Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
03. Júl , 2024, 08:19:15
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167923 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #375 kedy: 22. Jún , 2010, 12:53:45 »

hej, "nenapadne" je len taka jazykova barlicka, co posobi tak nenapadne, ze ju bezne do obsahu nikto ani nedosadzuje  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #376 kedy: 22. Jún , 2010, 15:07:49 »

a nikto netvrdil, ze neuznava kvalitne vybavenie, to si vyfabuloval  Žmurk

Uz viackrat napisal ze lacne kable z Tesca hraju lepsie ako 300 eurove atd. Alebo ze CD prehravac za 100tinu ceny hra lepsie. To ho ako beries vazne?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Jún , 2010, 15:08:05 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #377 kedy: 22. Jún , 2010, 16:32:00 »

Uz viackrat napisal ze lacne kable z Tesca hraju lepsie ako 300 eurove atd. Alebo ze CD prehravac za 100tinu ceny hra lepsie. To ho ako beries vazne?  Bavím sa skvele

tak si kup kable za 300E k lampam budu lepsie svietit  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #378 kedy: 22. Jún , 2010, 18:32:24 »

Uz viackrat napisal ze lacne kable z Tesca hraju lepsie ako 300 eurove atd. Alebo ze CD prehravac za 100tinu ceny hra lepsie. To ho ako beries vazne?  Bavím sa skvele
Ja som nenapísal, že lacné káble hrajú lepšie, napísal som, že drahé káble nehrajú lepšie.
To je sakra rozdiel Si píš!!!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #379 kedy: 22. Jún , 2010, 18:37:27 »

Ja som nenapísal, že lacné káble hrajú lepšie, napísal som, že drahé káble nehrajú lepšie.
To je sakra rozdiel Si píš!!!

Citujem Ta:

"preto kupujú drahé káble, lampové HIFI zosíky a gramofóny za 3000€, ktoré nutne musia hrať horšie, ako CDplayery za stotinu."

Ale to je jedno...  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #380 kedy: 22. Jún , 2010, 19:44:57 »

Citujem Ta:

"preto kupujú drahé káble, lampové HIFI zosíky a gramofóny za 3000€, ktoré nutne musia hrať horšie, ako CDplayery za stotinu."

Ale to je jedno...  :)

Skor ide o nepochopenie - gramofon hra menej presne ako CD prehravac, cize pre niekoho horsie. Inym ludom sa ten zvuk ale viac "paci", tak pre nich hra "lepsie".  :)

Tak je to aj s kablami - ak nejaky oreze vysky, z techickeho pohladu hra horsie. Mnohym ludom sa ale taky zvuk viac paci a hra podla nich lepsie. Takze inak povedane, bavime sa tu o <>inach. :D
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #381 kedy: 22. Jún , 2010, 20:12:17 »

a "odbornici"  nemaju ziadnu akusticku miestnost nemaju ani potuchy o nicom ale miesto sietoveho kabla cinskeho daju tiez cinsky ale z inej farebnej lakavejsej krabice, s hrubsim PVC a je to  Na zdravie!  hra to lepsie
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #382 kedy: 22. Jún , 2010, 21:09:54 »

tiez si myslim, ze to je o vsugeraci....keby mal niekto doma nejaku zostavu, v noci by sa mu tam niekto vlamal a vymenil mu repro kabel, no neviem ci by si to na druhy den vsimol na zvuku... :)

inac ta akusticka miestnost... raz som v takej bol, kde sa robia testy zariadeni a normalne mi tam bolo neprijemne byt...
Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #383 kedy: 23. Jún , 2010, 00:58:58 »

pocujte... hodme nejaku session hi-fi a budeme si pustat veci cez lampac, tranzistor, cez medenu dvojlinku, cez uhlikovo zlato curriumovy kabel. nerypem, ja si chcem hodit blindtest uz dlho a tym si spravit vlastny nazor.  Zdravíčko
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #384 kedy: 23. Jún , 2010, 08:10:19 »

pocujte... hodme nejaku session hi-fi a budeme si pustat veci cez lampac, tranzistor, cez medenu dvojlinku, cez uhlikovo zlato curriumovy kabel. nerypem, ja si chcem hodit blindtest uz dlho a tym si spravit vlastny nazor.  Zdravíčko

Nebude prinosnejsie sa ist len niekde jednoducho na**bat?  ha ha ha
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #385 kedy: 23. Jún , 2010, 09:16:52 »

Tak je to aj s kablami - ak nejaky oreze vysky, z techickeho pohladu hra horsie. Mnohym ludom sa ale taky zvuk viac paci a hra podla nich lepsie. Takze inak povedane, bavime sa tu o <>inach. :D

Ano, toto povedzme moze byt subjektivne, ale to ze mas vacsiu detailnost a dynamiku uz asi nie. Najma v tom je velky rozdiel medzi roznymi cenovymi hladinami. Dobre kable Ti v HIFI zvuk viac otvoria a mas pocit, ze mas zrazu kvalitnejsie nahravky s lepsie pocutelnymi vsetkymi stopami.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #386 kedy: 23. Jún , 2010, 09:23:24 »

 A prečo kapel oreže vyšky? Lebo je nap......     Na zdravie! Kabel je na to,aby preniesol čo najvernejšie signál,ktory cez neho ide a nie ho nejak "upravoval".  Na zdravie!
« Posledná zmena: 23. Jún , 2010, 09:24:50 od udry » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #387 kedy: 23. Jún , 2010, 09:34:04 »

Ano, toto povedzme moze byt subjektivne, ale to ze mas vacsiu detailnost a dynamiku uz asi nie. Najma v tom je velky rozdiel medzi roznymi cenovymi hladinami. Dobre kable Ti v HIFI zvuk viac otvoria a mas pocit, ze mas zrazu kvalitnejsie nahravky s lepsie pocutelnymi vsetkymi stopami.

najsrandovnejsie na tom je, ze ked vznikali tie Tvoje najoblubenejsie nahravky v 70tych rokoch, tak neviem, ci uz vtedy bol taky hype okolo drahych kablov. skorej by som povedal, ze v tych studiach mali kable obycajne. a dnes ludia zistuju, ze treba super kable, aby to hralo ako ma... ktovie ako napicu im to muselo hrat pri tych mixazach :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #388 kedy: 23. Jún , 2010, 09:36:12 »

hlavne s tymi zatocenymi telefonnymi.. mozno preto to hralo tak dobre ze to kabel dodrbaval   Bavím sa skvele pod dobre myslim autenticky
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #389 kedy: 23. Jún , 2010, 09:40:06 »

najsrandovnejsie na tom je, ze ked vznikali tie Tvoje najoblubenejsie nahravky v 70tych rokoch, tak neviem, ci uz vtedy bol taky hype okolo drahych kablov. skorej by som povedal, ze v tych studiach mali kable obycajne. a dnes ludia zistuju, ze treba super kable, aby to hralo ako ma... ktovie ako napicu im to muselo hrat pri tych mixazach :)
no ved su medzi tymi nahrávkami aj  velke rozdiely / ale to možeš počut len na kvalitnej hifi aparature s kvalitnymi kablami/  :)
« Posledná zmena: 23. Jún , 2010, 09:41:00 od udry » Zaznamenané
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.