Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:30:44
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gýč a originalita  (Prečítané 23249 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #90 kedy: 28. Máj , 2008, 08:26:20 »

  Ja by som ta este trosku doplnil . Totiz Mozart bol vo svojej dobe MODERNY . Ak by chcel byt moderny Y.J.M. , tak by svojich sedem tonov harmonickej molovej stupnice vymenil za chromaticke tonove rady a svoj band za digitalnu ustrednu .
Mozart bol moderný a doteraz je počúvateľný, využíval všetky dostupné proztriedky, ktoré mal, neviem čo chce robiť Y.J.M., no je v ňom cítiť prvky klasiky a dosť výrazne
« Posledná zmena: 28. Máj , 2008, 08:33:27 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #91 kedy: 28. Máj , 2008, 08:42:19 »

marrtin: uz spolu neraz hrali a aj zadarmo. nemam dojem ze by sa snizovali. cez tvoju optiku ano, cez moju nie. je to jeden z najkvalitnejsich raperov v strednej europe. o kvalite obsahu a prejave nech si robi kazdy nazor sam, vsetko ostatne je bez debaty na spickovej urovni, len netreba mat klapky.
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #92 kedy: 28. Máj , 2008, 09:06:40 »

no tak mám asi klapky, priznávam, nerozumiem tomu, toto by som nazval gýčom, v určitých smeroch som nehybný, tiež nerozumiem modernému maliarstvu, štvorček, obdĺždnik, kružnica, nejaký prskanec a neviem si pod tým nič predstaviť, na dražbe to má hodnotu, že by si za to kúpil honosnú vilu a ja iba žasnem, kde sa skrýva moja obmedzenosť, že tomu nerozumiem, neviem, ale ak by som to kúpil, tak iba preto aby som na tom zarobil, inak to nemá podľa mňa hodnotu žiadnu, iba umelo vytvorenú, no asi tak, hudba, maliarstvo, sochárstvo, tiež žasnem, aké diela nám postavali po našej peknej Bratislave...u mňa sú to gýče, ale dobre oficiálne asi nemám vkus a mám klapky, no čo už priznávam
a keď už hovoríš o svetovom rape, bol by som radšej keby sa rapoval Hviezdoslav ako vylgárnosti V cenovej...ale i tak by som to nenazýval umením, jedine, že by bolo v tom sláčikové kvarteto a rapovanie by sa zmenilo na dynamickú reč  Som frajer

ale necerti sa  :)  Na zdravie! o tom ci je to gyc alebo nie som nepolemizoval, je to velmi tenky lad  ha ha ha mam rad hip hopovu rytmiku a valihora s rozsom to mozu slusne rozpumpovat. tie klapky som spomenul preto, lebo vela ludi hip-hop ci rap odmieta bez zakladnych vedomosti a napocuvania.
a tie umelo vytvarane hodnoty, s tym suhlasim.
Zaznamenané

o-yep sro
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 28. Máj , 2008, 09:08:15 »

marrtin: uz spolu neraz hrali a aj zadarmo. nemam dojem ze by sa snizovali. cez tvoju optiku ano, cez moju nie. je to jeden z najkvalitnejsich raperov v strednej europe. o kvalite obsahu a prejave nech si robi kazdy nazor sam, vsetko ostatne je bez debaty na spickovej urovni, len netreba mat klapky.

Kontrafakt je asi jedina slovenska hiphopova kapela ktora sa mi paci, hlavne posledny album ma naozaj uroven (myslim produkcie, neriesim ci je to vulgarne alebo nie). Nazivo by som si ich kludne rad pozrel, urcite to bude dobre.
Dokonca dlhu dobu mi ich cd hralo v aute, tocilo sa to v changeri spolu s inou muzikou a vobec mi to nevadilo.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #94 kedy: 28. Máj , 2008, 09:10:01 »

