Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 12:40:33
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nahravanie el. gitary  (Prečítané 14852 krát)
0 užívateľov a 14 Hostí prehliada túto tému.
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 28. Júl , 2008, 13:25:29 »

ano presne to som myslel... neviem či to majú aj v muzikeri ale podla mna by mali mať,  ja som ju kupil  v elektre v euronicse sa mi zdá
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #46 kedy: 28. Júl , 2008, 13:25:46 »

 Huh! si zober do uvahy, ze v kombe mas iba jeden reprak, nie ? nech aj dva, ale su zapojene dohromady...tak ako mozes hrat cez dva kanaly ? kombo ma iba jeden kanal a to na gitaru a to bude hrat stale mono :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #47 kedy: 28. Júl , 2008, 13:26:24 »

a to robis cez gitarove kombo?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #48 kedy: 28. Júl , 2008, 13:27:43 »

a este sa doplnim, ze keby si chcel hrat normalne na dva kanaly, tak by si musel mat dve komba a jeden kanal by siel do jedneho a druhy do druheho. a alfonz neviem o com pise.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 28. Júl , 2008, 13:32:25 »

mne to funguje aj ked taham z vystupu komba mono kabel a na konci mam stereo prepojku do compu...
A na tom stereo konektore mas spojeny lavy kanal s pravym?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #50 kedy: 28. Júl , 2008, 13:34:40 »

predpokladam, ze ide o to, ze ked sa strci mono gitarovy jack do stereo samice vystupo notebooku, nie ze to bude hrat MONO, ale iba jeden kanal, cize polovica signalu, spravne som pochopil ?

treba si poletovat taky kabel sam. kupit stereo tieneny kabel, na jednom konci zapojit korektny stereojack a na druhom zapojit mono jacka a obe zive zily naletovat na spicku jacku.
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 28. Júl , 2008, 13:37:25 »

predpokladam, ze ide o to, ze ked sa strci mono gitarovy jack do stereo samice vystupo notebooku, nie ze to bude hrat MONO, ale iba jeden kanal, cize polovica signalu, spravne som pochopil ?

treba si poletovat taky kabel sam. kupit stereo tieneny kabel, na jednom konci zapojit korektny stereojack a na druhom zapojit mono jacka a obe zive zily naletovat na spicku jacku.
ano, presne to som mal na mysli :)
cize 3.5 stereo jack do notebook samyce a 1/4' mono do comba?
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #52 kedy: 28. Júl , 2008, 13:39:15 »

ano, na vystup notasu pouzi stereo jack, nech poberes vsetko signal, ked tam strcis mono, tak stredny vodic, co je jeden z kanalov Ti ide okamzite do zeme, cize nic. ani vlastne nepotrebujes stereo kabel, akurat tu jednu zilu na tom stereo jacku naletuj aj na spicku, aj na stred jacku.
« Posledná zmena: 28. Júl , 2008, 13:39:31 od rastis » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 28. Júl , 2008, 13:40:22 »

predpokladam, ze ide o to, ze ked sa strci mono gitarovy jack do stereo samice vystupo notebooku, nie ze to bude hrat MONO, ale iba jeden kanal, cize polovica signalu, spravne som pochopil ?

treba si poletovat taky kabel sam. kupit stereo tieneny kabel, na jednom konci zapojit korektny stereojack a na druhom zapojit mono jacka a obe zive zily naletovat na spicku jacku.
Ten vystup z notebooku by to mal zniest, ale nikdy nevies. Nikdy by som nic take nespravil na nejakom nie-consumer zariadeni. Bola by skoda ho odpravit. Jednu zvukovu kartu som uz takymto sposobom premenil zo stereo na mono.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #54 kedy: 28. Júl , 2008, 13:41:50 »

Ten vystup z notebooku by to mal zniest, ale nikdy nevies. Nikdy by som nic take nespravil na nejakom nie-consumer zariadeni. Bola by skoda ho odpravit. Jednu zvukovu kartu som uz takymto sposobom premenil zo stereo na mono.

teraz nemam sajn, o com rozpravas.
Zaznamenané
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 28. Júl , 2008, 13:42:36 »

aby som vysvetlil čo som písal, ked mam mono jack z vystupu z komba na druhy konec si dam tuto prepojku do počitača a funguje mi to sice je stereo prepojka ale  samozrejme že to nehrá stereo a mojim cielom ani neni aby to hralo stereo...
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #56 kedy: 28. Júl , 2008, 13:45:05 »

Vsak mu radis, aby skratoval dva vystupy dokopy. Cize to, co ide signal z jedneho a ma ist za normalnych okolnosti po kabli niekam dalej, tak to sa vrati do toho druheho a naopak. Tieto vystupne tranzistory ci co maju proti tomu dnes uz asi ochranu, ale ja to povazujem za dost rizikove riesenie.

No uz je tu dost sraciek? KTo nam to vysvetli? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Júl , 2008, 13:45:37 od Martinlm » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #57 kedy: 28. Júl , 2008, 13:47:32 »

Vsak mu radis, aby skratoval dva vystupy dokopy. Cize to, co ide signal z jedneho a ma ist za normalnych okolnosti po kabli niekam dalej, tak to sa vrati do toho druheho a naopak. Tieto vystupne tranzistory ci co maju proti tomu dnes uz asi ochranu, ale ja to povazujem za dost rizikove riesenie.

No uz je tu dost sraciek? KTo nam to vysvetli? Bavím sa skvele

myslis, ze je to nejake nebezpecne ? v zivote som nad tym takto nerozmyslal, vsak zmonovanie je uplne bezna vec.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #58 kedy: 28. Júl , 2008, 13:51:03 »

aha, tak uz chapem. ja si tiez myslim, ze sa to moze robit a aj to tak bezne robim :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 28. Júl , 2008, 13:51:10 »

Ja tiez nie, az mi jedna stara zvukovka odisila Bavím sa skvele A potom som kupit ten M-Audio a to stalo 4000 a zrazu mi to prislo dost blbe riskovat, tak odvtedy take veci uz nerobim. Konkretne som raz takto riesil, ze ci mozem pripojit dojicu sluchatiek paralelne na vystup. Som to radsej nepripojil nakoniec :)
« Posledná zmena: 28. Júl , 2008, 13:51:51 od Martinlm » Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.