Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
03. Júl , 2024, 07:23:39
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167909 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #210 kedy: 27. Apríl , 2010, 14:52:19 »

PLANET WAVES.
maju aj vycnelky na jackoch aby drzali v diere.
a co najkratsie, cca 4m...  a nemam motanice. nielen koli dlzke ale aj preto ze nie su tvrde.
moje kredo je ze hudba sa da robit aj v pohodicke bez komplikacii, namahy a stresu.
takze na to myslim ked nieco kupujem ci menim ci idem hrat.

nechapem ludi co nosia 10m kable a pritom z toho nikdy nevyuzili viac nez 5m, zvysok sa im vala a spini po zemi, furt rozmotavaju uzle.


Mas pravdu, cim kratsi kabel tym menej straty signalu, takze do maleho klubu s tebou suhlasim, ale stalo sa mi aj take ze 7 m kabel proste na stage nestacil a prepinat škatulky (zapojene v efektovej slucke) som odbiehal od mikrofonu ako dement.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #211 kedy: 02. Máj , 2010, 22:37:10 »

Rozhodol som sa preskumat co je mytus a co skutocnost. Objednal som MONSTER CABLE MACST. V najhorsom do 30 dni vratim Som metlak Na prve pocutie som cakal markantnejsi rozdiel. Mozno to chce tych par dni pretekania signalu kto vie!? Ale aspon mam ciste svedomie, ze som spravil pre zvukovu kvalitu nahravky vsetko.  Mozno spravim zase nejaky zvukovy test pre vas ak po dotoceni CD zostane cas na somariny.
« Posledná zmena: 09. Máj , 2010, 10:36:08 od Yaro » Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #212 kedy: 18. Jún , 2010, 11:56:20 »

Ak mate Discovery global, tak si zapnite. Zakladatelovi a majitelovi Monster cables upravuju custom Bentley
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Duger
Hosť
« Odpoveď #213 kedy: 18. Jún , 2010, 12:04:50 »

Ja mam 2 kable... jeden 3 metrovy je to bud adam hall alebo planet waves.. už nepametam ale viem že to bol najlacnejši jaky bol :D ale som z nim spokojny.. jacky maju taku tvrdu pružinu na konci.. čiže kabel sa nezohne.. a druhy mam 5 metrovy homemade... na jednej strane lomeny JACK.. pre warlocka... lebo z bežnym sa z gitarou nedalo sadnuť.. velmi trčal... a potom mam este niejaky odpad...
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #214 kedy: 19. Jún , 2010, 10:30:37 »

Rozhodol som sa preskumat co je mytus a co skutocnost. Objednal som MONSTER CABLE MACST. V najhorsom do 30 dni vratim Som metlak Na prve pocutie som cakal markantnejsi rozdiel. Mozno to chce tych par dni pretekania signalu kto vie!?

Ale aspon mam ciste svedomie, ze som spravil pre zvukovu kvalitu nahravky vsetko.
Pri kabloch je to hlavne o psychike, ze mas pocit (v pripade kvalitneho kabla), ze uz mas najmenej podstatny clanok signalovej cesty na najlepsej moznej urovni a nemas tam uz co riesit. Rozdiely su podla mna ozaj minimalne, ak teda neporovnavame vyslovene extremy ako napr. Soundking vs. Monster.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2010, 10:31:26 od Misko » Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #215 kedy: 19. Jún , 2010, 10:37:23 »

Pri kabloch je to hlavne o psychike, ze mas pocit (v pripade kvalitneho kabla), ze uz mas najmenej podstatny clanok signalovej cesty na najlepsej moznej urovni a nemas tam uz co riesit. Rozdiely su podla mna ozaj minimalne, ak teda neporovnavame vyslovene extremy ako napr. Soundking vs. Monster.

