Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. September , 2024, 00:18:44
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Exhumerove dievky  (Prečítané 71561 krát)
0 užívateľov a 17 Hostí prehliada túto tému.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #90 kedy: 24. November , 2009, 22:14:45 »

pekna - celomahagon ?
ano celomahagon, sak biele a cierne customy od burny sa myslim robili iba ako celomahagon...teda ine som nevidel a na ebay chodim niekedy 2 x za den ha ha ha
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #91 kedy: 29. December , 2009, 17:50:00 »

Po roku som sa vymackol a k white beauty pribudla aj black beauty. Este som ju neopacil na zosik, ale nasucho je pekne rezonatna - ma o 1 kilo menej ako biela a pritom je tak isto hruba (telo). Je vo vybornom stave - skoro ako nova. Bola na nej aj trochu vyzrazana sol, tak som ju pekne vyutieral nech mi nekoroduje :). Snimace asi VH1 alebo VH2 alebo L8000...tazko povedat. Krk medium-thin. Mam z tej gitarky radost.

no ako s odstupom casu ? pojde jedna prec ? :) je medzi nimi nejaky zvukovy rozdiel ? aky je rozdiel v roku vyroby ?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #92 kedy: 29. December , 2009, 20:31:44 »

no ako s odstupom casu ? pojde jedna prec ? :) je medzi nimi nejaky zvukovy rozdiel ? aky je rozdiel v roku vyroby ?
Predvcerom som rozmyslal, ze predam mesu, valwatt, pacificu a ciernu burny a kupim si konecne orange...ale potom ma to opustilo. Zatial si vsetko necham a zahram sa na vetesnika. Potrebujem akurat zohnat nejaky dobry amp switcher, ktory dokaze prepinat medzi ampami a umoznuje hrat na obidva aparaty sucasne bez kurvenia zvuku, brumu a sumu. Cierna burny je viac zachovala, bola zrejme ovela menej hrana ako ta biela (nema vydrane prazce). Ma viac stredov, slabsie snimace a je viac rezonantna nasucho...mozno trochu dlhsi sustain, proste rakenrol, ale metal zvlada s prehladom. Rok vyroby tazko odhadnut - biela je asi 84/85 a ta cierna do 87(odvtedy uz bolo na hlave S namiesto custom vaginy a ina krytka vystuze a ja mam na oboch este tu custom vaginu a povodnu klasicku krytku vystuze). Biela je viac vyhrata, je o kilo tazsia a ma viac basov, vysok a silnejsie snimace - skor metalova masina ala Zakk Wylde Gibson, akurat menej ostra. Zatial nejde ani jedna prec, na (stary) gibson som este nedorastol a moc sa mi pacia ako zvukovo, tak vizualne.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 29. December , 2009, 20:55:30 »

Aky mas Valwatt? Skus sa ozvat, keby sla nejaka prec :)
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #94 kedy: 29. December , 2009, 20:59:47 »

Aky mas Valwatt? Skus sa ozvat, keby sla nejaka prec :)
Sak ten co mal robo, biele ala soldano slo-100 ci ako sa to vola...super aparat za malo penazi, ktory funguje a hra vyborne na skreslenom zvuku. Som metlak
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #95 kedy: 29. December , 2009, 21:06:22 »

Cierna burny je viac zachovala, bola zrejme ovela menej hrana ako ta biela (nema vydrane prazce). Ma viac stredov, slabsie snimace a je viac rezonantna nasucho...mozno trochu dlhsi sustain, proste rakenrol, ale metal zvlada s prehladom.

