Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 01:46:02
Anketa
Otázka: Čo je podľa vás dôležitejšie zvuk gitary (alebo teda už celkovej skladby), alebo samotná hudba?
Jednoznačne hudba - 14 (33.3%)
Jednoznačne zvuk - 2 (4.8%)
Hudba je o niečo dôležitejšia - 14 (33.3%)
Zvuk je o niečo dôležitejší - 0 (0%)
Tak na rovnako - 12 (28.6%)
Celkovo hlasov: 38

Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk vs. samotná hudba  (Prečítané 20180 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #15 kedy: 20. Máj , 2008, 09:53:06 »

pekne si to povedal Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 20. Máj , 2008, 09:57:53 »

ked napisem, ze LZ ma divny zvuk, urcite to nepisem preto, ze by som si predstavoval aby to nahravali na Buginach. skratka v desnej dobe taky zvuk neobstoji.

Skus to blizsie charakterizovat. Preco neobstoji?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #17 kedy: 20. Máj , 2008, 10:02:21 »

naco byt zaspaty ? kazda doba ma svoju zvukovu stranku. ked napisem, ze LZ ma divny zvuk, urcite to nepisem preto, ze by som si predstavoval aby to nahravali na Buginach. skratka v desnej dobe taky zvuk neobstoji. ani sama kapela keby isla dnes vydavat radovy album by to predsa nenahravala na dobovy zvuk z pred 35 rokov. co bolo bolo, kto zaspal v 70tych rokoch, jeho vec a jeho nerozhladenost. keby tak rozmyslali samotni LZ a nahravali by dobovym zvukom z 50 rokov podla ich vzorov, tak to by co uz bolo ? oni to nahrali moderne a dnesne kapely nahravaju tiez moderne.
myslím, že by už hrali aj iné veci ako vtedy, vždy si ovplyvňovaný tým čo poznáš a starý zvuk obstojí, prečo by nie? má predsa svoju atmosféru, krásnu patinovú farbu
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 10:05:30 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
udry
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 20. Máj , 2008, 10:08:07 »

 Z nahravok LZ je velmi dobre počut,ako napredovala študiova technika resp. nahravacia technika v obdobi 1968-80. LZ v každom obdobi použivali najmodernejšie vybavene študia.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 20. Máj , 2008, 10:08:18 »

Progrocker - lebo sme kua sakra 35 rokov inde. vypocuj si, ako zneju nahravky pred 35 rokmi a vypocuj si, ako zneju dnes. ZASADNY rozdiel smerom k dnesnej technickej kvalite. neries nejake svoje sukromne subjektivne otazky vkusu. vkus je vkus. dnes nikto nenahra album so zvukom z pred 35 rokov. aj Lenny Kravitz, ktory sa tvari ako vintage fajnsmeker toci dnesny zvuk... frekvencny rozsah platne a CD je uplne inde. ty sa vytesujes nad nejakymi peknymi basami starych nahravok. sa Ti mozno paci farba, ale stare basy nemaju ziadny tlak, LPcky nepreniesli dobru basu. vysky detto.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 20. Máj , 2008, 10:09:35 »

myslím, že by už hrali aj iné veci ako vtedy, vždy si ovplyvňovaný tým čo poznáš a starý zvuk obstojí, prečo by nie? má predsa svoju atmosféru, krásnu patinovú farbu

nechapes Huh! stary zvuk obstoji v kontexte doby. dnes ziadna kapela nebude nahravat s takym zvukom, ako LZ pred 35 rokmi, ako LZ pred 35 rokmi nenahravali taky zvuk, ako Elvis pred dalsimi 20 rokmi.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 20. Máj , 2008, 10:10:34 »

Z nahravok LZ je velmi dobre počut,ako napredovala študiova technika resp. nahravacia technika v obdobi 1968-80. LZ v každom obdobi použivali najmodernejšie vybavene študia.

a vsak o tom hovorim. tak ako oni boli moderni a je dobre ze boli, tak aj dnesne kapely maju nahravat moderne a co najkvalitnejsie.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 20. Máj , 2008, 10:11:02 »

