Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 18:20:40
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vykrádačky v slovenskej popmusic  (Prečítané 13059 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 20. Máj , 2008, 14:20:25 »

ten Nagy je to iste ako Queen. tam neni o com - to iste tempo, ten isty aranz, ten isty napad. dub dub tlap -> nejaka stadionova vykrikovacka -> nejake skreslene gitary -> 2 kolecka toho isteho po sebe... jediny rozdiel je v texte a nepatrne inej melodii.. tam neni co polemizovat.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #31 kedy: 20. Máj , 2008, 14:23:10 »

ja si uvedomujem co pisem, to len ty obhajujes neobhajitelne. Ide o notoricky znamu skladbu a napad. V takomto kontexte, ak urobis to, co Kincek, tak sa to inak ako kradez neda nazvat.
ja hovorím, že všetci kradnú buď vedome, alebo nevedome, že ska? už v klasike sa to robilo, vtedy bol populárny 3/4 rytmus...a bicie boli iba doplkové, dáky tympán, triangel... Som frajer a vlastne čo to trepem, záleží od obdobia a na čo bola skladba, no napadol ma valčík na modrom dunaji Strauss
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 14:35:23 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #32 kedy: 20. Máj , 2008, 14:28:16 »

ten Lehotskeho blog som sem pastol, ked Jimi Cimbala tvrdil, ze Soza neni nas nepriatel. Jimi vtedy tvrdil, ze to cele su vnutorne boje o moc, ale nemyslim, ze v tomto pripade ide zrovna o to.

ako poznam Peciho, urcite mu nejde o nejake silene love zato, ze par typkov tu pesnicku posmrtne prespievalo. aj ked nepoznam presne fakty, tak verim, ze ked Peci v rozhovore tvrdi, ze si nahlasku za Vrat trochu lasky medzi nas zacal osetrovat rok pred Dubanovou smrtou, tak ze je to snad pravda. on to uz ma mozno v trochu osobnejsej rovine, kedze tam ide o Kinceka a kedze trebars naozaj vie, ze autorsky s tou skladbou nemal nic, kedze bol cely cas pri nahravani, kedze, kedze, kedze... ... ...

vie niekto kto je autor Heberovej solovej Laska necestuj tym vlakom ? ja som si myslel vzdy ze Griglak a bol som prekvapeny, ked som kdesi cital, ze Kincek...
Tak tam je napísané hudba Habera/Kinček/na CD/.Pokiaľ si pamätám tak v nejakom časáku  Fero spomínal že tam nahral sólo,prišiel,zapol sa do Burianovho Marshalla a zahral.Šmitec.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #33 kedy: 20. Máj , 2008, 14:30:45 »

Keď som počul Vráť trochu lásky...od Money Factor a skúšal akordy,tak mi tam najviac sedelo vybrnkávanie rifu od  Ozzyho-Crazy Train Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 14:34:54 od ff » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 20. Máj , 2008, 14:34:46 »

Tak tam je napísané hudba Habera/Kinček/na CD/.Pokiaľ si pamätám tak v nejakom časáku  Fero spomínal že tam nahral sólo,prišiel,zapol sa do Burianovho Marshalla a zahral.Šmitec.

je len na margo tohoto (z rozhovoru):

Ono sa to robilo tak, že niekoho dopíšete ako autora a on vám za to vie vybaviť iné kšefty, napríklad hranie v médiách, koncerty a podobne, čo Kinček vraj vždy vedel.

nechcem robit nepodlozene konspiracie, ale ta pesnicka zneje (aspon mne) viac griglakovsky, ako iba zeby tam bolo solo.
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #35 kedy: 20. Máj , 2008, 14:37:43 »

A co tak Ales Brichta - Divka s perlami ve vlasech / Scorpions - White Dove / Omega - <nejaky madarsky nazov> ?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #36 kedy: 20. Máj , 2008, 14:40:53 »

A co tak Ales Brichta - Divka s perlami ve vlasech / Scorpions - White Dove / Omega - <nejaky madarsky nazov> ?
Ale ten to tam napísal  že autorom nie je on. Zdravíčko
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 20. Máj , 2008, 14:51:01 »

Pôvodným autorom je maďarská Omega, ale to všetko sú predsa normálne coververzie, nie vykrádačky.
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #38 kedy: 20. Máj , 2008, 15:29:23 »

Wanastowi Wjeci - Sbirka zvadlejch ruzi (neviem ako sa to presne pise). V tej pesnicke je jedna cast, o ktorej som rozmyslal snad niekolko tyzdnov, ze z coho je to ukradnute. Nakoniec to bol refren z pesnicky Black Hole Sun od Soundgarden.
Potom som si to chcel overit, a Black Hole Sun je z roku 94, a Sbirka ... z roku 92, takze to asi ukradol Cornell.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 20. Máj , 2008, 16:04:01 »

No vidite toe priklad tej nahody, o ktorej som vypraval. Taky Cornell nema ani paru o nakych Wanastovkach toe jasne...  :)

A ta Omega je tvorca toho songu, treba dat za pravdu Altosaurusovi, ostatne su obycajne covery na ktorych ale slusne zarobili tie kapely. Teda Scorpions urcite sak to dali po anglicky, taka madarcina by sa horsie predavala...  Žmurk
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #40 kedy: 20. Máj , 2008, 16:31:10 »

Originaly tych platni som nikdy nemal, takze sa ospravedlnujem Alesovi, Klausovi, Rudolfovi, Matthiasovi, a ostatnym :)

Schvalne by ma zaujimalo jake tantiemy dostavaju ludia z Omegy  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 20. Máj , 2008, 19:43:16 »

Su uz za vodou, o tom nepochybuj.  Som frajer
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 20. Máj , 2008, 19:50:49 »



Schvalne by ma zaujimalo jake tantiemy dostavaju ludia z Omegy  Bacha na vec kamo!
Žiadne. Autormi su  G.Presser-A.Adamis  Na zdravie!
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 20. Máj , 2008, 19:54:40 »

Žiadne. Autormi su  G.Presser-A.Adamis  Na zdravie!

To kdo je?
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 20. Máj , 2008, 20:00:30 »

To kdo je?
Presser je byvaly člen Omegy-klavirista.. V rannom obdobi vyhradny autor ich skladieb. Potom odišiel a založil Locomotiv GT.  A.Adamis je textarka.
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 20:05:16 od udry » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.147 sekund, 22 otázok.