Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 00:57:51
Strán: 1 [2] 3 4 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 164405 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #15 kedy: 16. Jún , 2008, 15:49:52 »

invostovat do kabla sa podla mna oplati....kvoli zivotnosti urcite (tie lacne to je shit...kto hrava koncerty a nie len doma tak vie ze to je strasne dolezite aby ten kabel nezklamal)

 akvoli zvuku niektory by tiez mohli zainvestovat..... velmi pocut rozdiel .....rozne kable rozne kurvia zvuk......

ja som pouzival dakedy riadne sunky bespeco a noname blbosti..a robene..... a teraz puzivam planet waves a som spokojny..... hlanve co sa tyka pevnosti a tichosti ...sum tam neni...a je velmi spolahlivy ...drzi v gitare riadne.....  auz ho mam 2 roky na koncertoch... akoze typujem ze uz dosluzi..lebo co som ja s nim robil a vydrzal......

v kazdom pripade..potom planujem kupit taky isty..alebo neaky monster cable...alebo neaky iny kvalitny...(hlavne aby to dobre hralo.....)...rozmyslal som aj o opletenom...aby sa tak nekrutil....
ked niekto vravi ze ci bude pocut rozdiel..tak ja vravim ze niekto ano ..a ty ohluchnuty uz nie.....ale verte mi ze pocut rozdiel aj medzi dvoma kablami za 5000 ..a to si clovek musi vybrat ze co sa mu viac paci.....kvalitne su oba
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 16. Jún , 2008, 15:51:06 »

ja som mal tiez tie tenke cinske a tiez mi rachocu, tak to nepouzivam. kupil som bezne planet waves za neviem kolko a k uplnej spokojnosti. ale isto som zan viac ako 800Sk nedal.

mne slo skor o kupovanie kablov nad povedzme 2000Sk. to sa mi zda divne.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #17 kedy: 16. Jún , 2008, 15:56:40 »

plastovy multimeter tiez meria ako sa mu chce. meral si ako to je s profesionalnym kablom ? vies, neda sa merat len odpor, tam ide o impedanciu a to multimetrom nenameras. jedine, zeby si porovnal odpory snimaca a potom snimaca s kablom. robil si to tak ? alebo si tych 7k9 ziskal z technickeho popisu ? lebo ak hej, tak v tom popise moze byt uvedena impedancia.
ano robil som to tak, mal som snimace zmerane a zmeral som ich este potom s kratkym novym zalievanym kablom. moj profesionalny kabel uz nieje profi, nakolko bol poskodeny imperialistickou bandou pri nejakom prevoze.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #18 kedy: 16. Jún , 2008, 16:00:10 »

4 metre kablu nemozu mat odpor 1 kiloohm ani cinska med. tam musela byt ina chyba.
stalo sa to v skusobni na skuske s kapelou, javanne je svedkom (kedze to bolo meranie jeho gitary). hovorim ze v tom kabli bude zrada, dokym som ho mal doma, mal skvely zvuk a fical bezproblemov.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #19 kedy: 16. Jún , 2008, 16:01:44 »

stalo sa to v skusobni na skuske s kapelou, javanne je svedkom (kedze to bolo meranie jeho gitary). hovorim ze v tom kabli bude zrada, dokym som ho mal doma, mal skvely zvuk a fical bezproblemov.

tak potom musel vzniknut zly kontakt niekde na spoji. to sa stava u lacnych kablov.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #20 kedy: 16. Jún , 2008, 16:10:11 »

tak potom musel vzniknut zly kontakt niekde na spoji. to sa stava u lacnych kablov.

Vsak (Roberto) pisal, ze to nebol lacny kabel...

"Naposledy sa mi stalo ze prenos na 4 metrovom kable spravil zo 7.9k snimaca 6.8k a na ten kabel uz nehram.. a nebol to lacny kabel, ale zrejme ma za tych par rokov dost."

a veru tak, jednym kablom nameral 6,8 druhym 7,9...
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #21 kedy: 16. Jún , 2008, 16:21:21 »

nj, ale troska to metie. to neni vina kabla ako takeho, ale skor konektorov.

edit: z tej hrubky, co som tu mal mi skoro oko vypadlo. prepacte
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 16:31:29 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 16. Jún , 2008, 16:24:13 »

ja som tam tiez vtedy bol. nieco merali a nieco namareli. oni furt cosi meraju :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #23 kedy: 16. Jún , 2008, 17:45:06 »

ano rasto, sme ako mali chlapci. radi si merame  Na zdravie! spat k teme, treba dobry kabel, jacky neutriky a pohodka.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 16. Jún , 2008, 17:51:44 »

Mne sa uz dva krat dosral Planet Waves. Raz som ho roztrhol opity a teraz mi zasa vypadava zvuk.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 16. Jún , 2008, 17:55:22 »

ja mam v riti pajkujem o dusu vlastne . predtym kadejake len aby sli . ale v hudobninach u nas maju uz konecne proel kable aj jacky tak pohoda uz su na  97% OK  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 17:56:58 od brko » Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #26 kedy: 16. Jún , 2008, 18:02:08 »

ja mam v riti pajkujem o dusu vlastne . predtym kadejake len aby sli . ale v hudobninach u nas maju uz konecne proel kable aj jacky tak pohoda uz su na  97% OK  Bavím sa skvele
Ja som si tiez kupil proel pozlatene jacky + 6m proel kablu, vytesoval som sa z toho...az kym som to neporovnal s PlanetWaves....ten proel nielen ze uberal signal, hlavne vysky, ale este aj basy boli nejake "zabublane" ...  jednoducho kurvil signal....
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #27 kedy: 16. Jún , 2008, 18:07:25 »

no nic...nechcem sa mi to cele citat...jeden kabel mam nejaky Fender USA a druhy mam Planet Waves s tym vypinatelnym jackom ktory mam este aj zalomeny...a par bespeco kablov mam na domace brnkanie....inak ja by som ten vplyv kablu na vysledny zvuk vobec nepocul...ja som v tomto hluchy jak poleno  Zdravíčko
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #28 kedy: 16. Jún , 2008, 18:15:15 »

Fakt je ten, ze z toho co som mal odpocuvane, planet waves kable tie zakladne do 4metrovy stal kedysi 800sk, boli vyrazne nachylnejsie na okolie ako ten fender. Ich vyhodou bolo to ze ak sa poskodil, stacilo zobrat blok a v muzikeri si vyhadat vymenu - funguje to  Som frajer nie nadarmo firma hlasa dozivotnu zaruku. Takze maju svoju hodnotu, ja momentalne premyslam ako dalej - ktory kabel, ale budem sem davat postupne nejake vysledky z pivnicneho porovnania.

spomenul som si, ze todd duane mi spominal ze pouziva Evidence Audio Cables. Pozrel som ebay a ceny teda pekelne.
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 18:30:06 od Roberto » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #29 kedy: 16. Jún , 2008, 18:37:41 »

No mne sa zdá že je zvukový rozdiel  už medzi tými Planet Waves s plastovým koncom a s tými striebornými s vypínačom - ten plastový je taký matnejší a ten druhý ako keby ten zvuk tak ožil...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.