Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
09. Jún , 2024, 07:34:28
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nahravanie el. gitary  (Prečítané 14650 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 18. Máj , 2008, 18:02:37 »

sevaste,

chcel by som sa spytat: da sa el. gitara nahrat jednoduchym pripojenim do vstupu pre mikrofon? pripojenim myslim prosty kabel a velkym jackom na jednej strane a malym na druhej...

diki
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #1 kedy: 18. Máj , 2008, 18:04:51 »

ee mikrofonovy ale linkovy..das gitaru do linkovehoí...mala by hrat v jednom kanaly(ak mas mono jack) a potom stiahnes soft..napr wavepad alebo cubase a das tam mono vstup a nahravas...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 18. Máj , 2008, 18:11:11 »

sevaste,

chcel by som sa spytat: da sa el. gitara nahrat jednoduchym pripojenim do vstupu pre mikrofon? pripojenim myslim prosty kabel a velkym jackom na jednej strane a malym na druhej...

diki

Predpokladám, že hovoríš o nahrávaní gitary do PC a nie do niečoho iného. Linkový vstup sa dá použiť, ale asi budeš potrebovať DI box. Na fóre sa toho o domácom PC nahrávaní už popísalo strašne veľa. Prezri si témy v tejto sekcií a články na úvodnej strane http://gitaristi.sk .
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #3 kedy: 18. Máj , 2008, 18:12:10 »

ak mas efekt ktory ma speaker simulator(mozno o tom ani nevies) tak dbox nepotrebujes
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Máj , 2008, 10:31:37 »

sevaste,

chcel by som sa spytat: da sa el. gitara nahrat jednoduchym pripojenim do vstupu pre mikrofon? pripojenim myslim prosty kabel a velkym jackom na jednej strane a malym na druhej...

diki

Neviem ci ti sem chalani pisu... neviem ci som to ja nepochopil alebo co... ale chytis gitaru... zoberes kabel taky ako si opisal na jednej strane velky jack na druhej maly... pichnes to kludne do mikrofonoveho vstupu a mozes nahravat cez soft ktory mas alebo najdes...
Zaznamenané

@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 20. Máj , 2008, 10:32:43 »

ee mikrofonovy ale linkovy..das gitaru do linkovehoí...mala by hrat v jednom kanaly(ak mas mono jack) a potom stiahnes soft..napr wavepad alebo cubase a das tam mono vstup a nahravas...

A ked das gitaru elektricku ako taku bez nicoho do linkoveho tak zvuk ti nema co zosilit... bude ti zniet potichu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #6 kedy: 20. Máj , 2008, 10:35:01 »

A ked das gitaru elektricku ako taku bez nicoho do linkoveho tak zvuk ti nema co zosilit... bude ti zniet potichu.

mikrofonny vstup na gitaru je zle nedobre. gitara ma ist do impedancne prisposobeneho nastrojoveho vstupu, alebo cez DiBox do linkoveho vstupu. co potrebujes zosilnit ? vsak v pocitaci sa pouzije simulacia gitaroveho aparatu a ta sa o veskere zosilnenie postara.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 20. Máj , 2008, 10:46:37 »

Na lacnych kartach je taketo SW zosilnenie velmi sumive.
Zaznamenané

@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 20. Máj , 2008, 11:13:42 »

mikrofonny vstup na gitaru je zle nedobre. gitara ma ist do impedancne prisposobeneho nastrojoveho vstupu, alebo cez DiBox do linkoveho vstupu. co potrebujes zosilnit ? vsak v pocitaci sa pouzije simulacia gitaroveho aparatu a ta sa o veskere zosilnenie postara.

Neviem ja pouzivam SB AUDIGY 2 a ked to tam pichnem do MIC tak stiahnem samozrejme hlasitost MIC vstupu asi na 1/4 a zvuk uz nie je sumivy ale samozrejme ze lepsia by bola tvoja varianta s DiBoxom... ale DiBox kupovat atd... naco? tak isto to robim aj na notebooku kde mam nejaku shitnu kartu. pichnem to do mikrofonoveho (lebo tam line in nemam) a stiahnem zvuk vstup na 1/4. chcem len povedat ze nie kazdy ma na karte "line in" ak ma tak nech sa paci. Ako vravi rastis... DiBox. Ale ak nema postaci aj mikrofonovy vstup.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #9 kedy: 20. Máj , 2008, 11:28:46 »

tak to je potom taka ta zakladna filozoficka otazka, ze ci to ma zniet nejako alebo hovnako...
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #10 kedy: 20. Máj , 2008, 19:58:21 »

mikrofonny vstup na gitaru je zle nedobre.
Zle nedobre pre gitaru alebo pre zvuk. kartu? abo pre nikoho iba sa to odrazí na kvalite zvuku?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #11 kedy: 20. Máj , 2008, 21:06:13 »

pre zvuk
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #12 kedy: 21. Máj , 2008, 19:34:22 »

Doteraz som to mal v mic in, teraz ako som si to tu prečítal som to prehodil do line in a npostreol som anilen najmenšiu zmenu  Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 21. Máj , 2008, 19:41:59 »

Doteraz som to mal v mic in, teraz ako som si to tu prečítal som to prehodil do line in a npostreol som anilen najmenšiu zmenu  Bavím sa skvele Na zdravie!
tak si hluchy ako poleno a kludne nahravaj dalej gitaru cez mic in  Na zdravie!
rozdiel by to malo spravit asi taky, ze viacej sumu a bordelu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #14 kedy: 22. Máj , 2008, 12:37:52 »

Doteraz som to mal v mic in, teraz ako som si to tu prečítal som to prehodil do line in a npostreol som anilen najmenšiu zmenu  Bavím sa skvele Na zdravie!

pri zlej zvukovke a hlavne bez DiBoxu je to naozaj jedno. zapaj sa cez DiBox, do solidneho line in a vypadne Ti zrazu vata z usov.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 21 otázok.