....tá vraj nemala zliezať podľa predajcu ( dokonca môj známy) a hneď pri prevom hraní zliezla. Tak som si povedal, že takýto známych mi netreba.....mimochodom Big music v BB. Toto je len varovanie, že radšej sa vyhnúť sračkám "značky" DR. Na zdravie!
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1 kedy: 15. Máj , 2008, 07:24:58 »

Mal som take cierne DR struny, je pravda ze farba casom zliezla na prazcoch, ale ladenie drzali uplne normalne. A z ebay sa daju objednat za par korun, 550 je kradez :)
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #2 kedy: 15. Máj , 2008, 07:30:37 »

Mne sa DRka osvedčili najviac zo všetkých strún aké som kedy vyskúšal. síce tie farebné extralife som nemal este natiahnute.
Co sa tyka rady Tite Fit tak mi vydrzi zhruba 2x tolko co bezne struny ako Daddaria, ernie bally a pod. to ze tebe neladia moze byt aj v gitare, v nesprávnom natiahnutí strún, v zlej starostlivosti o struny.. zatial som s DRkami ziadny problem nemal. a to uz ich pouzivam dost dlho..
Zaznamenané

FALLGRAPP
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #3 kedy: 15. Máj , 2008, 07:40:04 »

ja pouzivam dadaria a staci ich po kazdom hrani zotriet utierkou a vydrzia aj 4 mesiace z toho 2 - 3 su v pohode
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #4 kedy: 15. Máj , 2008, 07:48:13 »

ja pouzivam dadaria a staci ich po kazdom hrani zotriet utierkou a vydrzia aj 4 mesiace z toho 2 - 3 su v pohode
tiez po kazdom hrani cistim, ale dadaria mi vydrzali mesiac, drali sa, korodovali, otupel zvuk.
DRka mi vydrzia vzdy minimalne 2mesiace, zvukovo ovela pomalsie stracaju cinkot. ked som to porovnával, tak DRka za mesiac zneli ako daddaria za tyzden..
Zaznamenané

FALLGRAPP
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #5 kedy: 15. Máj , 2008, 07:55:39 »

Od DR-ek sme rychlo utiekli.Niekto chválí ale ja hovorím že len prehnaná reklama ale stoja za ho...ELIXIR to su fakt super struny.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #6 kedy: 15. Máj , 2008, 07:59:18 »

Citácia
Od DR-ek sme rychlo utiekli.Niekto chválí ale ja hovorím že len prehnaná reklama ale stoja za ho...ELIXIR to su fakt super struny.
súhlasím s tebou. Ja používam bežne elixíry,ale tak že reku vyskúšam ...veď za skúšku nič nedám nie...( iba 550  Bavím sa skvele)
Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #7 kedy: 15. Máj , 2008, 08:02:31 »

Citácia
Mne sa DRka osvedčili najviac zo všetkých strún aké som kedy vyskúšal. síce tie farebné extralife som nemal este natiahnute.
Co sa tyka rady Tite Fit tak mi vydrzi zhruba 2x tolko co bezne struny ako Daddaria, ernie bally a pod. to ze tebe neladia moze byt aj v gitare, v nesprávnom natiahnutí strún, v zlej starostlivosti o struny.. zatial som s DRkami ziadny problem nemal. a to uz ich pouzivam dost dlho..
V gitare, v natiahnutí ani v starostlivosti o struny nie je chyba. Možno to je len dáky nepodarený kus,ale to sa nemôže stať takej firme ako DR. Skúšal si už elixíry. Tie vysdržia podstatne dlhšie ako všetky struny dokopy. Ak ti vydržali DR 2x dlšie ako Dadario tak Elixiry ti vydrržia minimálne 2x dlhšie ako DR.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #8 kedy: 15. Máj , 2008, 08:07:23 »

len ta cena elixirov.. DRka mam za pár korún.. tie long life su drahsie..
a dalsia vec, kazdy inak casto hra na gitare a inak sa o nu stara a su ludia, ktory maju tak agresivny pot, ze jednoducho im nie je predurcene hrat na gitare...
Zaznamenané

FALLGRAPP
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #9 kedy: 15. Máj , 2008, 08:26:23 »

Odskúšaj Elixiry a ručím Ti že iné už na gitaru nenatiahneš.Skúšali sme všetko dostupné aj dovozové ale elixír je jednotka.Po všetkých stránkách.Len jedna nevýhoda.Nemôžem čistit častejšie hmatník  :)
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 15. Máj , 2008, 08:53:02 »

Mne sa DRka osvedčili najviac zo všetkých strún aké som kedy vyskúšal.

