Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:37:03
Anketa
Otázka: Čo je podľa vás dôležitejšie zvuk gitary (alebo teda už celkovej skladby), alebo samotná hudba?
Jednoznačne hudba - 14 (33.3%)
Jednoznačne zvuk - 2 (4.8%)
Hudba je o niečo dôležitejšia - 14 (33.3%)
Zvuk je o niečo dôležitejší - 0 (0%)
Tak na rovnako - 12 (28.6%)
Celkovo hlasov: 38

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk vs. samotná hudba  (Prečítané 20179 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #105 kedy: 20. Máj , 2008, 13:38:10 »

Ono, je v tom kus frajeriny, mat doma lampovy zosik, a urcite to aj hra dobre, ale kto uz len ma dnes cas sediet, pocuvat a sustredit sa len na hudbu a nic ine? Mozno tak nezamestnani.
Ja v poslednom case pocuvam hudbu akurat na sluchatkach, (pri cestovani, v praci...) ale sluchatka vseobecne nemam moc rad, a este v aute, co tiez nie je idealne prostredie. Doma som hifi aparaturu nemal zapnutu niekolko mesiacov.

Nuz, si zorganizuj zivot potom inak. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #106 kedy: 20. Máj , 2008, 13:43:04 »

ja som s organizovanostou mojho zivota maximalne spokojny  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #107 kedy: 20. Máj , 2008, 13:45:09 »

ja som s organizovanostou mojho zivota maximalne spokojny  Žmurk

Tak to je fajn potom. :)
Ja si musim aspon raz za par dni na niekolko hodin pustit na aparature doma hlasnejsie hudbu, je to skvely dusevny relax.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #108 kedy: 20. Máj , 2008, 13:55:16 »

Tak to je fajn potom. :)
Ja si musim aspon raz za par dni na niekolko hodin pustit na aparature doma hlasnejsie hudbu, je to skvely dusevny relax.
Ja relaxujem uplne opacne. Bud v uplnom tichu, alebo ked mam chut nieco pocuvat, tak velmi potichu. Hlasnej hudby som sa nabazil jak tinedzer az po krk..A tiez v kapele.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #109 kedy: 20. Máj , 2008, 14:38:07 »

progac nema kapelu a pri hiwatte ohluchol, tak drvi doma nahlas air gitar s nahravkami.
tiez popravde nemam velmi cas na nejake vychutnavanie muziky, mp3 prehravac alebo v aute a ked uz je fakt zle, tak uplne ticho.
k teme - mne osobne treba oboje, aj zvuk, aj muziku.
Zaznamenané

o-yep sro
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #110 kedy: 20. Máj , 2008, 14:42:21 »

Tak to je fajn potom. :)
Ja si musim aspon raz za par dni na niekolko hodin pustit na aparature doma hlasnejsie hudbu, je to skvely dusevny relax.
Už som pár sluchátok odpálil,tiež mám rád muziku trošku full Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #111 kedy: 20. Máj , 2008, 15:27:49 »

progac nema kapelu a pri hiwatte ohluchol, tak drvi doma nahlas air gitar s nahravkami.

A pritom este myslim na Teba, Pistik.  Cmuk chlapci Na zdravie! Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 15:28:13 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #112 kedy: 20. Máj , 2008, 18:29:54 »

A pritom este myslim na Teba, Pistik.  Cmuk chlapci Na zdravie! Bavím sa skvele

 Na zdravie! to som len rad.

teraz som si pustil meliska, trocha psychohygieny po tych zvastoch v praci. ale potom to bude nejaky klidek potichu.
Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #113 kedy: 20. Máj , 2008, 20:18:19 »

ono, je pravda, ze Ta platna moze zniet tak "osobnejsie" preto, pretoze ma priamy kontakt s prenoskou a je to analogovo spojite. na CD, je to cez optiku a uz to je digitalizovane, a uz sa tam aj nieco vzorkuje a podobne veci. to ale nemeni nic na veci, ze to nieje kvalitne. platnu si pustis x krat a sa obohra ale CD vydrzi a ma svoju kvalitu. platna moze mat pekny zvuk aj preto, ze uz ma na sebe nahopdeny nejake "EQ filter" - predsa len - vsetko sa do nej "vyzerat" neda, takze ma aj upravene chtiac ci nechtiac frekvcencne pasmo. keby sa o tak upravilo na CD a pridalo sa par pukotov, no neviem neviem, ci by sa to dalo rozoznat :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #114 kedy: 20. Máj , 2008, 20:37:01 »