ale necerti sa  :)  Na zdravie! o tom ci je to gyc alebo nie som nepolemizoval, je to velmi tenky lad  ha ha ha mam rad hip hopovu rytmiku a valihora s rozsom to mozu slusne rozpumpovat. tie klapky som spomenul preto, lebo vela ludi hip-hop ci rap odmieta bez zakladnych vedomosti a napocuvania.
a tie umelo vytvarane hodnoty, s tym suhlasim.
ja sa nečertím, iba vysvetľujem, som otvorený ak mi ukážeš naozaj niečo kvalitné, tak to beriem, zatiaľ som to ešte nestretol, je pravda, že to ani v mojich klapkoidných nazeraniach na svet ani nehľadám, mám svoj vkus, ktorý môže mať časom inú evolúciu akú si viem momentálne predstaviť
« Posledná zmena: 28. Máj , 2008, 09:29:42 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #95 kedy: 28. Máj , 2008, 09:31:26 »

ked uz hip hop tak jedine elektrick mann z ciech .. to su hovada .  Bavím sa skvele

Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #96 kedy: 28. Máj , 2008, 09:53:30 »

Vsetko co tu napisal JOE o Mozartovi a modernych hracoch beriem a suhlasim.
udry - pozrel som si toho malmsteema, a ta tvoja teoria a zaranzovani heviku n apre orchester nejako nefunguje. Je to suche, bez zivota. Vidno ze nikdy nepracoval so zivym orchestrom a tam zostali aj jeho aranzma - na jednej klavesovej linke. Okrem toho ked za sebou nema bubenika riadne uteka z metra, miestami je skoro o pol doby dopredu.. Ak je nieco gyc, tak YJM + orchestra je nim urcite. Chaby pokus.
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #97 kedy: 28. Máj , 2008, 09:57:43 »

marrtin: uz spolu neraz hrali a aj zadarmo. nemam dojem ze by sa snizovali. cez tvoju optiku ano, cez moju nie. je to jeden z najkvalitnejsich raperov v strednej europe. o kvalite obsahu a prejave nech si robi kazdy nazor sam, vsetko ostatne je bez debaty na spickovej urovni, len netreba mat klapky.
Pokial viem, hip hop je hlavne o obsahu (aspon zakladna myslienka taka kedysi bola). To, co sa robilo volakedy, bolo akesi stvarnenie skutocnosti, poukazovanie na problematiu, vypoved. Dnesni "hip-hoperi" sa pretekaju kto ma viac zenskych riti v klipe, drahsie auto a kecaju o tom, jaky su strasne dobri. A toto nie je nic ine ako gyc
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #98 kedy: 28. Máj , 2008, 15:49:24 »

Vsetko co tu napisal JOE o Mozartovi a modernych hracoch beriem a suhlasim.
udry - pozrel som si toho malmsteema, a ta tvoja teoria a zaranzovani heviku n apre orchester nejako nefunguje. Je to suche, bez zivota. Vidno ze nikdy nepracoval so zivym orchestrom a tam zostali aj jeho aranzma - na jednej klavesovej linke. Okrem toho ked za sebou nema bubenika riadne uteka z metra, miestami je skoro o pol doby dopredu.. Ak je nieco gyc, tak YJM + orchestra je nim urcite. Chaby pokus.

Fakt vsak je,ze YJM pracoval s orchestrom... ja ho ako rockera este beriem a niektore veci sa mi zacinaju pacit a techniku ma fakt dobru, ale co som pocul ako hral s orchestrom tak to bol strach a hroza... nepocuval orchester, kaslal na dirigenta a ti uboziaci ho tam museli nahanat... nech si hra metal a rock v tom je vyborny ale ak mi niekto povie, ze vie zahrat klasiku tak dovi dopo...
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #99 kedy: 28. Máj , 2008, 16:03:28 »

Fakt vsak je,ze YJM pracoval s orchestrom...
No ved ja referujem k tomu videu kde hra s orchestrom. Mal som namysli, ze nikdy PREDTYM nerobil s orchestrom
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #100 kedy: 28. Máj , 2008, 18:47:04 »

No ved ja referujem k tomu videu kde hra s orchestrom. Mal som namysli, ze nikdy PREDTYM nerobil s orchestrom

aha tak ok  Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.