Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
05. Júl , 2024, 17:13:23
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168025 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #390 kedy: 23. Jún , 2010, 09:43:54 »

najsrandovnejsie na tom je, ze ked vznikali tie Tvoje najoblubenejsie nahravky v 70tych rokoch, tak neviem, ci uz vtedy bol taky hype okolo drahych kablov. skorej by som povedal, ze v tych studiach mali kable obycajne. a dnes ludia zistuju, ze treba super kable, aby to hralo ako ma... ktovie ako napicu im to muselo hrat pri tych mixazach :)

....len ako príklad....keď si spomeniem na koaxiál z polovice 80" ....potom na teraz dostupný bežný anténový koaxiál....a k tomu poznámku predavača ale viete, to je len taký tuto mám eňo ňuňo koaxiál....ktorý je pritom rovnaký ako z 80" tak si domyslím, že v podstate voľakedy neboli horšie káble.....boli jednoducho káble.....ktoré sa neskôr začali kurviť....lebo niekto bohatol na kábloch....
« Posledná zmena: 23. Jún , 2010, 09:44:52 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #391 kedy: 23. Jún , 2010, 09:47:05 »

ja uz davno tvrdim, ze vsetky tie nahravky, nad ktorymi sa progac rozplyva, ze ako super prirodzene a dynamicky zneju, mi pridu akoby to bol zvuk cez telefonne sluchatko :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #392 kedy: 23. Jún , 2010, 09:47:44 »

najsrandovnejsie na tom je, ze ked vznikali tie Tvoje najoblubenejsie nahravky v 70tych rokoch, tak neviem, ci uz vtedy bol taky hype okolo drahych kablov. skorej by som povedal, ze v tych studiach mali kable obycajne. a dnes ludia zistuju, ze treba super kable, aby to hralo ako ma... ktovie ako napicu im to muselo hrat pri tych mixazach :)

Bacha na to, audio a high end ficalo vo velkom uz vtedy. Vacsina dnesnych znaciek uz veselo fungovali tesne po 2. sv. vojne. Tam sa moc zasadne nemenilo, akurat neboli CD.

Co sa tyka studioveho vybavenia, kopec spickovych svetovych studii este dnes pouziva stare Neumann a AKG mikrofony napriklad, nehovorim o analogovych preampoch z tych casov atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #393 kedy: 23. Jún , 2010, 09:48:45 »

preto sa progacovi hralo velmi dobre v legendarnej skusobni v jadrovom kryte, pretoze vzdy vytrepal aparat tam kde sa to dobre ozyvalo a znelo to presne ako cez to sluchatko  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #394 kedy: 23. Jún , 2010, 09:52:12 »

preto sa progacovi hralo velmi dobre v legendarnej skusobni v jadrovom kryte, pretoze vzdy vytrepal aparat tam kde sa to dobre ozyvalo a znelo to presne ako cez to sluchatko  Bavím sa skvele

Lepsia skusobna v BA nie je. Smútim
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #395 kedy: 23. Jún , 2010, 09:52:51 »

Bacha na to, audio a high end ficalo vo velkom uz vtedy. Vacsina dnesnych znaciek uz veselo fungovali tesne po 2. sv. vojne. Tam sa moc zasadne nemenilo, akurat neboli CD.

Co sa tyka studioveho vybavenia, kopec spickovych svetovych studii este dnes pouziva stare Neumann a AKG mikrofony napriklad, nehovorim o analogovych preampoch z tych casov atd.

ale toto neni debata o analogovom nahravani, ani o starych AKG mikrofonoch. to je debata o prepojovacich kabloch k reprakom. a o tom, ze kupis si najdrahsi kabel na svete na domace pocuvanie a potom rozoberes mixpult a tam mas od jackov k najblizsim suciastkam najobycajnejsie kable, ake sa fakt daju kupit aj v tesku...  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #396 kedy: 23. Jún , 2010, 09:56:58 »

ale toto neni debata o analogovom nahravani, ani o starych AKG mikrofonoch. to je debata o prepojovacich kabloch k reprakom. a o tom, ze kupis si najdrahsi kabel na svete na domace pocuvanie a potom rozoberes mixpult a tam mas od jackov k najblizsim suciastkam najobycajnejsie kable, ake sa fakt daju kupit aj v tesku...  Žmurk