Progrocker - lebo sme kua sakra 35 rokov inde. vypocuj si, ako zneju nahravky pred 35 rokmi a vypocuj si, ako zneju dnes. ZASADNY rozdiel smerom k dnesnej technickej kvalite. neries nejake svoje sukromne subjektivne otazky vkusu. vkus je vkus. dnes nikto nenahra album so zvukom z pred 35 rokov. aj Lenny Kravitz, ktory sa tvari ako vintage fajnsmeker toci dnesny zvuk... frekvencny rozsah platne a CD je uplne inde. ty sa vytesujes nad nejakymi peknymi basami starych nahravok. sa Ti mozno paci farba, ale stare basy nemaju ziadny tlak, LPcky nepreniesli dobru basu. vysky detto.

Podla mna hlupost, nevidim absolutne dovod, preco by trebars nejaka kapela ktora hra kvazi klasicky rock musela nutne zniet sterilne moderne. A takisto preco by kapela ktora nahra album stylom spred 35 rokov s nim nemohla uspiet. Popik ala Kravitz ma nezaujima, to nema s rockom nic spolocne. Konieckoncov aj jeho album tusim Mama Said znel ako zo 69ho.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 20. Máj , 2008, 10:11:47 »

tak aj dnesne kapely maju nahravat moderne a co najkvalitnejsie.

Co to je najkvalitnejsie? Ako sa to meria?  :)
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 10:12:43 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #24 kedy: 20. Máj , 2008, 10:12:22 »

nechapes Huh! stary zvuk obstoji v kontexte doby. dnes ziadna kapela nebude nahravat s takym zvukom, ako LZ pred 35 rokmi, ako LZ pred 35 rokmi nenahravali taky zvuk, ako Elvis pred dalsimi 20 rokmi.
dobre a čo, aj tak si to neprotirečí stým čo som už spomenul, že dôležitejšia je hudba, zvuk je médium
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #25 kedy: 20. Máj , 2008, 10:14:03 »

Co to je najkvalitnejsie? Ako sa to meria?  :)
no táto otázka by ma tiež zaujímala, pretože starý zvuk má svoju patinovú atmosféru a čo to má s kvalitou?
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 10:14:26 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 20. Máj , 2008, 10:15:08 »

dobre a čo, aj tak si to neprotirečí stým čo som už spomenul, že dôležitejšia je hudba, zvuk je médium

nooo. kedze plati, ze vsetky dobre pesnicky co pozname maju dobry zvuk, aj ked niekedy dobovo prekonany, tak by som povedal, ze to musi ist ruka v ruke. ci poznas dobru hudbu, ktora ma objektivne zly zvuk ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 20. Máj , 2008, 10:15:46 »

Co to je najkvalitnejsie? Ako sa to meria?  :)

nic sa nemeria. rozoznas kvalitne od nekvalitneho ? v hocicom.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 20. Máj , 2008, 10:16:10 »

Z nahravok LZ je velmi dobre počut,ako napredovala študiova technika resp. nahravacia technika v obdobi 1968-80. LZ v každom obdobi použivali najmodernejšie vybavene študia.

Ano, celkovo zvuk sa velmi menil v priebehu 70tych rokov. Asi najvyraznejsie zo vsetkych dekad. Ked si porovnate surove hardrockove nahravky trebars z roku 1970-1972 a uhladenejsie zvukovo bohate artrockove nahravky z polky a druhej polovice 70tych, tak to je skoro neporovnatelne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #29 kedy: 20. Máj , 2008, 10:18:24 »

nooo. kedze plati, ze vsetky dobre pesnicky co pozname maju dobry zvuk, aj ked niekedy dobovo prekonany, tak by som povedal, ze to musi ist ruka v ruke. ci poznas dobru hudbu, ktora ma objektivne zly zvuk ?
vždy predsa vychádzaš  z technických možností ktoré máš k dispozicii, tak si myslím, že staré kapely by už tiež asi hrali na iných aparátoch, pokiaľ by nebol zámer vytvoriť atmosféru starinou, tak teraz neviem čo tu riešime, hudba je hudba, zvuk je zvuk a podľa možností k toré mám k dispozicii sa snažím ten zvuk mať čo najviac nadupaný k vyjadreniu svojej myšlienky, svojej hudby
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 10:20:00 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 24 otázok.