Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:16:23
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOMREL CMARO  (Prečítané 18796 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #15 kedy: 07. Jún , 2008, 19:59:21 »

nechcem komentovat slovensku spinavu politiku hudobnych celebrit s ktorou chvalabohu nic nemam. ale duban obchadzal vydavatelstva s jeho solovkou a poslali ho do p-cka a po smrti ju ti isty s radostou vydali. takze teraz mozeme ocakavat cmarovu solovku ? po smrti sa dobre predava vsetko tak sa toho hadam nejaky "producent" chyti

Trosku to cele pleties Žmurk vydavatel a producent nie je to iste.To su uplne rozlisne posty.Nic v zlom, ale evidentne nechapes rozdiel.Producent odovzda vydavatelovi, alebo interpretovi master a tym jeho uloha producenta  konci.o tom ci sa to vyda, alebo nie prip. kedy sa to vyda, alebo ci to skonci v kosi si rozhoduje vydavatel.O hranosti si rozhoduju samotne media.Producent sa uz nema co chytat nejakeho albumu, ktory sa dobre ci zle predava.A ani to nemoze.Nema na zaklade coho, kedze jeho faza prace na projekte je uz davno skoncena a mimo jeho kompetencii. Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Jún , 2008, 20:02:11 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #16 kedy: 07. Jún , 2008, 20:00:16 »

Trosku to cele pleties Žmurk vydavatel a producent nie je to iste.To su uplne rozlisne posty.Nic v zlom, ale evidentne nechapes rozdiel.Producent odovzda vydavatelovi, alebo interpretovi master a tym jeho uloha producenta  konci.o tom ci sa to vyda, alebo nie prip. kedy sa to vyda si rozhoduje vydavatel.O hranosti si rozhoduje samotne media.Producent sa uz nema co chytat nejakeho albumu, ktory sa dobre ci zle predava.A ani to nemoze.Nema na zaklade coho, kedze jeho faza prace na projekte je uz davno skoncena a mimo jeho kompetencii.

v pohode, ty si profik ja sa v tom nevyznam.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #17 kedy: 07. Jún , 2008, 20:05:27 »

v pohode, ty si profik ja sa v tom nevyznam.

Ja viem co si sa znazil povedat a ma to aj logiku, len som chcel trosku upresnit terminologiu a a objasnit kompetencie postov v procese vyroby nosicov. Na zdravie!
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #18 kedy: 07. Jún , 2008, 20:08:32 »

Ja viem co si sa znazil povedat a ma to aj logiku, len som chcel trosku upresnit terminologiu a a objasnit kompetencie postov v procese vyroby nosicov. Na zdravie!

jasne jasne tieto detaily nepoznam lebo sa v tom nepohybujem ale ze sa tam robia spinave tahy to mi nikto nevyhovori lebo na slovensku je to tak  :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #19 kedy: 07. Jún , 2008, 20:14:13 »

jasne jasne tieto detaily nepoznam lebo sa v tom nepohybujem ale ze sa tam robia spinave tahy to mi nikto nevyhovori lebo na slovensku je to tak  :)

Ano.Mas pravdu.len by som doplnil, ze to nie je vyhradnym specifikom Slovenska.Dokonca by som tvrdil, ze cim vacsi trh - tym vacsi balik penazi...nuz a nasledne na to vsetko co s tym suvisi....
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 07. Jún , 2008, 20:17:22 »

No len netreba zabudat na prepojenost producentov a vydavatelstva,kde sa často stava /hlavne na Slovensku/,že producent,pripadne autor ma  "miestečko" aj vo vydavatelstve. Na zdravie! No sme o.t.
« Posledná zmena: 07. Jún , 2008, 20:20:25 od udry » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #21 kedy: 07. Jún , 2008, 20:34:46 »

No len netreba zabudat na prepojenost producentov a vydavatelstva,kde sa často stava /hlavne na Slovensku/,že producent,pripadne autor ma  "miestečko" aj vo vydavatelstve. Na zdravie! No sme o.t.