za dalsie mozog nema taku RAMku aby si zapamatal zmenu (ak tam aj je). Kym vymenis kabel to trva nejakych par sekund.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #216 kedy: 19. Jún , 2010, 10:42:57 »

co ja ti viem.. na niektorych je to dost pocut vacsinou sa to prejavuje mnozstvom vysok.. napr planet waves pocujem a aj citim rozdiel oproti monster rock resp oproti shit kablu uz detto.. ked to clovek aj pomera tak maju dost rozdielne odpory a cim vyssi odpor tym viac orezane pasmo..
Zaznamenané

lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #217 kedy: 19. Jún , 2010, 10:49:24 »

sommer
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #218 kedy: 19. Jún , 2010, 10:49:44 »

co ja ti viem.. na niektorych je to dost pocut vacsinou sa to prejavuje mnozstvom vysok.. napr planet waves pocujem a aj citim rozdiel oproti monster rock resp oproti shit kablu uz detto.. ked to clovek aj pomera tak maju dost rozdielne odpory a cim vyssi odpor tym viac orezane pasmo..

keby slo cisto o odpor, tak to nema na pasmo ziadny vplyv. potenciometrom, co je odpor tiez menis odpor a hlasitost klesa vo vsetkych pasmach. na to pasmo maju ma vplyv to, ze ziadny kabel nieje idealny a ma parazitnu kapacitu a indukcnost. Potom z odporu R, indukcnosti L a kapacity C vznikaju podla hodnot ich rozne stavy - rezonancia, pasmova zadrz, pasmova priepust, horna dolna priepust... lacne kable maju tieto parazitne L a C vysoke a ich vplyv sa tym padom prenesie do pocutelnych frekvencii. ak sa spravi kabel a ten ma nahodne tie hodnoty tak, ze vznikne pasmova zadrz, tak na niektorych frekvenciach je prudky utlm... (vykradnute basy...vysky a pod), alebo rezonanciou sa zvyrazni nejaka frekvencia ( stredy ) alebo to neprepusta vysky a pod. preto je kabel celkom dolezity clanok...strunovy kabel, kedze bol skruteny a priponina uz na pohlad cievku, tak preto mal take zle vlastnosti
« Posledná zmena: 19. Jún , 2010, 10:50:37 od mario bross » Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #219 kedy: 19. Jún , 2010, 11:04:44 »

Tak ale z toho vyplýva, že najlepšie je mať čo najkratší kábel, že?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #220 kedy: 19. Jún , 2010, 11:18:59 »

Urcite ano, cim kratsi kabel, tym mensie straty. Este netreba zabudat na to, ze kvalitu celeho retazca urcuje najslabsie oko retaze. Teda darmo budem mat kvalitny kabel z gitary do hlavy ked potom prepojim hlavu s boxom dvojlinkou.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #221 kedy: 19. Jún , 2010, 11:19:26 »

ano, v podstate ano...pretoze odpor je tym vacsi, cim je dlzsi vodic, kapacita je tym vacsia, cim je vacsia plocha ( ked si predstavite kabel, to je v podstate valec a cim je ten valec vyssi, tak tym aj plocha je vacsia toho plasta ) a cievka - ta sa tvori nahodnym rozlozenim kabla, ale myslim si, ze ta indukcnost tam neni az taka strasna... najviac R a C
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #222 kedy: 19. Jún , 2010, 11:20:55 »

ked potom prepojim hlavu s boxom dvojlinkou.

no toto je podla mna jedno, resp gitarovy kabel je na to ovela citlivejsi. tieto silove obvody, tam uz to taky rozdiel neni, tam tece velky prud.
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #223 kedy: 19. Jún , 2010, 11:22:53 »

Mám také dva modré päťmetrové letuvané toť v HC v Platane (hifi obchodík)...mám ich ku klávesom, na live a tak....a haluzou je že ich mám cca 7-8 rokov aktívneho používania,...a stále sú v pohode :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #224 kedy: 19. Jún , 2010, 11:36:23 »

Mám také dva modré päťmetrové letuvané toť v HC v Platane (hifi obchodík)...mám ich ku klávesom, na live a tak....a haluzou je že ich mám cca 7-8 rokov aktívneho používania,...a stále sú v pohode :-D

je mozne ze u klavesov je to asi dost fuk nie? aspon mne to pride tak ze na gitare kde mas kopec roznych faktorov od snimacov, elektroniku, az po samotne jacky a kableze tam sa to prejavi skor..aj ked mylit sa mozem
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.