Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 12:16:07
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvukova lutna Vvendelio Venere, Padua 1582  (Prečítané 13754 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« kedy: 16. Máj , 2008, 19:05:34 »

Konecne som si bol po piatich dlllllhych mesiacoch zobrat u Petra Horňáka tento krasny kusok . Kedze som chcel hrat muziku , ktora ma bavi na autentickom dobovom hudobnom nastroji (nie na kl.gitare  ako doteraz ) , tak som si ho dal postavit .

 Jedna sa o presnu repliku lutny talianskeho majstra model Vvendelio Venere, Padua 1582 s menzurou 66,5cm . Cely nastroj je z dreva , lepeny , bez jedinej kovovej casti . Predna rezonancna doska (sirka cca 1mm) je z dvoch casti a je to smrek . Kobylka je hruska s vrchnou ebenovou castou . Lem po stranach prednej casti je dracie drevo . Zadna vypukla cast ma trinast pasov a je to orech pomedzi ktory je vkladany javor . Hmatnik je eben a na ladiace koliky a krk , ktory je zlozeny zo siestich dielov  bola pouzita slivka . Hlava je tiez zo slivky v ktorej je vlozeny javor . Nulty prazec je z hovadzej kosti . Prazce , ktore su omotane okolo krku su z ovcieho (dufam , ze som spomenul spravne zviera  Bavím sa skvele ) creva . Tri prazce nachadzajuce sa na rezonancnej doske su z bambusu . Cely nastroj je lakovany len velmi jemne . Predna doska je zdobena starym renesancnym motivom . Nastroj ma osem zborov ( parov strun ) , tzn . , ze celkovo ma 15 strun (prva struna je samostatna-nezdvojena) . Ladenie je do G : od najtensej-G-D-A-F-C-G-F-D . Komorne A ma  415 Hz . Struny su nylonove , hrubsie opradene kovovym drotom . Ked si nasetrim dalsie  prachy , chcel by som vyskusat aj original crevove .

 Peter Horňak vyraba renesancne lutny asi 9 rokov . Beha po zahranicnych hudobnych veltrhoch a vacsina jeho nastrojov putuje do zahranicia . Je to velmi pohodovy clovek , s ktorym sa da dohodnut na vsetkom .
« Posledná zmena: 24. Júl , 2009, 18:22:23 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #1 kedy: 16. Máj , 2008, 21:20:29 »

Obr.pril.c.1


* pwsq.JPG (220.81 KB, 799x599 - prehliadnuté 2494 krát.)

* oiruzbes.JPG (189.37 KB, 799x599 - prehliadnuté 1713 krát.)

* nciuvb.JPG (180.25 KB, 800x600 - prehliadnuté 2511 krát.)

* kadgdks.JPG (203.59 KB, 800x600 - prehliadnuté 3057 krát.)

* invrie.JPG (210.53 KB, 800x600 - prehliadnuté 1715 krát.)

* corjggb.JPG (208.91 KB, 800x600 - prehliadnuté 1688 krát.)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #2 kedy: 16. Máj , 2008, 21:23:08 »

Obr.pril.c.2


* asegn.JPG (228.22 KB, 799x599 - prehliadnuté 2085 krát.)

* bcnmd.JPG (193.25 KB, 800x600 - prehliadnuté 1656 krát.)

* rfbjp.JPG (212.92 KB, 800x600 - prehliadnuté 1732 krát.)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 16. Máj , 2008, 21:29:43 »

krasny nastroj, dufam ze bude nejaka ukazka, velmi by som to chcel pocut, ako hra  Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 16. Máj , 2008, 21:32:15 »

No uplne cumim Bavím sa skvele

Zo zadu to je ako melon. Vezmi to niekedy na gpc pivo, zahras nam :)
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #5 kedy: 16. Máj , 2008, 21:32:22 »

krasny nastroj, dufam ze bude nejaka ukazka, velmi by som to chcel pocut, ako hra  Zdravíčko
  To vas skor pozvem na koncert , ja totiz s nahravacim softom moc kamarat nie som .  Beeee
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 16. Máj , 2008, 21:33:27 »

  To vas skor pozvem na koncert , ja totiz s nahravacim softom moc kamarat nie som .  Beeee
Najdi cas a mozme nahrat u nas v skusobni, vsetko potrebne jesto.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #7 kedy: 16. Máj , 2008, 21:36:01 »

No uplne cumim Bavím sa skvele

Zo zadu to je ako melon. Vezmi to niekedy na gpc pivo, zahras nam :)
  Ze by sme ju pokrstili zopar pollitrami piva ?  Na zdravie!
 Mimochodom sa vola Matilda-ma to napisane vo vnutri na stitku .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #8 kedy: 16. Máj , 2008, 21:41:00 »

No uplne cumim Bavím sa skvele

Zo zadu to je ako melon. Vezmi to niekedy na gpc pivo, zahras nam :)
tak to by som snad dobehol vypocut, ak sa bude dat, mna fascinuju tieto stare nastroje
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 16. Máj , 2008, 21:41:51 »

Parada, uz sa neviem dockat kedy to uvidim nazivo. Na zdravie!
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. Máj , 2008, 21:44:38 »

Inak len dodam, Marek ty si cisty blazen. Aj tak viem, ze ked na taky nastroj budes hrat ty, tak z toho sprostost skratka nemoze vyjst. Ale je to aj pre teba vyzva. Drzim palce. Zdravíčko
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #11 kedy: 16. Máj , 2008, 21:47:24 »

Najdi cas a mozme nahrat u nas v skusobni, vsetko potrebne jesto.
  Vdaka za ponuku , snad niekedy  :) . Inak taketo akusticke nastroje s jemnym zvukom sa nenahravaju priamo na mikrofon , ale nastroj sa snima z vacsej dialky v akusticky vhodnom   mieste (napr. kostol , kde sa to ozyva a vznika tak iluzia silnejsieho a plnsieho zvuku ), aby sa zachytil na nahravke aj priestor . A navyse este musim trosku pocvicit , aby som bol so sebou ako-tak spokojny .  :)
« Posledná zmena: 16. Máj , 2008, 21:54:43 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #12 kedy: 16. Máj , 2008, 21:51:12 »

Inak len dodam, Marek ty si cisty blazen. Aj tak viem, ze ked na taky nastroj budes hrat ty, tak z toho sprostost skratka nemoze vyjst. Ale je to aj pre teba vyzva. Drzim palce. Zdravíčko
Dik , sak ked budem niekedy doma tak sa ozvem .  Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 16. Máj , 2008, 22:59:46 »

  Vdaka za ponuku , snad niekedy  :) . Inak taketo akusticke nastroje s jemnym zvukom sa nenahravaju priamo na mikrofon , ale nastroj sa snima z vacsej dialky v akusticky vhodnom   mieste (napr. kostol , kde sa to ozyva a vznika tak iluzia silnejsieho a plnsieho zvuku ), aby sa zachytil na nahravke aj priestor . A navyse este musim trosku pocvicit , aby som bol so sebou ako-tak spokojny .  :)
V kostole? WC bude tiez ok, nie?
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #14 kedy: 16. Máj , 2008, 23:01:51 »

V kostole? WC bude tiez ok, nie?
skor by som odporucil kupelnu s kachlickami, to ma ten spravny "church sound"  Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.