Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 17:31:19
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ponúkanie a oblbovávanie predajcov nás kupujúcich  (Prečítané 30262 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« kedy: 20. Máj , 2008, 05:36:05 »

Čo si myslíte o ponúkaní a oblbovávaní predajcov nás kupujúcich? No ja som napríklad naletel už viac krát. Asi dvakrát na struny, na brnkátka a pod. A to toho predajcu vôbec nemá čo zaujímať aké veci používam. Iné mi ani nechcel predať tak som sa otočil a odišiel. Zaujímama či aj vám niekto niečo ponúkal a a ký máte nato názor. Pretože je to nevhodné a dokáže to zmeniť úplne hranie človeka. Bacha na vec kamo!
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 05:36:45 od ewerfile » Zaznamenané

Slavo
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 20. Máj , 2008, 09:05:00 »

Ale zase nerobme z predavajucich hajzlov... Ono je to tak, clovek je mozno zaciatocnik a chce si nechat poradit, predavajuci mu mozno v uprimnej nevdomosti poradi nejaku blbost, pripadne mu poradi podla vlastnych, inych predstav, ako ma kupujuci... Nehovorim, ze sa nenajdu vychcankovia, ktori sa takto na ukor kupujuceho nevedomosti chcu pozbavovat blbosti, ale urcite by som z toho nerobil pravidlo.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 20. Máj , 2008, 09:42:32 »

Čo si myslíte o ponúkaní a oblbovávaní predajcov nás kupujúcich? No ja som napríklad naletel už viac krát. Asi dvakrát na struny, na brnkátka a pod.

A ako konretne Ta okakali pri strunach alebo brnkatkach? To sa da?

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #3 kedy: 20. Máj , 2008, 09:57:37 »

...
 To sa da?


Neda, iba ak nevies co vlastne chces. :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
load
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #4 kedy: 20. Máj , 2008, 11:42:18 »

No k tomuto oblbovaniu....

Bubenik v kapele dostal od zeny na vianoce asi 4 knizky-ucebnice (ci ako to nazvat) k hre na bicie... a 2 z nich uplne ze nanic, jedna sa dala a ta stvrta bola niekde medzi nimi... Tu vidno ze si predajca nasiel obet, ktorej predal to co mu lezalo dlho na pulte a nedalo sa to predat. Takze su aj taki.... ?§!.
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #5 kedy: 20. Máj , 2008, 11:52:46 »

OK, zober si to tak, ze ti pride do obchodu clovek, ktory absolutne netusi, co chce. (napriklad manzelka bubenika, ktora povedzme nerozozna cinel od puklice, ktora chce "ucebnicu" pre muza). Co takemu cloveku predas? Asi ucebnicu. To ze sa to tvojmu kamaratovi bubenikovi nehodi alebo nepaci este neznamena, ze predavac je ojebavac.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 20. Máj , 2008, 11:55:12 »

No k tomuto oblbovaniu....

Bubenik v kapele dostal od zeny na vianoce asi 4 knizky-ucebnice (ci ako to nazvat) k hre na bicie... a 2 z nich uplne ze nanic, jedna sa dala a ta stvrta bola niekde medzi nimi... Tu vidno ze si predajca nasiel obet, ktorej predal to co mu lezalo dlho na pulte a nedalo sa to predat. Takze su aj taki.... ?§!.
no tiez by sa dalo polemizovat, ze ci bola chyba v predajcovi alebo kupujucom..vidim to na vlastne oci, ked dojde frajerka/sestra/manzelka/mama, co dostala za ulohu kupit trebars struny. v dobrej voli sa ich spytam, ze ake? odpoved je neviem. doplnujuce otazky (akustika, elektrika, kovove, nylonky, znacka, drahsie, lepsie, hrubka, ake ladenie pouziva...) su bez odozvy a vidis tu beznadej v zakaznikovi, ktory vystrasene zoberie prve co mu ponuknes.. a potom ludia nadavaju, ze predavac predal blbost.. jasne, ze predal, ked zakaznik ani sam nevie co presne chce...  Zdravíčko

edit: tom ma predbehol, ale stavim, sa ze to s tymi ucebnicami bol podobny pripad.. :)
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 11:56:03 od styrioci » Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 20. Máj , 2008, 18:54:59 »

Čo si myslíte o ponúkaní a oblbovávaní predajcov nás kupujúcich? No ja som napríklad naletel už viac krát. Asi dvakrát na struny, na brnkátka a pod. A to toho predajcu vôbec nemá čo zaujímať aké veci používam. Iné mi ani nechcel predať tak som sa otočil a odišiel. Zaujímama či aj vám niekto niečo ponúkal a a ký máte nato názor. Pretože je to nevhodné a dokáže to zmeniť úplne hranie človeka. Bacha na vec kamo!

