Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 04:38:06
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Audio-to-mid??  (Prečítané 2220 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« kedy: 06. Jún , 2008, 13:00:30 »

Ahojte, mam taku vec..
Mam bicie, ale povedzme, ze sa mi nepaci kopak..mam to nahrate v stopach..
Ked chcem ten kopak presamplovat, je to mozne??(pripadne spravit mix signalu original kopak+sample kopak)

Moja fantazijna predstava je zhruba taka, nejaky soft, ktory mi z waw spravi mid??ked tam mam v podstate len kopak?ze na kazdu zmenu signalu mi zapise midi notu??
Da sa/existuje/neexistuje/ sem s tym prosim.
Uz takto osetrene midi si osamplovat viem..

Pripadne, ako sa to robi?Berme to tak ze zo studia som davno prec a teraz si to doma miesam..:)
Dik za rady Pomoooc!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1 kedy: 06. Jún , 2008, 14:05:40 »

existuje soft midifier - dokaze napr. z kopaku spravid mid, a ten osamplujes v nejakom samplery inou vzorkou. nikdy mi ten soft riadne nefungoval.

jednoduchsie a funkcnejsie je pouzit Drumagog, ten resampluje priamo. stiahni si ho, pochopis ho rychlo, je jednoduchy...
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #2 kedy: 06. Jún , 2008, 14:40:20 »

Diky rasto, skusim..
Hmm ten drumagog ma svoje vlastne banky alebo tak, ked chcem pouzit wav vlastne, tiez to ide??
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 06. Jún , 2008, 15:11:49 »

Drumagog ma nejaky vlastny format (.gog) , ale myslim ze vie robit aj priamo s wavom, akurat neviem ci sa da potom pouzit aj dynamika.
Pripadne si pockaj na Drumtracker od firmy Toontrack, to vyzera omnoho lepsie ako Drumagog a vie to pracovat s velkym mnozstvom pouzivanych formatov samplov bicich (DFH, BFD .. )
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 06. Jún , 2008, 15:25:11 »

Drumagog vie pouzit akykolvek wav sampel. Dynamiku vie dodrzat, pripadne sa da zrusit (pri niektorych bubenikoch vyhoda). Da sa v nom nastavit interval v milisekundach, ze ake najratsie useky medzi udermi ma brat ako samostatne, da sa na nom nastavit od akej urovne dynamiky resampluje. Velmi sikovny softik, kym ho nebolo, robil som to vsakovato krkolomne zdlhavo.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 06. Jún , 2008, 15:40:43 »

da sa to aj v Cakewalku, prave bicie su najvhodnejsie pre prevod .wav do .mid. Vlastne ti "vypreparuje" spicky amplitud  premeni ich na midi-eventy. ALe ja som s tym nerobil a ani si uz nepamatam nazov tej funkcie...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 06. Jún , 2008, 19:30:30 »

Ja pouzivam JS/drumtrigger v Reaper. Podarilo sa mi aj ako-tak natrigrovat kopak v bicich nahratych na jeden mikrofon. Najskor som stiahol vsetky frekvencie nad 100Hz a potom v tej huhlanine uz ten plugin vedel podla hlasitosti urcit, ze toto a toto je uder na kopak. Vyraba z toho MIDI, to nastavis a spustas nejaky sampler.

Ako pocujete v ukazke, nie je to nic moc. Zda sa, ze ten trigger meska, ale to nezistime, lebo tie bicie su zahrane nepresne.

Minule som triggroval kopak, ktory som mal nahrany v samostatnej stope a ziadny problem, znie to tak, ako to ma zniet.

Len som chcel ukazat, ze sa to da aj bez neviem akych softverov.

* brndonatrigrovany.mp3 (806.34 KB - stiahnuté 129 krát.)
Zaznamenané

brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #7 kedy: 06. Jún , 2008, 21:17:50 »

Vsetkym vam dakujem, takto nejak som si to predstavoval Na zdravie!
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #8 kedy: 07. Jún , 2008, 21:34:13 »

V protoolse je na to super plugin - sound replacer.Funguje fakt dobre.
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 09. Jún , 2008, 12:13:05 »

V protoolse je na to super plugin - sound replacer.Funguje fakt dobre.

Treba ho vsak kupit Smútim, uz som sa potesil ze mam v protoolsoch plugin o ktorom ani neviem :)

Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.