Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 05:01:41
Anketa
Otázka: Čo je podľa vás dôležitejšie zvuk gitary (alebo teda už celkovej skladby), alebo samotná hudba?
Jednoznačne hudba - 14 (33.3%)
Jednoznačne zvuk - 2 (4.8%)
Hudba je o niečo dôležitejšia - 14 (33.3%)
Zvuk je o niečo dôležitejší - 0 (0%)
Tak na rovnako - 12 (28.6%)
Celkovo hlasov: 38

Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk vs. samotná hudba  (Prečítané 20182 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« kedy: 20. Máj , 2008, 05:40:53 »

Túto otázku sme už rozoberali v jednej téme kde sa to nehodí, tak som založil anketu.
Zaznamenané

Slavo
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 20. Máj , 2008, 06:06:20 »

najprv si vsimam hudbu, po niektorom z x-tych vypocuti zacnem vnimat a rozoberat aj zvuk jendotlivych nastrojov...
Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #2 kedy: 20. Máj , 2008, 09:02:12 »

najprv si vsimam hudbu, po niektorom z x-tych vypocuti zacnem vnimat a rozoberat aj zvuk jendotlivych nastrojov...
taky tak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 20. Máj , 2008, 09:08:27 »

jedno aj druhe mi udre do usi rovnako. vsetky dobre slavne skladby sveta maju dobry zvuk, nenapadne ma jedina, kde by som sa pri vybornej muzike musel pozastavovat nad zvukom. zly zvuk maju skorej zacinajuce kapely, prve dema alebo v nasich koncinach rovno prve albumy... na moj vkus je dolezitost 1:1.
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Máj , 2008, 09:13:44 »

preesne tak rastik, tak sa snaz  ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 20. Máj , 2008, 09:17:45 »

preesne tak rastik, tak sa snaz  ha ha ha ha ha ha

pomalicky finisujeme, vecer poslem kostovku a ak moj j*ebnuty vegansky kolega nema zase piatok/sobota/nedele turne, cez vikend to uspesne doklepneme.
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 20. Máj , 2008, 09:18:27 »

Jednoznacne muzika je najdolezitejsia. Robert Johnson nahraval svoje skladby v priebehu dvoch dni, ze to hral na jednu supu, rok 1928 alebo tak nak. Uplne napicu zvuk pochopitelne, no tieto nahravky ovplyvnili generacie gitaristov a muzikantov. Praotec popmusic.  Zdravíčko

Ale inak ma rastis pravdu, no najdolezitejsia je hudba, sak predsa pocuvame hudbu ne?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 20. Máj , 2008, 09:21:32 »

...Robert Johnson nahraval svoje skladby v priebehu dvoch dni, ze to hral na jednu supu, rok 1928 alebo tak nak. Uplne napicu zvuk pochopitelne, no tieto nahravky ovplyvnili generacie gitaristov a muzikantov....

to treba vnimat v kontexte doby. a vtedy to bol spickovy najprofesionalnejsi zvuk. ze dne sa da lepsi je ina vec. takysto LZ maju z dnesneho hladiska divny zvuk, ale vtedy to bola pecka. cize dnes ak nema niekto peckovy zvuk, tak viac ma sancu zaujat kapela, ktora peckovy zvuk ma.
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 20. Máj , 2008, 09:25:35 »

to treba vnimat v kontexte doby. a vtedy to bol spickovy najprofesionalnejsi zvuk. ze dne sa da lepsi je ina vec. takysto LZ maju z dnesneho hladiska divny zvuk, ale vtedy to bola pecka. cize dnes ak nema niekto peckovy zvuk, tak viac ma sancu zaujat kapela, ktora peckovy zvuk ma.

Mne sa zvuk LZ paci stale. Je to uzasne. A aj ten Johnson ma stylovy.

Ked taketo veci pocujem, tak ako keby hrali niekde pri mne. Teraz je setko take ciste a prefiltrovane 50x, naladene. Aj ten co nevie spievat, spieva. A zeny ukryte su v pudri.  ha ha ha
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #9 kedy: 20. Máj , 2008, 09:34:57 »

ja si myslím, že hudba a s tým zvukom je to tak, že mnoho vecí mi môže uniknúť ak je zvuk zlý, zvuk je médium, proztriedok, ktorý ak je dobrý je určite prenosnejším ako zlá kvalita zvuku
a neviem na čo rasťo narážaš v rámci LZ, tam si iný zvuk neviem predstaviť, tam je aký má byť, tak nevím, päťprstzé prasa s Mesou?  Huh!  Som frajer
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 09:37:44 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #10 kedy: 20. Máj , 2008, 09:41:04 »

to by bola debata na dlho.ked na koncerte neni dobry zvuk vyznie to ako keby kapela nevedela vobec hrat.videl som uz vela takychto pripadov ze koli panovi zvukarovi sa to nedalo pocuvat tak som z koncertu dobrej kapely odisiel.nam sa to stava tu naokoli aj teraz v piatok pan zvukar proti nam nieco ma zavist konkurencia neviem co tak nas vzdy dodrbe nezapne nam odposluchy vsetko poprehadzuje a o zvuku vpredu nemusim ani hovorit.a zasa ked niekto nevie hrat moze mat zvuk aky chce aj tak to nebude dobre Bavím sa skvele takze neviem neviem...
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 09:43:27 od heart in fingers » Zaznamenané

AETHERON.SK
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 20. Máj , 2008, 09:42:05 »

nenapadne ma jedina, kde by som sa pri vybornej muzike musel pozastavovat nad zvukom.

Stastny clovek.  ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 20. Máj , 2008, 09:43:20 »

Ked taketo veci pocujem, tak ako keby hrali niekde pri mne. Teraz je setko take ciste a prefiltrovane 50x, naladene. Aj ten co nevie spievat, spieva. A zeny ukryte su v pudri.  ha ha ha

Tak tak, preto mam rad nahravky zo 70tych rokov.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #13 kedy: 20. Máj , 2008, 09:46:04 »

a viete si predstavit ze by hendrix nahraval teraz???v tom je to caro ta spinavost a vsetko okolo toho Ja som čert.. milujem stare jazzove nahraky ked tam vsetko puka praska a neviem co vsetko keby to bolo nahrane dnes nezaujimalo by ma to:) dnes je uplne ina doba...
Zaznamenané

AETHERON.SK
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 20. Máj , 2008, 09:51:24 »

naco byt zaspaty ? kazda doba ma svoju zvukovu stranku. ked napisem, ze LZ ma divny zvuk, urcite to nepisem preto, ze by som si predstavoval aby to nahravali na Buginach. skratka v desnej dobe taky zvuk neobstoji. ani sama kapela keby isla dnes vydavat radovy album by to predsa nenahravala na dobovy zvuk z pred 35 rokov. co bolo bolo, kto zaspal v 70tych rokoch, jeho vec a jeho nerozhladenost. keby tak rozmyslali samotni LZ a nahravali by dobovym zvukom z 50 rokov podla ich vzorov, tak to by co uz bolo ? oni to nahrali moderne a dnesne kapely nahravaju tiez moderne.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 24 otázok.