Nie, tam ide o to, ako napr. sloha ide pekne odpodlahy, clovek ma pocit, ze toto je uz akoze tlak a zrazu pride refren a hlasitost ide subjektivne hore a clovek ma pocit, ze pred nim stoji kapela :) Vela z toho bude aj iny sposob masteringu, kedze vtedy sa este vsetko netlacilo naplnu hlasitost na -0,5dB ci ako.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #115 kedy: 20. Máj , 2008, 20:42:54 »

to si teraz pisal o platni, ci CD ?
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #116 kedy: 23. Máj , 2008, 18:09:50 »

no krasna tema :) myslim, ze prvy prispevok sa jej este tykal a rasto to vystihol uplne perfektne a potom uz sa to zvrhlo  ha ha ha

reagujem len kvoli progacovi - hej, porovnavali sme CD a LP a zistili sme nasledovne:
1. jazzovy klavirny koncert (K. Jarret, tusim Mnichov):
LP znelo polovici posluchacov otvorenejsie, vzdusnejsie, rozdiel oproti CD sa dal pocut a po dlhsej chvili sa vsetci priklonili k LP, na druhej strane, CD nepraskalo  Som frajer

2. jazzrockovy album (tusim Modry Efekt)
LP znelo tupo, sumelo a celkovo bolo jasne, ze je opotrebovane vekom a prehravanim na aparate za 3,- Kcs. CD bolo sice dynamicky ploche, zvuk vsak bol objektivne lepsi i ked rozdiel nebol zdaleka tak velky, ako by skeptici cakali

skusali sme este nejake nahravky, vsade sa tie plus a minusy zhruba vyvazili. LP vie zniet lepsie, ale musi to byt fakt nova platna, CD naopak casto netrpi fyzickym opotrebovanim, ale hlupou radiovou mixazou.
XRCD a HDCD tymto netrpia a na dobrom prehravaci zneju dynamicky na nerozoznanie od platni, SACD detto. DVD audio utrpelo hlavne tym, ze nemalo dostatocnu podporu a tym padom ani kvalitnu produkciu, ktora by ho tlacila. z technologickeho hladiska su rovnocenne, v priemere je ale uroven ponuky na DVD audio ovela nizsie nez tej na SACD. nesuvisi to ale s technologickymi moznostami.

BTW: ako clovek co hra, viem, ze na bezneho posluchaca posobi rovnocenne zvuk aj hudba. problem je v tom, ze kazdy analyzuje len to, v com sa vyzna a zbytok na neho posobi prosto emotivne. My sme ochotni vypocut si aj zlu nahravku (skusobna, koncert na mobil atd.), ak vieme, ze tam najdeme dobru muziku. Lenze to uz vieme do coho ideme a mozog nam z toho tu hudbu filtruje, pretoze vie odlisit co z toho je ruch. Verte, ci nie, priemerny clovek, co sa nikdy hudbe nevenoval a dajme tomu, ze este aj ako posluchac je vlazny, vam v takej nahravke na mobil z koncertu, ziadnu hudbu pocut nebude.

neda sa nikdy povedat, ze obsah je dolezitejsi ako medium, pokial bez toho media nedokaze existovat. je to nedielny celok a tym padom dolezitost sa neda delit. aj zvuk aj hudba musia byt na urcitej minimalnej urovni, aby sa posluchac mohol rozhodovat, ci sedi jeho vkusu.




Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #117 kedy: 23. Máj , 2008, 20:03:35 »

....
neda sa nikdy povedat, ze obsah je dolezitejsi ako medium, pokial bez toho media nedokaze existovat. je to nedielny celok a tym padom dolezitost sa neda delit. aj zvuk aj hudba musia byt na urcitej minimalnej urovni, aby sa posluchac mohol rozhodovat, ci sedi jeho vkusu.


 Bravooo Bravooo Bravooo Bravooo Bravooo Bravooo Bravooo Som metlak Som metlak Som za vodou kámo Som za vodou kámo Som za vodou kámo Bravooo Bravooo Bravooo Bravooo

asi jediný "správny" názor v tejto téme. podpisujem. schvalujem dám za to aj gule do pahreby  Na zdravie!
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #118 kedy: 26. Máj , 2008, 17:03:25 »

Hudba je jednoznacne velmi dolezita... ale darmo vam niekto zahra genialnu skladbu ked to cele ma hrozny zvuk... ako povedal iggy... musi v tom celom byt nejaky kompromis... zvuk pocuvatelny a hudba tiez... jedno bez druheho existovat nemoze.
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #119 kedy: 26. Máj , 2008, 17:14:15 »

 Pri takejto formulacii  ..."neda sa nikdy povedat, ze obsah je dolezitejsi ako medium, pokial bez toho media nedokaze existovat."...   niet samozrejme o čom debatovat. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 24 otázok.