Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 05:05:09
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozhovor s Peci Uherčíkom v SME - Okrádajú ma o peniaze.  (Prečítané 11382 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #30 kedy: 19. Máj , 2008, 19:10:30 »

Ten "monopol" im pridelil stat s tym, ze si hudobnici budu cez tuto stavovsku organizaciu sami riesit to "svoje". Tak to existuje aj vo svete aj u nas pre ine odbory. A to sefstvo si tam volia hudobnici, ci nie? Nevolil si? A preco? Radsej by si chcel, aby to miesto vas robil priamo stat ako som sa uz predtym pytal?




no dobre ze im ho udelil ale myslim ze to nieje dobre, minimalne by teda mala byt spristupnena kotrola k svojim udajom. To co sa tam deje podlauhercika zavana basou. Je to hodne velky podvod ked si zoberem ake peniaze sa tocia v slovenskom hudobnom biznise .
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
predator
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 19. Máj , 2008, 19:13:17 »

Mne to náramne pripomína podobný prípad v advokátskej komore, kde chceli advokátku vylúčiť, lebo odhalila úplatkárstvo kolegu. Nepodporili ju, ale chceli ju zničiť za každú cenu. A to len preto, lebo postupovala v súlade so zákonom.

Stavovské štátom monopolizované organizácie nič neriešia, lebo ako bolo už povedané, stačí, že sa do vedenia dostane pár jedincov s hrošou kožou a zrazu členom táto organizácia viac škodí ako prospieva, a vyčistiť ju od týchto ľudí, aby miesto ich ľahkého "biznisu" zasa plnila svoje pôvodné ciele, je takmer nemožné.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 19. Máj , 2008, 19:17:25 »

Hlavne su zaujimave tie paralely so "starou gardou" vo veducich poziciach. Defenestrovat.
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #33 kedy: 19. Máj , 2008, 19:20:59 »

ja by som povedal ze je to celkom sluny trh n vytvorenie novej organizacie podobneho typu. V podstate nic nerobi len uzatvara zmuvy s umelcami a mediami. Samozrejme sa nemusi snazit aby ich uzatvarala. Umelci si pridu sami vytvorit autorkse prava a media nebudu vysielat kym nemaju osetrene tieto veci pravne aby na nich nebola podana zaloba. Nezalozime nieco ludia??
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #34 kedy: 19. Máj , 2008, 19:41:36 »

v poslednej dobe zacali ojebavat peciho lebo som cital ze aj vrat trocha lasky medzi nas ma nejake autorske problemi
v dnesnej dobe si robi kazdy co chce
« Posledná zmena: 19. Máj , 2008, 20:05:42 od Valla » Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 19. Máj , 2008, 21:25:13 »

v poslednej dobe zacali ojebavat peciho lebo som cital ze aj vrat trocha lasky medzi nas ma nejake autorske problemi v dnesnej dobe si robi kazdy co chce

Pri tej Lodi do neznama ma zjavne pravdu. Pri tej "Laske" mi to pride trochu pritiahnute za vlasy. Tantiemy za "aranzovanie" skladby? Hmm... to by asi naslo vela ludi na autorske poplatky...

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #36 kedy: 19. Máj , 2008, 23:01:39 »

Pri tej Lodi do neznama ma zjavne pravdu. Pri tej "Laske" mi to pride trochu pritiahnute za vlasy. Tantiemy za "aranzovanie" skladby? Hmm... to by asi naslo vela ludi na autorske poplatky...



spyros a cital si ten clanok? lebo to nebolo len hocake aranzma. Urobil tam party pre slaky a nahral tam vsetky gitary aj zo solom. Myslim ze by si to zasluzilo tantiem.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #37 kedy: 19. Máj , 2008, 23:17:16 »

Pri tej Lodi do neznama ma zjavne pravdu. Pri tej "Laske" mi to pride trochu pritiahnute za vlasy. Tantiemy za "aranzovanie" skladby? Hmm... to by asi naslo vela ludi na autorske poplatky...


nemyslim ze mu islo o tantiemy, iba poukazoval ako su tam napisani ludia ktory s tym nemaju nic spolocne. On narozdiel od nich do tej skladby nieco vlozil. Aj velmi dobra skladba sa so slabym aranzma nepreda, takze by som to az tak nepodcenoval
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 20. Máj , 2008, 08:19:20 »

nemyslim ze mu islo o tantiemy, iba poukazoval ako su tam napisani ludia ktory s tym nemaju nic spolocne. On narozdiel od nich do tej skladby nieco vlozil. Aj velmi dobra skladba sa so slabym aranzma nepreda, takze by som to az tak nepodcenoval

To je jeho nazor, ze nic nevlozili do skladby. Nepocul som nazor tych ostatnych zainteresovanych, tak tazko su vyniest.

Add aranzmany. V podstate ked ide kapela prvykrat do studia, tak producent resp. zvukar im casto vyrazne zmenia aranzmany a snad si potom nepytaju podiel na autorstve skladieb. Ale to je len moj skromny nazor.

PS: http://lehotsky.blog.sme.sk/c/55570/Par-otazok-Julius-Kincek.html - preto su zradne take rozhovory, kde ide len jedna strana a novinar neoponuje tomu, co sa predklada...

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #39 kedy: 20. Máj , 2008, 09:06:11 »



PS: http://lehotsky.blog.sme.sk/c/55570/Par-otazok-Julius-Kincek.html - preto su zradne take rozhovory, kde ide len jedna strana a novinar neoponuje tomu, co sa predklada...



zaujimave, asi to bude s tym peci naozaj trosku prehnane. Ale verim ze ta Soza neni celkom koser aniekomu to riadne sype.
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 10:48:16 od Tomino » Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Dugo
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 20. Máj , 2008, 09:13:25 »

Keby bol peci pri koryte, tak je ticho.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 20. Máj , 2008, 14:15:19 »

Debata o vykradnutých skladbách pokračuje v samostatnej téme.
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #42 kedy: 20. Máj , 2008, 14:20:44 »

PS: http://lehotsky.blog.sme.sk/c/55570/Par-otazok-Julius-Kincek.html - preto su zradne take rozhovory, kde ide len jedna strana a novinar neoponuje tomu, co sa predklada...
Cital som obidva clanky predtym ako som prispel. Zial pan Kincek neposkytol ziadne fakty. Jeho vyjadrenie mi pripada take, ako by som to, diplomaticke !
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 26. Máj , 2008, 11:24:45 »

Aby to tu bolo kompletné, prihadzujem link na rozhovor s Julom Kinčekom, kde reaguje aj na Peciho výroky:
http://www.sme.sk/c/3894428/Julius-Kincek-Z-tantiem-to-na-pohodlny-zivot-nie-je.html
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #44 kedy: 26. Máj , 2008, 11:33:07 »

Som Peciho dlhoročný kamoš,no myslím si že by mal radšej energiu vynakladať na písanie nových skladieb,možno opäť napíše hit ......ako sa zajebávať z vecami na ktoré nemá,Kinček má za sebou najlepších právnikov.Peci je na všetko sám a myslím že bojuje z veternými mlynmi ako Don Quichote Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie!

Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.