Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 12:28:27
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nahravanie el. gitary  (Prečítané 14810 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 22. Máj , 2008, 12:58:38 »

line in je ten 3. vchod na jack? mam 3: sluchatka, mic, a "nieco"
nie som daaky comp. guru...
ma to symbol jak keby sipka ukazovala do zatvorky...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #16 kedy: 22. Máj , 2008, 13:06:51 »

line in je ten 3. vchod na jack? mam 3: sluchatka, mic, a "nieco"
nie som daaky comp. guru...
ma to symbol jak keby sipka ukazovala do zatvorky...
moze byt (vacsinou to tak byva)...ale nemusis byt guru na to, aby si otvoril manual, ktory si ku zvukovke/PC dostal a pozrel si to. ak manual nemas - vygoogli si stranku vyrobcu a hladaj zalozku support  alebo downloads ... Na zdravie!
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #17 kedy: 04. Jún , 2008, 14:18:04 »

line in je ten 3. vchod na jack? mam 3: sluchatka, mic, a "nieco"
nie som daaky comp. guru...
ma to symbol jak keby sipka ukazovala do zatvorky...
na 99,9999999999999999% je to line in
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 16. Júl , 2008, 08:48:15 »

a co takto napojit hociaky mikrofon do compu a postavit ho pred combo?
my sme to tak robievali a keby bol cool edit jednoduchy ako skicar alebo word pad, tak inak uz ani nenahravame Bavím sa skvele
a na to, ze to islo cez mic na notebookovej zvukovke, tak to nemalo ani spatny zvuk (az na praskanie redukcie, lebo sme nemali kabel s malym jackom)

existuju prosim vas kable, kde je na jednej strane XLR (tusim tak sa vola ten 3-pinovy konektor na mikraku No hanbím sa.. ) a na druhej maly jack do zvukovky, nech netreba redukciu? lebo videl som v muzikeri len velky/maly jack kabel, ale ten mi je naprd
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #19 kedy: 16. Júl , 2008, 09:02:40 »

existuje kopu kablov, len treba hladat...na druhej strane, velmi sa nepocita s tym, ze mic pichnes rovno do line in na zvukovke v PC s malym jackom. skor sa pocita s tym, ze mic pichnes do mic preampu, ktory ma na vstupe velky jack a odtial to potiahnes o zvukovky. konkretne s takym kablom XLR/maly jack som sa este nestretol, ale mozno to niekto vyraba..
« Posledná zmena: 16. Júl , 2008, 09:02:56 od styrioci » Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 16. Júl , 2008, 09:15:11 »

existuje kopu kablov, len treba hladat...na druhej strane, velmi sa nepocita s tym, ze mic pichnes rovno do line in na zvukovke v PC s malym jackom. skor sa pocita s tym, ze mic pichnes do mic preampu, ktory ma na vstupe velky jack a odtial to potiahnes o zvukovky. konkretne s takym kablom XLR/maly jack som sa este nestretol, ale mozno to niekto vyraba..
diky, ja som to chcel len na take domace nahravanie, v garazi mame (konecne) mixak a snad sa cez to bude nieco dat urobit...a naco je vlastne ten mic preamp? ked sme skusali nahravat stylom mikrofon->kabel->redukcia->mic na notebook zvukovke, tak to bolo v pohode (samozrejme v ramci moznosti jednotlivych komponentov) ako po hlasovej, tak aj po zvukovej stranke...
nebola to kvalita, ako u rasta, to je uz podla mna albumova kvalita, ale na demo to uplne stacilo (kym som nenahraval u rasta, tak som si myslel, ze vsetky dema musia sustat a brumiet Bavím sa skvele )
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #21 kedy: 16. Júl , 2008, 09:23:18 »

mikrofon ma slaby signal, takze nevybudi klasicky linkovy vstup na zvukovke. cize nahra sa to velmi ticho, potom to treba zhlastnovat, co zvysi zaroven aj sum a cely signal je aj tak nijaky, suchy... zato sa ma pouzivat k mikrofonu mikrofonny preamp. ten inak zvacsa byva sucastou aj jednotlivych sabiel mixpultu alebo moze existovat aj ako samostatna krabica. byva sucastou aj niektorych zvukoviek, ale zvacsa pofidernej kvality - uz len to, ze maly jack ako vstup. ktory mikrofon ma maly jack na konci ? akurat tak skajpovy. inak ci tam das redukciu alebo nie, to je jedno, v tychto leveloch sa to nerozozna...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 16. Júl , 2008, 09:54:17 »

