Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 05:50:02
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozhovor s Peci Uherčíkom v SME - Okrádajú ma o peniaze.  (Prečítané 11353 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 26. Máj , 2008, 11:47:35 »

To Kinčekovo vyjadrenie mi prišlo také čudné, právnicky slizké ... výhovorky, prečo sa nemôže toto a tamto, nikde neodznelo, ako vlastne celý ten systém s hodnotením funguje. Proste po prečítaní článku je jasné iba to, že je to systém s nejasnými pravidlami, do ktorého vidí len pár zainteresovaných. Nič sa nevysvetlilo, pribudlo akurát viac otázok.

Zaujímavé to bolo trebárs, keď nevedel jednoznačne zodpovedať, prečo sa nesmú zverejniť nahlášky. Pôvodný argument bol, že obsahujú osobné údaje, a keď mu na to Sudor oponoval, že to isté si človek prečíta na booklete vydaného CD a nie je tam nič, čo by zo zákona mohlo byť považované za osobný údaj, tak začal púšťať hmlu, že vraj akýkoľvek údaj týkajúci sa nejakej osoby je osobným údajom, že je to stanovisko právnika atď atď ... Takisto začal púšťať hmlu, keď sa ho Sudor pýtal na to, ako sa určuje hodnota bodu. Vraj je to nejaký zložitý algoritmus, a na otázku, prečo teda tento algoritmus nepoznajú členovia, sa začal vytáčať ... Proste čudné veci, ku transparentnosti to malo dosť ďaleko.
« Posledná zmena: 26. Máj , 2008, 11:48:09 od Predator » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 26. Máj , 2008, 12:00:52 »


Zaujimavy rozhovor. Doporucujem citat bez emocii, ak sa da...

Mna vcelku ujo Kincek presvedcil okrem jednej veci. Dopisat sa ako spoluautor hudby na album, kde robil len producentsky ako formu platby za jeho pracu a studio... hmm... vtedy asi bola taka pionierska doba.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 26. Máj , 2008, 12:41:04 »

Čachre s oficiálnym autorstvom pesničiek sa aj vo svete robia dosť bežne. Často sa stáva, že skutočný spoluautor nieje uvedený, lebo tomu bránia jeho zmluvy s inými stranami. To je napríklad prípad Brucea Dickinsona, ktorý na albume Number Of The Beast nieje uvedený ani na jednej skladbe. Tvrdí, že autorsky prispel, ale keďže ešte nebol vyviazaný zo zmlúv s bývalou kapelou Samson, tak nemohol byť uvedený ako autor. Podobných prípadov je X, stačí si na wikipedií prečítať histórie svojich obľúbených kapiel. Takže celkom si viem predstaviť, že sa to robí aj opačne, teda že sa ku skladbe pripíše ako autor človek, ktorého takýmto spôsobom morálne a finančne odmením.

     To nič nemení na tom, že okolo odmeňovania autorov v SOZE je aj podľa mňa dosť hmly.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #48 kedy: 26. Máj , 2008, 12:43:56 »

byvaly klavesak Lucie Michal Dvorak mal napisane autorstvo pri pesnickach za to ze vybavoval ksefty
Zaznamenané

o-yep sro
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 26. Máj , 2008, 15:22:32 »

V ramci kapely tomu rozumiem McCartney/Lennon, podpisuje sa kapela etc... ale ked je to niekto mimo nich... chapem odkupit to autorstvo, ale nie takto...


Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #50 kedy: 26. Máj , 2008, 18:16:24 »

Mna pan Kincek nepresvedcil, prisiel mi ako pomerne slizky ujo  :) Nepoznam sice ani Peciho, ale vzhladom na to, ze viem ako sa veci na Slovensku maju skor verim Pecimu.

pri pozerani videa v tom clanku v SME ma napadol text, ktory mi na tohto cloveka sadol: (Olympic, Sobectvi)

V očích led a vlhké dlaně
Usmíval se polekaně
V obavě, že budeš něco chtít
Velmi dbal na osobitost
Povýšil svou sebelítost
Na ten nejušlechtilejší cit
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.