Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
05. Október , 2024, 14:15:47
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny zvané DR  (Prečítané 18573 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #45 kedy: 12. Jún , 2008, 15:18:42 »

napr. na mexickom strate mi praskne vzdy na skuske aspon jedna...
ja som kontroloval kobilku kamene secko nikde som nic nenasiel...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #46 kedy: 12. Jún , 2008, 15:19:02 »

tak to mas blbe Zdravíčko
co mam na tom blbe ze mi nepraskaju struny???
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #47 kedy: 12. Jún , 2008, 15:20:01 »

u mna je kobyla vzdy na vine. aj ked je dobra, tak mi struny vydrzia max 2,3 tyzdne. a ze za 6 rokov parkrat menit struny, tak to si tazko viem predstavit ten jemny styl akym hras. alebo mi nieco dolezite uchadza:)
tych 6 rokov splechol lakros od brucha..neviem odkial ma to cislo.. najdlhsie som mal struny natiahnute 5 mesiacov  Beeee
je sice pravda, ze nie som drevorubac, ale zase tie struny ani nehladkam.. ale este sa mi vazne nestalo aby pri hrani prdla struna :)

chalani co tak si prebrusit kamene na kobyle aby tie struny nepraskali?
« Posledná zmena: 12. Jún , 2008, 15:20:51 od styrioci » Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #48 kedy: 12. Jún , 2008, 15:21:11 »

tych 6 rokov splechol lakros od brucha..neviem odkial ma to cislo.. najdlhsie som mal struny natiahnute 5 mesiacov  Beeee
je sice pravda, ze nie som drevorubac, ale zase tie struny ani nehladkam.. ale este sa mi vazne nestalo aby pri hrani prdla struna :)

chalani co tak si prebrusit kamene na kobyle aby tie struny nepraskali?
brusit kamene na novej gitare ?§!.
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #49 kedy: 12. Jún , 2008, 15:22:30 »

brusit kamene na novej gitare ?§!.
a co je na tom? radsej budes picovat na struny?  ?§!. ked ti to je tolko parkrat prebehnut s pilnikom po kameni tak si kup sting saver alebo tusq kamene od gotohu a struny ti praskat nebudu  Zdravíčko
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #50 kedy: 12. Jún , 2008, 15:24:40 »

a co je na tom? radsej budes picovat na struny?  ?§!. ked ti to je tolko parkrat prebehnut s pilnikom po kameni tak si kup sting saver alebo tusq kamene od gotohu a struny ti praskat nebudu  Zdravíčko
dakujem za rady ha ha ha
« Posledná zmena: 12. Jún , 2008, 15:24:57 od lacrosse » Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #51 kedy: 12. Jún , 2008, 15:26:01 »

a co je na tom? radsej budes picovat na struny?  ?§!. ked ti to je tolko parkrat prebehnut s pilnikom po kameni tak si kup sting saver alebo tusq kamene od gotohu a struny ti praskat nebudu  Zdravíčko
to je skor nekvalitnym materialom alebo co, nie? napr vsetky tie 'vintage style' kobylky na stratoch su strunotrhace aj ked su nove.
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #52 kedy: 12. Jún , 2008, 15:27:38 »

ake pouzivas hrubky strun?
mne praskali deviny, ktore som pouzival davnejsie. odkedy mam desiny nepraska nic, gitara hra ako nikdy. :G Som frajer
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #53 kedy: 12. Jún , 2008, 15:30:51 »

to je skor nekvalitnym materialom alebo co, nie? napr vsetky tie 'vintage style' kobylky na stratoch su strunotrhace aj ked su nove.

ja mam mexicana asi rok a este mi na nom neprdla struna  Na zdravie! a to na nom dokonca aj hram...
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #54 kedy: 12. Jún , 2008, 15:30:51 »

mne praskali deviny, ktore som pouzival davnejsie. odkedy mam desiny nepraska nic, gitara hra ako nikdy. :G Som frajer
ja som prve dva dni s desinami nemohol..prsty mi skapinali..neskor som si zvykol..ale nevsimol som si nejaku zmenu v intenzite praskania strun
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #55 kedy: 12. Jún , 2008, 15:31:02 »

to je skor nekvalitnym materialom alebo co, nie? napr vsetky tie 'vintage style' kobylky na stratoch su strunotrhace aj ked su nove.
skor nekvalitou spracovania pri frezovani a bruseni...keby so robili poriadne, tak  vsetko zacistia, aj stycne plochy kamena so strunou a struny by nepraskali..

lakros: ja som ti len dobre chcel, premna zamna si kupuj nove struny kazde dva tyzdne  Na zdravie!
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #56 kedy: 12. Jún , 2008, 15:32:38 »

skor nekvalitou spracovania pri frezovani a bruseni...keby so robili poriadne, tak  vsetko zacistia, aj stycne plochy kamena so strunou a struny by nepraskali..

lakros: ja som ti len dobre chcel, premna zamna si kupuj nove struny kazde dva tyzdne  Na zdravie!
kupujem si kazde dva mesiace..do zalohy..kto tam ma liezt kazdy tyzden a len sa nasrat... Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #57 kedy: 15. Jún , 2008, 12:11:14 »

ja mam mexicana asi rok a este mi na nom neprdla struna  Na zdravie! a to na nom dokonca aj hram...
ja prave kvoli tomu na neho nehram :) ... cakam na graph tech, a rozmyslam ze aj nulty prazec by som si dal graph tech
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #58 kedy: 16. Jún , 2008, 17:55:15 »

ja prave kvoli tomu na neho nehram :) ... cakam na graph tech, a rozmyslam ze aj nulty prazec by som si dal graph tech

tak to mam potom asi stastie na kobylky  Na zdravie!
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #59 kedy: 23. Jún , 2008, 16:39:55 »

ja ficim na DRkach asi dva roky.. inak som bol 5 rokov fanda Ernie Ball.. pred tym dlho nebolo mozne zohnat komplet sadu na 7cky v hrubke 11.. potom mi Vrabec poradil DR hybridy 11tkovie s 50-tkou a 60-kou E/H a bol som velmi milo prekvapeny. pri dostatocnej udrzbe mi vydrzia 1.5 mesiaca v zodpovednej kondicii. a co sa mi paci najviac, maju fakt hustu tenziu a konecne mozem hrube kila poriadne udriet cim "rozospievam" lampy v aparate. pred tym mi ton na spodnych kilach vyrazne hore siel pri silnejsej hre.. kto hra na sedmicku alebo podladenoooze, vie ze musi opatrnejsie spodne kila hrat. plus temperovane ladenie a jedeeeeees :-)
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 23 otázok.