Mne tiez, z tych co tu bezne dostat. Elixiry som este neskusal, iba na pozicanych gitarach a nejao zazracne ma nenadchli. Mam rad zvonive struny a sa mi zdalo, ze maju taky tupejsi zvuk.   
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #11 kedy: 15. Máj , 2008, 08:59:18 »

no ja som s DR spokojny - s Tite Fit, Jeff Healey, aj s extra life (black beauties)... a 550 sk je ozaj kradez. V statoch ma vysla v 2005 sada black beauties okolo 8 usd a dolar bol vtedy nieco mierne cez 30skk...tak som si ich nakupil taku mensiu kopku :-)
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #12 kedy: 15. Máj , 2008, 09:18:03 »

som pozrel ceny DR vs. Elixir a DRka vychadzaju o polovicu lacnejsie. Elixiry som doteraz skusal len akustike a tie boli fajn. Kde na Slovensku sa daju kupit Elixir na elektriku?? co stoja?? mozno by som ich aj skusil.. cisto len pre skusenost..
DRka mi uplne vyhovuju aj ten interval 2 mesiace menenia strun je pre mna idealny.. ale keby mam gitaru na ktorej hravam menej tak by som tam tie elixiry dal, neh nemam cely rok starosti..
moja skusenost je taka, ze kludne tie struny mozu zvukovo vydrzat aj rok hrat super, ale po urcitom case hrania sa "zbrusi" o prazce, zacne sa usadzovat drobna necistota medzi vinutie a struna potom nema rovnomernu hmotnost a nevibruje tak ako by mala, aj flazolety uz nezneju su tak ako na novych strunach.. vtedy uz ani dobre neladi.. a tomu nepredide ziadna sutruna ani so super specialnym nanovebom a podobne.. niekedy je lepsie kupovat lacnejsie struny a menit ich kazdy tyzden..
« Posledná zmena: 15. Máj , 2008, 09:19:54 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #13 kedy: 15. Máj , 2008, 09:21:50 »

Vcera som nahodil na LP DRka, mam z nich dobry pocit pri hre, hra sa na nich ako na obycajnych niklovych pozemskych strunach a vydrzia dlho cinkat. Elixiry su dobre na akustiku lebo maju o dost lepsi zvuk a dlho vydrzia, no na elektrike mam z nich taky gumeny umely pocit na prsty.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #14 kedy: 15. Máj , 2008, 09:50:18 »

som pozrel ceny DR vs. Elixir a DRka vychadzaju o polovicu lacnejsie. Elixiry som doteraz skusal len akustike a tie boli fajn. Kde na Slovensku sa daju kupit Elixir na elektriku?? co stoja?? mozno by som ich aj skusil.. cisto len pre skusenost..
DRka mi uplne vyhovuju aj ten interval 2 mesiace menenia strun je pre mna idealny.. ale keby mam gitaru na ktorej hravam menej tak by som tam tie elixiry dal, neh nemam cely rok starosti..
moja skusenost je taka, ze kludne tie struny mozu zvukovo vydrzat aj rok hrat super, ale po urcitom case hrania sa "zbrusi" o prazce, zacne sa usadzovat drobna necistota medzi vinutie a struna potom nema rovnomernu hmotnost a nevibruje tak ako by mala, aj flazolety uz nezneju su tak ako na novych strunach.. vtedy uz ani dobre neladi.. a tomu nepredide ziadna sutruna ani so super specialnym nanovebom a podobne.. niekedy je lepsie kupovat lacnejsie struny a menit ich kazdy tyzden..
[/qu
som pozrel ceny DR vs. Elixir a DRka vychadzaju o polovicu lacnejsie. Elixiry som doteraz skusal len akustike a tie boli fajn. Kde na Slovensku sa daju kupit Elixir na elektriku?? co stoja?? mozno by som ich aj skusil.. cisto len pre skusenost..
DRka mi uplne vyhovuju aj ten interval 2 mesiace menenia strun je pre mna idealny.. ale keby mam gitaru na ktorej hravam menej tak by som tam tie elixiry dal, neh nemam cely rok starosti..
moja skusenost je taka, ze kludne tie struny mozu zvukovo vydrzat aj rok hrat super, ale po urcitom case hrania sa "zbrusi" o prazce, zacne sa usadzovat drobna necistota medzi vinutie a struna potom nema rovnomernu hmotnost a nevibruje tak ako by mala, aj flazolety uz nezneju su tak ako na novych strunach.. vtedy uz ani dobre neladi.. a tomu nepredide ziadna sutruna ani so super specialnym nanovebom a podobne.. niekedy je lepsie kupovat lacnejsie struny a menit ich kazdy tyzden..
ote]

Daju sa v Made kúpit.A je to fakt aj o tom či niekto má rád ten ostrejší zvuk nových strun alebo gulatejší-ohranejší hraných nejaký čas.Elixiry tu ostrost stratia ale stále su super znejuce.DR -ka sú také ostrejšie -zvonivejšie stále.Je to individualné.Na každú dieru je záplata a pre každého gitaristu struny. :) Na elixiry nedám dopustit.Na akustiku aj DR su dobré ale na môj vkus privelmi zvonivé.Jedno je isté-elixiry aj rok môžeš mať na gitare.Ale hmatnik treba občas tiež vyčistit obzvlášť ked sa potia ruky velmi.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 23 otázok.