existuje kopu kablov, len treba hladat...na druhej strane, velmi sa nepocita s tym, ze mic pichnes rovno do line in na zvukovke v PC s malym jackom. skor sa pocita s tym, ze mic pichnes do mic preampu, ktory ma na vstupe velky jack a odtial to potiahnes o zvukovky.  (...)
Nemavaju normalne mic preampy len XLR vstup? Kable XLR -> Jack 6,3mm my pouzivame len na DI out -> line ine. Ale v minulosti aj na mikrofon a nebolo to ono, ten mic preamp tam chybal, cize XLR -> Jack 6,3mm kabel to neposle cez preamp, ale rovno na line-in mixu.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 16. Júl , 2008, 10:25:38 »

vidis, moze byt, ze som sa sekol? No hanbím sa.. ale tiez som videl kabel XLR s "redukciou" na velky stereo jack (TRS), resp symetricke TRS vstupy na niektorych zariadeniach (a teraz si nespomeniem, ci to bol prave mic preamp - myslim, ze to boli zvukovky s integrovanym mic preampom)
« Posledná zmena: 16. Júl , 2008, 10:27:13 od styrioci » Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 16. Júl , 2008, 10:57:13 »

mikrofon ma slaby signal, takze nevybudi klasicky linkovy vstup na zvukovke. cize nahra sa to velmi ticho, potom to treba zhlastnovat, co zvysi zaroven aj sum a cely signal je aj tak nijaky, suchy... zato sa ma pouzivat k mikrofonu mikrofonny preamp. ten inak zvacsa byva sucastou aj jednotlivych sabiel mixpultu alebo moze existovat aj ako samostatna krabica. byva sucastou aj niektorych zvukoviek, ale zvacsa pofidernej kvality - uz len to, ze maly jack ako vstup. ktory mikrofon ma maly jack na konci ? akurat tak skajpovy. inak ci tam das redukciu alebo nie, to je jedno, v tychto leveloch sa to nerozozna...
ja som myslel 3-pinovu koncovku na jednej strane, do nej pichnut mikrofon, a maly jack na druhej strane a ten pichnut do mic na zvukovke...ale tak ked treba ten preamp, tak staci asi 3-pinovka/velky jack do preampu a velky jack/maly jack do zvukovky, ci?? a ta redukcia je preto nahovno, lebo ked ju zabodnem do zvukovky, tak deformuje kvalitu, vysvetlim:
okrem ineho pouzivame redukciu aj na to, aby sme si mohli notebook/mp3 player napojit na combo a pocuvat hudbu...musime sa s redukciou hrat (povytahovavat ju, podlozit vreckovami atd.), lebo ked ju zapichneme nafest, tak ten zvuk je uplne zly, napr nepocut vsetky zvuky, ktore by sa inak mali pocut
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 16. Júl , 2008, 11:04:19 »

lebo ked ju zapichneme nafest, tak ten zvuk je uplne zly, napr nepocut vsetky zvuky, ktore by sa inak mali pocut
nie je ten mic in na zvukovke iba mono?
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 16. Júl , 2008, 11:10:22 »

nie je ten mic in na zvukovke iba mono?
no to som si tiez myslel, ale tak robi to aj na mp3 playeri, a ten je stereo urcite...akoze ono to hra dobre, len ten jack treba z toho vstupu jemne povytiahnut, pojazzovat s tym trochu a v tom je problem, lebo potom je to tam zapichnute do pol zrde a staci nepatrny pohyb a vsetko sa to doye*e...preto aj spominane problemy pri nahravani nastrojov...a jazzovat treba s tou redukciou jak v compovom mic in tak aj v mp3playerovom (rozne druhy a znacky), takze chyba bude asi v redukcii, lenze tych sme uz par prestriedali, prave kvoli tomuto problemu...
a co je najhorsie, ze v muzikeri som nenasiel ani 1/4 - 3.5 kabel, ktory by to dufam vyriesil... Smútim
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #27 kedy: 16. Júl , 2008, 11:12:06 »

ja taku redukciu raz za cas pouzijem, ale nejake problemy som nezaznamenal
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 16. Júl , 2008, 11:31:10 »

ja taku redukciu raz za cas pouzijem, ale nejake problemy som nezaznamenal
nam to hralo z pociatku dobre, len casom sa to zacalo posierat...ale pochybujem, ze by za to mohlo nejake mechanicke opotrebenie redukcie...a zase v tych vstupoch to tiez neni, lebo sak mp3playery pocuvame na sluchatkach a idu v pohode a notebookovy sluchatkovy vstup tiez v pohode fachci...teda, ked su tam sluchatka...ale ako nahle sa da redukcia, tak to treba stelovat, povytahovavat a podopierat, nech sa to co najmenej hybe, lebo potom to susti, brumi alebo nepocut niektore zvuky (co je niekedy dost haluz, ale nasere to za chvilu)
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #29 kedy: 16. Júl , 2008, 11:33:05 »

a keby Vam niekto sikovny spravil taky kabel ? myslim normalne XLR -> 3.5 jack ? to by nestacilo ? ak to nehori, tak Ti to spravim a donesiem na Pustohlav  ha ha ha
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.