Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
02. Október , 2024, 23:27:38
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender, kobylka a niejake otázky.  (Prečítané 4663 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« kedy: 22. Máj , 2008, 21:13:50 »

Ahojte chalani, som zacinajuci gitarista. Kupil som si fendera strat mexico. Mam niejake problemy, alebo skor otazky.

1. Moja kobylka. Vypada asi takto...
http://www.blueskillet.com/images/Guitar%20Stuff/Strat_Red/2006%20Fender%20V%20Neck%20Project%20Strat%20Bridge%20&%20Controls.JPG
Ked si vsimnete, vytrca von.

Pocul som ze by to malo byt uplne az na dreve. Asi ako tu...
http://farm1.static.flickr.com/101/310357120_bd2f0ebb0e.jpg?v=0

Nemohol by mi to niekto vysvetlit?


Tu je to este krasne znazornene...
http://www.freepatentsonline.com/6943284-0-large.jpg

2. problem : hmatnik mam uplne rovny, prazce su fakt iba mierne zodrate. No ked hram vysoke tony sa mi zda ze prilis skoro zanikaju. (zatial nemam kombo hravam iba cez efektovy simulator GR3)

Diky moc vsetkym...
« Posledná zmena: 22. Máj , 2008, 21:15:28 od RiZz0 » Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #1 kedy: 22. Máj , 2008, 21:17:32 »

to ze je kobylka vo vzduchu je v pohode...

to druhe neviem Smútim
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Máj , 2008, 21:19:29 »

ty chlapik a nemas tam moc hrube struny ?vies  ... pridaj pruzinu alebo skus maksie struny
Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #3 kedy: 22. Máj , 2008, 21:24:29 »

noo, ano mam tam 11. Ale ked kua ja neviem. Niekto vravi tak niekto tak... to tak ma byt, to tak nema byt. Aj ja som si myslel ze to spravi pruzina ale jeden gitarista mi vravel ze to pruzina nespravi. Aj ked mi to neslo dohlavy ked som sa pozrel na ten nakres.

Co stoji taka pruzina? Kupim to normalne v hudobninach? A ma byt ta kobylka teda uplne az na dreve? :) vela otazok chalani co? :) sorac ja vam to niejako oplatim potom :)
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #4 kedy: 22. Máj , 2008, 21:34:45 »

ja som to niekedy riesil tiez ci to ma byt na dreve, nasiel som to ze to moze byt pod nejakym uhlom odporucanym, tak som to priblizne tak nastavil. ak to chces mat na dreve tak dotiahni pruziny alebo pridaj, kupis to kdekolvek v hudobninach, mozno sa to niekomu aj v sufliku vala, tak by ti mohol ponuknut.
11tky struny maju dost silny tah, preto mas aj hmatnik rovny.keby si dal maksie tak sa ti to inac prisposobilo.  lenze ked 11tky maju super zvuk :)
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #5 kedy: 22. Máj , 2008, 21:35:58 »

Teraz počkať... Keby si to mal "položené" na dreve, ako by so s tremolom vyťahoval?  Fuuha zíram
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #6 kedy: 22. Máj , 2008, 21:40:14 »

nevyťahoval by. ono sa to moc nerieši na skvajroch kde ten HW dosť pokulháva a asi by to veľmi ladenie neudržalo :-)

ale na kvalitnejších gitarách je to myslím o ľubovôli gitaristu. ak potrebuješ vyťahovať ony tak to nemôže ležať na dreve, ak si túto príjemnú frajerinku odpustíš tak na drevo a máš o starosť menej, nemusíš gitaru nejak veľmi štelovať a keď ti praskne struna tak ti neodíde ladenie.  Na zdravie!
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #7 kedy: 22. Máj , 2008, 21:45:50 »

Jo stym je tiez haluz ze sa to dost rozladuje... vytahovacky moc nepouzivam, moc... teda vobec... asi to vyskusam dat na drevo a uvidime co to spravi. Chalani dakujem moc...
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #8 kedy: 22. Máj , 2008, 22:19:43 »

2. problem : hmatnik mam uplne rovny, prazce su fakt iba mierne zodrate. No ked hram vysoke tony sa mi zda ze prilis skoro zanikaju. (zatial nemam kombo hravam iba cez efektovy simulator GR3)
Co by si chcel, ked tam mas 11-tky struny? Popiskujem si To su dost tvrde struny.
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #9 kedy: 22. Máj , 2008, 23:15:14 »

Ahojte chalani, som zacinajuci gitarista. Kupil som si fendera strat mexico. Mam niejake problemy, alebo skor otazky.

1. Moja kobylka. Vypada asi takto...
http://www.blueskillet.com/images/Guitar%20Stuff/Strat_Red/2006%20Fender%20V%20Neck%20Project%20Strat%20Bridge%20&%20Controls.JPG
Ked si vsimnete, vytrca von.

Pocul som ze by to malo byt uplne az na dreve. Asi ako tu...
http://farm1.static.flickr.com/101/310357120_bd2f0ebb0e.jpg?v=0

Nemohol by mi to niekto vysvetlit?
malo by to byt na dreve, vo vzduchu je len floyd
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #10 kedy: 22. Máj , 2008, 23:20:07 »

malo by to byt na dreve, vo vzduchu je len floyd
Fender ma v manuale napisane, ze to ma (moze) byt vo vyske asi 1/8 palca (snad som sa trafil). Ale kludne to moze byt polozene aj na tele.
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #11 kedy: 22. Máj , 2008, 23:23:35 »

Fender ma v manuale napisane, ze to ma (moze) byt vo vyske asi 1/8 palca (snad som sa trafil). Ale kludne to moze byt polozene aj na tele.
no hej, je to mozne, ale ked to je polozene, tak ti to drzi lepsie ladenie, za co dam ruku do ohna
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 23. Máj , 2008, 06:33:20 »

1. na telo, pridaj do zadu este jednu pruzinu. dostat ju v beznych hudobninach - priprav si kilecko (stoja aj par korun, ale co vies, co za znackovu na teba vytiahnu Bavím sa skvele - predavaci su svine, ved vies). Ak to bude stale vo vzduchu, tak dotiahni tie pruziny

2. skus to na realnom aparate. v simulaciach ton zvykne skapinat
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #13 kedy: 23. Máj , 2008, 07:12:36 »

Ja mám kopiu stratu SX ktorá stála okolo 10litrov takže až taký strašný šunt to nieje. Avšak taktiež sa kôli tremolu rozladuje, a myslel som si že je to práve kôli tomu že je to prakticky lacný šunt. Ale ako vidím, tak to je problém asi aj origoš fendrov  Na zdravie!
Ale vyriešil som to velice jednoducho a "na kolene"... večer odfotím  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Máj , 2008, 07:13:00 od pelko » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #14 kedy: 23. Máj , 2008, 11:02:16 »

ja som tiez svoj mexikan kupil s takouto krivou kobylou a 10nami strunami, a ked som ho doniesol domov, zistil som, ze tie srouby na ktore su tie struny tremola upnute niesu dotiahnute dobre... tak som chytil sraubenzieher a poriadne ich zakrutil do dreva... odvtedy mam kobylu na dreve nech tam dam hocico  Na zdravie! ale ten chlap predo mnou ju mal tak nakrivo a nestazoval sa... asi ju vyuzival ako obojzvratne tremolo...
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.