Tato je lepsia.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #96 kedy: 29. December , 2009, 21:18:12 »

Sak ten co mal robo, biele ala soldano slo-100 ci ako sa to vola...super aparat za malo penazi, ktory funguje a hra vyborne na skreslenom zvuku. Som metlak
Pamatam, vyborny :)
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #97 kedy: 29. December , 2009, 21:22:18 »

Tato je lepsia.  :)
na metal sa mi praveze viac lubi ta biela, lahsie a lepsie sa na nej hra, je viac usadena a ma viac basov, predny snimac pekne bubloce na solach...obidve hraju odlisne a to sa mi na nich lubi :) ,  uz mam objednane Smits zebra pickups 9K boosted classic bridge a 7,8k classic coil neck, tak som zvedavy, co to s tou ciernou spravi :)
« Posledná zmena: 29. December , 2009, 21:23:03 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #98 kedy: 30. December , 2009, 19:31:28 »

Sak ten co mal robo, biele ala soldano slo-100 ci ako sa to vola...super aparat za malo penazi, ktory funguje a hra vyborne na skreslenom zvuku. Som metlak

skus dat na toto nejake ukazky, zaujimalo by ma to
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #99 kedy: 30. December , 2009, 22:55:26 »

nemam teraz moc cas robit ukazky, ale ked budem mat  nahravatko tak mozno zavesim...zatial ukazka od byvaleho majitela
Zaznamenané

WEIRD THRASH
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #100 kedy: 30. December , 2009, 23:08:35 »

znie to skvele, milujem tieto slo zvuky
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #101 kedy: 14. Január , 2010, 14:18:38 »

na metal sa mi praveze viac lubi ta biela, lahsie a lepsie sa na nej hra, je viac usadena a ma viac basov, predny snimac pekne bubloce na solach...obidve hraju odlisne a to sa mi na nich lubi :) ,  uz mam objednane Smits zebra pickups 9K boosted classic bridge a 7,8k classic coil neck, tak som zvedavy, co to s tou ciernou spravi :)

Smits budu dobre, s ktorym magnetom si bral?
Tiez som si zobral set do customa, mixovany - 9K boosted classic bridge s alnico2 na kobylu a 7,8K classic coil s alnico5 ku krku. Som zvedavy, co to bude za zmenu ale v mojom pripade asi vyraznejsia, kedze pri kobylke mam ten nestastny duncan SH4...  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #102 kedy: 16. Január , 2010, 10:21:18 »

Smits budu dobre, s ktorym magnetom si bral?
Tiez som si zobral set do customa, mixovany - 9K boosted classic bridge s alnico2 na kobylu a 7,8K classic coil s alnico5 ku krku. Som zvedavy, co to bude za zmenu ale v mojom pripade asi vyraznejsia, kedze pri kobylke mam ten nestastny duncan SH4...  Na zdravie!
ja som si objednal to iste akurat su obidva Alnico 4...mam aj tie nove kapacitory od Roba, tak som zvedavy aka bude zmena :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #103 kedy: 18. Január , 2010, 20:28:00 »

Takze http://www.smitspickups.com/ snimace a kapacitory som uz napajkoval. Zvuk sa zmenil viac nez som cakal. Alnico 4 magnet je viac stredovy, tlstejsi a konkretniejsi trochu na ukor vysok. Oba snimace maju velmi pekny zvuk na cistom zvuku - to japonske L8000 moc nevedeli. Sola na snimacoch zneju vyborne - krasny cisty ton aj na velkom skresleni. Kapacitory ten zvuk tiez trochu vycistili, ale opat myslim ze trosku na ukor vysok. Preto rozmyslam ze by som na zadny snimac vratil povodny kapacitor a vratit tam trochu spiny ha ha ha(a aj to vyskusam). V podstate sa z gitary stala viac rakenrolova masina, ale metal na nej sa mi paci tiez...uvidime casom. Celkovo by si myslim, ze smits snimace su spicka, ale treba si velmi dobre rozmysliet co clovek chce a z akeho dreva mam gitaru(je dobre si prejst celu stranku a odporucania). Mozno si v buducnosti kupim zadny snimac na styl Chainsaw bridge alebo Classic Boost keramiku :)


* Russian-PIOcaps-closeup.jpg (47.54 KB, 550x400 - prehliadnuté 462 krát.)

* Zebrapair1.jpg (29.72 KB, 640x480 - prehliadnuté 466 krát.)
« Posledná zmena: 18. Január , 2010, 20:32:41 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #104 kedy: 22. Január , 2010, 14:04:18 »

tie smits vyzeraju byt celkom zlahka navinute...ci to je len ocny klam?  ?§!.
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 23 otázok.