Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 14:09:25
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TUBE SCREAMER?  (Prečítané 21420 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« Odpoveď #90 kedy: 14. August , 2011, 10:31:51 »

a ked máš fuzz ja mam fuzzface kde ho mam zaradit/ dík jay
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #91 kedy: 14. August , 2011, 17:27:41 »

tak ono je zase vseobecne zname, ze na zaciatku retazca by mal byt buffer a potom nech su hoc vsetky pedale TB
Máš úplnú pravdu, ale niektorí buffer odmietajú, lebo nebude celolampa.
To je podľa mňa blbosť, celolampa je ďalší hlúpy mýtus.

...ked zapnes spatny buffer pred amp drive-om rozdiel moze byt obrovsky.
Aj ty máš pravdu, nič v celom reťazci nemá byť špatné.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #92 kedy: 15. August , 2011, 06:31:38 »

Máš úplnú pravdu, ale niektorí buffer odmietajú, lebo nebude celolampa.
To je podľa mňa blbosť, celolampa je ďalší hlúpy mýtus.
Aj ty máš pravdu, nič v celom reťazci nemá byť špatné.
Však sa robí aj lampový buffer.A prečo je celolampa ďalší hlúpy mýtus?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #93 kedy: 15. August , 2011, 15:52:19 »

Však sa robí aj lampový buffer.A prečo je celolampa ďalší hlúpy mýtus?
Pretože TO skreslenie vzniká v poslednej lampe, tie pred ňou posielajú takmer hifi signál, takže je jedno, či tam sú lampy, alebo trebárs operačné integráče.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #94 kedy: 15. August , 2011, 16:56:56 »

Pretože TO skreslenie vzniká v poslednej lampe, tie pred ňou posielajú takmer hifi signál, takže je jedno, či tam sú lampy, alebo trebárs operačné integráče.
A sme doma Bavím sa skvele
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #95 kedy: 15. August , 2011, 17:57:19 »

Tak si pred to zapoj nejaký starý Zoom a uvidíš...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #96 kedy: 15. August , 2011, 18:14:32 »

ale dynamicky je to inde. vstupnym odporom to nieje, ten sa zraza vzdy skoro na 1M

Tak si pred to zapoj nejaký starý Zoom a uvidíš...

to je uplne mimo debatu, tam to prechadza cez prevodniky a procesor
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #97 kedy: 16. August , 2011, 09:52:14 »

Pretože TO skreslenie vzniká v poslednej lampe, tie pred ňou posielajú takmer hifi signál, takže je jedno, či tam sú lampy, alebo trebárs operačné integráče.

sa spytam laicky. preco to tak firmy nerobia ? jasne - lebo gitaristi chcu celolampovu cestu.

ale potom aspon pri tych lacnych aparatoch typu Valvestate, kde je jedna lampa. ze ak som spravne pochopil, zase len laicky, tak v tychto zapojenaich lampa nerobi skreslenie, ale cosi ine, neviem presne co. tak ze preco teda tieto aparaty tak nerobia, ze uvodna sekcia, kde by to teda mohlo byt jedno, kedze tadial ide takmer hifisignal, ze by bola stavana na operacnych integracoch a TO skreslenie by sa robilo v tej jednej lampe ? by sa to zvukovo malo velmi podobat celolampovemu zapojeniu, nie ? ovela viac, ako ked to teraz robia polovodicove vcetne skreslenia a lampou to "dokrasluju"... ci uplne z cesty sa pytam ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 16. August , 2011, 15:49:27 »

sa spytam laicky. preco to tak firmy nerobia ? jasne - lebo gitaristi chcu celolampovu cestu.

ale potom aspon pri tych lacnych aparatoch typu Valvestate, kde je jedna lampa. ze ak som spravne pochopil, zase len laicky, tak v tychto zapojenaich lampa nerobi skreslenie, ale cosi ine, neviem presne co. tak ze preco teda tieto aparaty tak nerobia, ze uvodna sekcia, kde by to teda mohlo byt jedno, kedze tadial ide takmer hifisignal, ze by bola stavana na operacnych integracoch a TO skreslenie by sa robilo v tej jednej lampe ? by sa to zvukovo malo velmi podobat celolampovemu zapojeniu, nie ? ovela viac, ako ked to teraz robia polovodicove vcetne skreslenia a lampou to "dokrasluju"... ci uplne z cesty sa pytam ?
Nepýtaš sa z cesty, ale sám neviem presnú odpoveď, niekedy mám pocit, že lampu tam dávajú iba preto, aby mohli povedať, že tam je lampa. Ešte viac ako Valvestate mňa prekvapuje napr JCM 900, ktorý je lámp plný (vyzerá to ako celolampa), ale skreslenie je aj tam polovodičové. Možno inžinieri zistili, že také skreslenie ja krajšie, ale muzikantom to nepovedali. Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #99 kedy: 16. August , 2011, 16:00:50 »

.. tak asi tam na nieco tie lampy su aj v tom JCM 900 tipujem ze kebyze ich vyberies tak to nehra, u mna je napriklad v predzosiku 7 lamp a z toho 1 je fazovy invertor, dalsia je driver slucky, niektore su ovladace reverbu, potom jednotlive gain stage..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #100 kedy: 16. August , 2011, 16:16:22 »

.. tak asi tam na nieco tie lampy su aj v tom JCM 900 tipujem ze kebyze ich vyberies tak to nehra, u mna je napriklad v predzosiku 7 lamp a z toho 1 je fazovy invertor, dalsia je driver slucky, niektore su ovladace reverbu, potom jednotlive gain stage..

to je uplne jasne, ze tie lampy nemozes vybrat, ze tam realne plnia funkcie, ale ze tie aparaty skresluju nejakymi diodami alebo cim nie je o nich ziadne tajomstvo. ja neviem, ci aj JCM800 take neboli a takisto ten ich JMP-1 preamp tak kresli... ...

mesisti su zase tiez uchylaci, oni riesia lampovo uplne kazdu kravinu, co sa len da :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #101 kedy: 16. August , 2011, 16:18:12 »

.. tak asi tam na nieco tie lampy su aj v tom JCM 900 tipujem ze kebyze ich vyberies tak to nehra, u mna je napriklad v predzosiku 7 lamp a z toho 1 je fazovy invertor, dalsia je driver slucky, niektore su ovladace reverbu, potom jednotlive gain stage..
Samozrejme cez ne ide signál a keď Master otvoríš, tak prebudíš koncák a lampové skreslenie je tam.
Ale tie preampové lampy tam nie sú na skreslenie.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #102 kedy: 16. August , 2011, 16:20:43 »

tak asi preto znie ta 900ka tak napicu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.245 sekund, 22 otázok.