Ano aj to je pravda no ak si vezmes pomer vyprodukovanych a nevydanych albumov voci vydanym album, kde bolo prepojenie producenta a vydavatela povedzme nadstandartne dostanes mizive percento.Skor je castejsim javom, ze je interpret zaroven aj vydavatelom...proste pripad, ze kapela si vyda CD sama....a toto bude cim dalej tym castejsi jav...ale nie vzdy naskodu toho ci onoho projektu
« Posledná zmena: 07. Jún , 2008, 20:37:38 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 07. Jún , 2008, 20:45:41 »

Ano aj to je pravda no ak si vezmes pomer vyprodukovanych a nevydanych albumov voci vydanym album, kde bolo prepojenie producenta a vydavatela povedzme nadstandartne dostanes mizive percento.Skor je castejsim javom, ze je interpret zaroven aj vydavatelom...proste pripad, ze kapela si vyda CD sama....a toto bude cim dalej tym castejsi jav...ale nie vzdy naskoodu toho ci onoho projektu
No interpret-vydavatel si po smrti asi tažko niečo vyda. Na zdravie!  A tiež sa mi nezda ,aby po smrti interpreta,ktory  až taka "hviezda" nebol vydali CD, DVD,CD-remix. Tak nehovorme,že nejde o "vytlkanie prachov"./ alebo "finančne manevre"/
« Posledná zmena: 07. Jún , 2008, 20:48:23 od udry » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #23 kedy: 07. Jún , 2008, 21:05:24 »

No interpret-vydavatel si po smrti asi tažko niečo vyda. Na zdravie!  A tiež sa mi nezda ,aby po smrti interpreta,ktory  až taka "hviezda" nebol vydali CD, DVD,CD-remix. Tak nehovorme,že nejde o "vytlkanie prachov"./ alebo "finančne manevre"/

Snad som tu nemusel pisat, ze to ak si bude niekto vydavat CD sam sa samozrejme netyka zosnulych umelcov.To si hadam domyslime  Na zdravie!  a to ostatne urcite nepopieram, len hovorim, ze to nemoze robit producent - a ak by aj jedna a ta ista osoba bola  zaroven producentom aj vydavatelom, tak to moze riesiet, len z pozicie a kompetencii vydavatela a nie producenta.Ale to rozhodne nebol pripad Petrovho CD druha, ktore vyslo po jeho smrti (hovorim teraz o vazbach producent/vydavatel/autor) kedze ani jeden z autorov a producent nie je v ziadnom "trvalom" vztahu s forzou a taktiez nikto z Forzy sa na tomto CD nepodielal autorsky ani producentsky.Ale ci sa nam to paci, alebo nie tak vydavatel zije z toho, ze strategicky veci naplanuje tak, aby predal co najviac - zije z toho.Ale tiez si myslim, ze nazor, ze Forza sa vydanim Petrovho CD prizivila na jeho smrti nie je korektny vzhladom k tomu, ze Forza vydala Petrovi jeho prve CD, ako pomerne neznamemu umelcovi za jeho zivota.Cize nedialo sa nic take ze ich zacal zaujimat az po smrti.Prave Forza bola ten label, ktory na Petra "vsadil"Ale samozrejme, ze bol za CD druha aj biznis.Bolo by naivne tvrdit, ze nie, len ja tvrdim, ze ten isty, ako za kazdym inym CD, ktore ma potencial predat sa.Proste to je uloha labelov a z toho ziju.
« Posledná zmena: 07. Jún , 2008, 21:26:21 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 07. Jún , 2008, 21:12:19 »

kto teraz vlastne vydava vsetky tie tributy filipovi...G8 a polne vtaky?
Zaznamenané

o-yep sro
udry
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 07. Jún , 2008, 21:58:21 »

Snad som tu nemusel pisat, ze to ak si bude niekto vydavat CD sam sa samozrejme netyka zosnulych umelcov.To si hadam domyslime  Na zdravie! 
Jasnačka.Som tam omylom dal iny smajl. Malo to byt  " No interpret-vydavatel si po smrti asi tažko niečo vyda  Bavím sa skvele ".
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #26 kedy: 07. Jún , 2008, 22:05:30 »

Jasnačka.Som tam omylom dal iny smajl. Malo to byt  " No interpret-vydavatel si po smrti asi tažko niečo vyda  Bavím sa skvele ".

