Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 00:21:49
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vykrádačky v slovenskej popmusic  (Prečítané 13062 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 20. Máj , 2008, 13:29:58 »

Najlepšie je Je to vo hviezdach, alias We build this city of Rock n roll   Na zdravie!

..ale ani také Hemorodidy od Desmod alias Paradise city od GNR nie sú zlé  Na zdravie!

Ono zas to nieje až tak podobné, ten Desmod. Tá pesnička je tuším vlastne kvázi bluesová dvanástka a ten refrén...podobne je zafrázovaný, ale aj tak, tu by som ja osobne vykrádačku nehľadal. Taký Maťo Ďurinda zas mal na svojej sólovke skladbu "Ľudia sú šťastní, len keď sú voľní", kde dosť výrazne vykradol Lennyho Kravitza. Zaujímavé najmä v tej súvislosti, že ešte pár rokov predtým v Tuble vykradli Iron Maiden (Čakáme lepší čas).
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 20. Máj , 2008, 13:31:44 »

teraz sa budete pretekat, aby ste spomenuli co najviac si podobnych skladieb ?
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #17 kedy: 20. Máj , 2008, 13:37:46 »

Jsem to ja jak za mlada je predsa od Ozzyho, len nazov ma nenapada Žmurk
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 20. Máj , 2008, 13:38:35 »

teraz sa budete pretekat, aby ste spomenuli co najviac si podobnych skladieb ?

Album Ty Jsi Muj Benzin od Dalibora Jandu sa az napadne podoba na album Burn od Deep Purple.  Fuuha zíram
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 20. Máj , 2008, 13:41:46 »

Aj tak je najhorsie ked kapela vykrada sama seba.  Bavím sa skvele

To sa tiez deje a je to velmi zle.

 Pomoooc!
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #20 kedy: 20. Máj , 2008, 13:43:56 »

Alto, nie je to ani druha ukazka. Inac, spoznas to lahko, je to doslova taka ista melodia aj s nabehom na refren, takze to spoznas. Keby som nebol v praci (kolegovia su v kancli) tak sa poobzeram po tom aj ja na youtube..ale takto nemozem.
S tym Kincekom je to uz naozaj humorne, ved vsetko,  s cim ma nieco spolocne sa napadne podoba na svetovy hit. Laska je tu s nami (Nagy - Queen- We Will Rock You) a niektore veci od Teamu (mne pripomina aspon stylom skladba Narocni skupinu Europe) a urcite vela vela dalsich skladieb by sa dalo spomenut, ale kaslat na to. Podstatnejsie je to, ze sa deju smutne veci v tom to state, ze stare struktury sedia na miestach, ktore im zabezpecuju dobre prijmy za veci, ktore vytvorili ini...zdieranie a prisvojovanie si vysledku prace inych ludi...aby som sa aspon okrajovo vratil k podstate temy...
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #21 kedy: 20. Máj , 2008, 13:45:40 »

Alto, nie je to ani druha ukazka. Inac, spoznas to lahko, je to doslova taka ista melodia aj s nabehom na refren, takze to spoznas. Keby som nebol v praci (kolegovia su v kancli) tak sa poobzeram po tom aj ja na youtube..ale takto nemozem.
S tym Kincekom je to uz naozaj humorne, ved vsetko,  s cim ma nieco spolocne sa napadne podoba na svetovy hit. Laska je tu s nami (Nagy - Queen- We Will Rock
sorry ale tam je podobný iba rytmus, aj to iba ten základný, to by si mohol tvrdiť o pomaly každej skladbe že vykradla predošlú, ked nájdeš tie isté bicie  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 13:50:46 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #22 kedy: 20. Máj , 2008, 13:54:05 »

marrtin...rytmus moze byt podobny v 99% skladieb z celeho sveta. Ide o princip, ktory bol pouzity (dupanie, tlieskanie), dalej velka cast skladby je spievana acapella (bez hudobneho sprievodu) podobne ako vo We Will... a podobne... Myslim, ze vies, na co narazam...a kazdy, kto to pozna, tak hned zareaguje podobnym sposobom, ze je to ukradnute. Nechcem tu riesit veci, ze ked zahras C za E, tak hned kopirujes nieciu skladbu, lebo to je oblubena schema atd.... taketo "argumenty" ma nezujimaju a nechcem sa hadat tymto sposobom. Jasne, melodicky ta skladba nepripomina Queen, aspon si to myslim, ale v principe ide o ukradnutie urciteho napadu, ktory je svojim sposobom ojedinely
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #23 kedy: 20. Máj , 2008, 13:57:21 »

"Jasne, melodicky ta skladba nepripomina Queen" .........marrtin, ved aj ja to pisem
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #24 kedy: 20. Máj , 2008, 14:00:42 »

Ti co nevedia komponovat, vykradaju. Zdravíčko
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Dugo
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 20. Máj , 2008, 14:03:27 »

Queen vykradol Nagyho, to je predsa jasne.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #26 kedy: 20. Máj , 2008, 14:04:57 »

sorry ale dve osmičky a jedna štvrťka, to už bolo v praveku
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 14:05:13 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #27 kedy: 20. Máj , 2008, 14:09:51 »

marrtin, sme sice v OT a tymto sa vsetkym ospravedlnujem, ale neda sa mi neopytat: co chces touto diskusiou docielit, dokazat? Podla mna je evidentne, ze co sa stalo a ze je za tym zamer. Hit, ktory sa sa dlhe roky dostal do povedomia a hrava sa velmi casto, napriek casovemu odstupu ho poznaju aj velmi mladi ludia. Na to pride nejaky curacik so sice inou melodiou, ale ukradne zakladny napad, na ktorom je hit postaveny a pripravi si uplne inu startovaciu poziciu, ako maju ti ostatni, ktori sa do skladania a ranzovania pustaju s vlastnymi napadmi a invenciou. Dufam, ze to takzto prijmes a pochopis. Urcite by sme tu mohli vymenovat spustu dalsich skladieb, kde boli ultrazname hity jednoducho znasilnene, vykradnute. Toto je evidentne ten pripad. Howgh! Zdravíčko
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #28 kedy: 20. Máj , 2008, 14:16:30 »

chceš povedať že dve osmičky a jedna štvrťka je dáky základný ukradnutý patern, a čo tak bum čvach, to máš v kisse v každej skladbe, unca unca v punku,  oni koho zase vyjkradli, si uvedom čo píšeš, čo by som chcel dokazovať, nie som Nagyho advokát, len si uvedom že máš vždy dáky vzorec čo do čoho dosadzuješ, rytmický, bluesovú dvanácku, ska rytmus je tiež iba vzorec model do ktorého picháš vlastné kombinácie, aj Mozart skladal do určitého modelu....
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 15:30:25 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #29 kedy: 20. Máj , 2008, 14:20:05 »

ja si uvedomujem co pisem, to len ty obhajujes neobhajitelne. Ide o notoricky znamu skladbu a napad. V takomto kontexte, ak urobis to, co Kincek, tak sa to inak ako kradez neda nazvat.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.109 sekund, 22 otázok.