A kto ta takto ojebal ?
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #8 kedy: 20. Máj , 2008, 19:15:40 »

no tiez by sa dalo polemizovat, ze ci bola chyba v predajcovi alebo kupujucom..vidim to na vlastne oci, ked dojde frajerka/sestra/manzelka/mama, co dostala za ulohu kupit trebars struny. v dobrej voli sa ich spytam, ze ake? odpoved je neviem. doplnujuce otazky (akustika, elektrika, kovove, nylonky, znacka, drahsie, lepsie, hrubka, ake ladenie pouziva...) su bez odozvy a vidis tu beznadej v zakaznikovi, ktory vystrasene zoberie prve co mu ponuknes.. a potom ludia nadavaju, ze predavac predal blbost.. jasne, ze predal, ked zakaznik ani sam nevie co presne chce...  Zdravíčko

edit: tom ma predbehol, ale stavim, sa ze to s tymi ucebnicami bol podobny pripad.. :)
kde predavas?
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #9 kedy: 20. Máj , 2008, 20:07:54 »

niekedy to naozaj nie je sranda!
clovek sa snazi pomoct, alebo doporucit, ale ked pride neaka bota, tak sa naozaj neda..
pár postrehov predajcu v hudobninach:
maly synonymicky slovnik"

- gitara pre zaciatocnika = hocico co ma 6 strun, zhruba tvar gitary, ale neh to je co najlacnejsie

- struny na španielku = najlacnejsia sada strun aka sa da v tejto galaxii zohnat

- ked chce niekto "drncatko" = kupi si jedno brnkatko, ale pred tym vyskusa a poohyba vsetkych 20 druhov a polozi asi 8 krat otazku, ze ci si myslim, ze je to brnkatko ktore ma prave v ruke dobre.

- ak niekto kupuje dve a viac kusovych strun rozdielnej hrubky = deviant ktoremu sa vacsinou neoplati vysvetlovat, ze cela sada bude lepsi napad..

- "chcem neaky efekt na gitaru" = akykolvek distortion, cim lacnejsi tym lepsi.

a perla na zaver:
prisiel chlapec, okolo 16-18 rokov a zastavil pri 24 vstupovom mixpulte. po chvili vysla pamatna veta: "WUAAAAUU to je ale velká hracia konzola!"
Zaznamenané

FALLGRAPP
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 20. Máj , 2008, 20:17:40 »

niekedy to naozaj nie je sranda!
clovek sa snazi pomoct, alebo doporucit, ale ked pride neaka bota, tak sa naozaj neda..
pár postrehov predajcu v hudobninach:
maly synonymicky slovnik"

- gitara pre zaciatocnika = hocico co ma 6 strun, zhruba tvar gitary, ale neh to je co najlacnejsie

- struny na španielku = najlacnejsia sada strun aka sa da v tejto galaxii zohnat

- ked chce niekto "drncatko" = kupi si jedno brnkatko, ale pred tym vyskusa a poohyba vsetkych 20 druhov a polozi asi 8 krat otazku, ze ci si myslim, ze je to brnkatko ktore ma prave v ruke dobre.

- ak niekto kupuje dve a viac kusovych strun rozdielnej hrubky = deviant ktoremu sa vacsinou neoplati vysvetlovat, ze cela sada bude lepsi napad..

- "chcem neaky efekt na gitaru" = akykolvek distortion, cim lacnejsi tym lepsi.

a perla na zaver:
prisiel chlapec, okolo 16-18 rokov a zastavil pri 24 vstupovom mixpulte. po chvili vysla pamatna veta: "WUAAAAUU to je ale velká hracia konzola!"

 Na zdravie! Poznam, poznam taketo situacie
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #11 kedy: 20. Máj , 2008, 20:18:46 »

- "chcem neaky efekt na gitaru" = akykolvek distortion, cim lacnejsi tym lepsi
hehe, presne tak to je
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 20. Máj , 2008, 20:52:01 »

na druhej strane, vazeni machri predajcovia, zijete presne z takychto trub  Bavím sa skvele  staci kuknut na sortiment vsetkych obchodov - 70% lacny sunt. takze mozno, ked je to taka strasna zabava, ze ti mladi nevedia co chcu, mohli by predajcovia ponuknut pridanu hodnotu v podobe osvety. pekne sa porozpravat a vysvetlit. v biznise uz davno funguju konzultacne spolocnosti, ktore kesuju tazke miliony za to, ze vysvetluju vo velkych firmach, co vlastne chcu. je na case zaviest tento prvok aj do bezneho predaja.  Beeee
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #13 kedy: 20. Máj , 2008, 21:05:24 »

na druhej strane, vazeni machri predajcovia, zijete presne z takychto trub  Bavím sa skvele  staci kuknut na sortiment vsetkych obchodov - 70% lacny sunt. takze mozno, ked je to taka strasna zabava, ze ti mladi nevedia co chcu, mohli by predajcovia ponuknut pridanu hodnotu v podobe osvety. pekne sa porozpravat a vysvetlit. v biznise uz davno funguju konzultacne spolocnosti, ktore kesuju tazke miliony za to, ze vysvetluju vo velkych firmach, co vlastne chcu. je na case zaviest tento prvok aj do bezneho predaja.  Beeee
absolutne s Tebou suhlasim, ale aplikacia do reality je o cosi narocnejsia.
Zaznamenané

FALLGRAPP
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #14 kedy: 20. Máj , 2008, 21:10:18 »

staci kuknut na sortiment vsetkych obchodov - 70% lacny sunt.
Nikdy tu nic poriadne alebo specificke, zaujimave, drahe na vyskusanie nebude, lebo ludia kupuju radsej za -5% z netu, ako by mali dat par korun naviac za to ze si to mozu v klude, v telple, na hociake gitary vyskusat, alebo poradit sa. Potom sa nedivme ze sa obchodnici na to mozu vykaslat aby brali na predajnu za svoje prachy exkluzivne veci.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.