Jasne v pohode :-) Hoci sa mozno uplne vo vsetkom nezhodneme rozhodne je vidiet, ze veci vnimas v suvislostiach a nie povrchne....a to by hadam mohla byt aj pekna bodka za tymto OT. Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Jún , 2008, 22:06:30 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 08. Jún , 2008, 08:12:28 »

Toto je napriklad Cmarova pesnicka. Pohreb inak zajtra v Partizanskom.......

* CDImport1.MP3 (3386.94 KB - stiahnuté 164 krát.)
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 08. Jún , 2008, 08:40:04 »

Ako napísal Jimi, zďaleka to nieje špecifikum Slovenska. Po Mercuryho smrti sa celým svetom prehnala nová vlna Queenmanie. Keď zomrel Ray Charles, zrazu za ním pred kamerami plakali všetky tie RnB Soulové hviezdičky z USA. Neverím, že s ním niečo mali. To isté Cobain, ktorému sa najväčšej slávy dostalo po smrti. Z času na čas majiteľ autorských práv vydá nejakú tú bestofku, boxset, alebo DVD z dávno nahratého a nevydaného koncertu. Ono to zas nieje až tak hrozné...niekedy sa tomu hovorí aj "nesmrteľnosť" umelca. Beatles predávajú albumy doteraz  Beeee

"Vráť trochu lásky medzi nás" je trochu iný prípad, lebo si proste myslím, že ten cover bol zlý. Pôovodná verzia je o 200% lepšia. Dubán bol super spevák a evidentne by zotrel všetky hviezdičky z G8. V pôvodnej verzií je krásny dvojhlas v štýle "More Than Words" - proste každý hlas opisuje inú melódiu - v coveri sa kamsi stratil. Vraťo, Miko a Kuko spievajú vyslovene zle. Kulyho kozacie vibrato mi tiež vadí, zachraňuje to tam Máček akurát. Robo Papp si tiež mohol odpustiť svoju soulovú vložku. Má tam jednu frázu a ešte aj na tej sa musí predviesť ako soulovo ujúka. Navyše, nieje ten cover o nejakú tercku nižšie?



Ale už sme fakt strašne OT.  Na zdravie!
 
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #29 kedy: 08. Jún , 2008, 09:02:36 »

Ako napísal Jimi, zďaleka to nieje špecifikum Slovenska. Po Mercuryho smrti sa celým svetom prehnala nová vlna Queenmanie. Keď zomrel Ray Charles, zrazu za ním pred kamerami plakali všetky tie RnB Soulové hviezdičky z USA. Neverím, že s ním niečo mali. To isté Cobain, ktorému sa najväčšej slávy dostalo po smrti. Z času na čas majiteľ autorských práv vydá nejakú tú bestofku, boxset, alebo DVD z dávno nahratého a nevydaného koncertu. Ono to zas nieje až tak hrozné...niekedy sa tomu hovorí aj "nesmrteľnosť" umelca. Beatles predávajú albumy doteraz  Beeee

"Vráť trochu lásky medzi nás" je trochu iný prípad, lebo si proste myslím, že ten cover bol zlý. Pôovodná verzia je o 200% lepšia. Dubán bol super spevák a evidentne by zotrel všetky hviezdičky z G8. V pôvodnej verzií je krásny dvojhlas v štýle "More Than Words" - proste každý hlas opisuje inú melódiu - v coveri sa kamsi stratil. Vraťo, Miko a Kuko spievajú vyslovene zle. Kulyho kozacie vibrato mi tiež vadí, zachraňuje to tam Máček akurát. Robo Papp si tiež mohol odpustiť svoju soulovú vložku. Má tam jednu frázu a ešte aj na tej sa musí predviesť ako soulovo ujúka. Navyše, nieje ten cover o nejakú tercku nižšie?



Ale už sme fakt strašne OT.  Na zdravie!
 

suhlas suhlas a este raz suhlas.
taktiez nerozumiem vsetkym tym posmrtnym albumom a podobnym reinkarnaciam, naozaj v kratkej dobe albumy pre filipa, vzajomne si prespievavanie pesniciek - lasica spieva mullera a naopak. vskutku uzasne tahy, ale kedze su to medialne zname ksichty a jeden sa uz po X ty krat na vracia z objatia smrti...ach jaj.
po takom ursinym poriadne pes nestekne, ale sak co.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.