Netusim, ake kable boli v mixpultoch. Netusim ake su dnes. Neviem ake kable sa pouzivali vtedy, ale nevidim dovod, preco by mali byt horsie ako dnesne v studiach...

Pre mna je podstatne co pocujem VLASTNYMI usami - ciselka, dohady, predsudky a merania ma moc nezaujimaju a ani k tomu nemam prislusne vzdelanie, aby som sa tym mohol zaoberat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #397 kedy: 23. Jún , 2010, 09:58:08 »

kedy uz usporiadas to velkolepe pocuvanie ktore mi furt spominas?
Zaznamenané

o-yep sro
udry
Hosť
« Odpoveď #398 kedy: 23. Jún , 2010, 09:59:03 »

ale toto neni debata o analogovom nahravani, ani o starych AKG mikrofonoch. to je debata o prepojovacich kabloch k reprakom. a o tom, ze kupis si najdrahsi kabel na svete na domace pocuvanie a potom rozoberes mixpult a tam mas od jackov k najblizsim suciastkam najobycajnejsie kable, ake sa fakt daju kupit aj v tesku...  Žmurk
jaký mixpult, Soundking alebo Neve?  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #399 kedy: 23. Jún , 2010, 09:59:08 »

kedy uz usporiadas to velkolepe pocuvanie ktore mi furt spominas?

Ake furt? Bavím sa skvele

Nemam cas a nechce sa mi...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
zakky
Hosť
« Odpoveď #400 kedy: 23. Jún , 2010, 09:59:40 »

kedy uz usporiadas to velkolepe pocuvanie ktore mi furt spominas?

to pocuvanie sa konalo v guantaname kazdy den Bavím sa skvele progy pustal progrock
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #401 kedy: 23. Jún , 2010, 10:01:08 »

to pocuvanie sa konalo v guantaname kazdy den Bavím sa skvele progy pustal progrock

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele neviem ci by ma ujebal skor ten progrock alebo to mudrovanie o spriezracneni pasma po kupe novej predlzovacky  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #402 kedy: 23. Jún , 2010, 10:01:40 »

Netusim, ake kable boli v mixpultoch. Netusim ake su dnes. Neviem ake kable sa pouzivali vtedy, ale nevidim dovod, preco by mali byt horsie ako dnesne v studiach...

Pre mna je podstatne co pocujem VLASTNYMI usami - ciselka, dohady, predsudky a merania ma moc nezaujimaju a ani k tomu nemam prislusne vzdelanie, aby som sa tym mohol zaoberat.

no ja ked citavam niekedy diskusne zvukarske fora, tak realni zvukari sice vsetci nepodcenuju kvalitu nicoho, ani kablov, ale z audiofilskych netopierov s reprakovimi kablami s heliovou ochrannou atmosferou pod buzirkou maju srandu vsetci  Žmurk lebo kazdy, co s tymi vlastnymi usami naozaj pracuje vie, ako to je s tym "pocut VLASZNYMI usami"  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #403 kedy: 23. Jún , 2010, 10:02:02 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele neviem ci by ma ujebal skor ten progrock alebo to mudrovanie o spriezracneni pasma po kupe novej predlzovacky  ha ha ha

Aspon by si mi uz dal pokoj. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #404 kedy: 23. Jún , 2010, 10:03:26 »

jaký mixpult, Soundking alebo Neve?  :)

kolko stoja take tie uplne najlepsie reprakove kable ? myslis, ze presne take su aj v tych najdrahsich pultoch ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.