Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
08. Júl , 2024, 17:14:16
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168123 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #420 kedy: 23. Jún , 2010, 11:24:29 »

progac by mal pouzivat stare tesla kable to su vintage. aj v starych mixoch boli. v 70 a 80 rokoch sa nepouzivali reklamne uhlikove ojeby so sipkou kade ma ist signal  ha ha ha
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #421 kedy: 23. Jún , 2010, 11:30:08 »

jj, mal by pocuvat na dobovych aparatoch  Bavím sa skvele este LSD a usetri na kabloch co mu odkryju treti rozmer.
Zaznamenané

o-yep sro
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #422 kedy: 23. Jún , 2010, 11:39:56 »

volakedy pouzivali medene koaxy ak kable poctive klasika ktore mali sterilny pristup na zvuk to az teraz vyrobia nejaky kabel co zozere vysky a audiofili sa idu posrat ze ake medove basy kabel pridal  ha ha ha
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #423 kedy: 23. Jún , 2010, 13:57:21 »

Skor ide o nepochopenie - gramofon hra menej presne ako CD prehravac, cize pre niekoho horsie. Inym ludom sa ten zvuk ale viac "paci", tak pre nich hra "lepsie".  :)

Menej presne? V porovnani s cim? Albumom, ktory vysiel najprv na LP a potom z LP spravili CD bez uprav?
Alebo v porovnani s vypreparovanym sterilnym remasterom, ake s robili v 90tych rokoch? Alebo s dnesnym japonskym CD, ktory je zvukovo na urovni povodnych master tapes?

Alebo s novym albumom, ktory vyjde paralelne aj na LP a CD?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #424 kedy: 23. Jún , 2010, 13:58:38 »

progac by mal pouzivat stare tesla kable to su vintage. aj v starych mixoch boli.

Tesla robila kvalitne gramofony kedysi, ktorych vyssie modely sa uz kvazi mohli radit medzi taky budget highend a dokonca sa vyvazali na zapad.

O kabloch neviem...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #425 kedy: 23. Jún , 2010, 14:02:12 »

no progac a myslis ze ked nemali hiend kable v roku 69 ked zhotovili nahravku a teraz su, tak vlastne v tom roku 69 mali nahravku pod dekou a vdaka ludskemu umu a nikdy sa nezastavujucej vede budes napriklad v roku 2069 pocut na tej nahravke vdaka technologii nieco o com dnes ani nesnivame?
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #426 kedy: 23. Jún , 2010, 14:06:01 »

no progac a myslis ze ked nemali hiend kable v roku 69

Ako si na to dosiel ze nemali? Analogove nahravanie je zname tym, ze zvuk ma casto vseliake nuansy, ci uz v pozitivnom zmysle alebo aj v negativnom (ano, aj viac sumu a ruchov). Preto sa casto uprednostnuje aj dnes u niektorych zanroch (komorny jazz, blues, klasika a pod.).

Si nieco zisti o tych spominanych japonskych CD, ked Ta to zaujima a sam by si sa divil, ako niektore zneju. Pritom vytahuju povodne master tapes pasy, cize vlastne ide o snahu sprostredkovat co mozno najviac povodny zvuk. V porovnani s CD trebars spred 10-15 rokov ide zvukovo o fakt velky posun.
« Posledná zmena: 23. Jún , 2010, 14:07:20 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #427 kedy: 23. Jún , 2010, 14:14:28 »

ozaj a preco sa niektore popularne stare albumy remastruju? ked teda tie stare maju taky super zvuk..asi ich naschval prznia, aby tak nevycnievali v porovnani s dnesnou produkciou?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #428 kedy: 23. Jún , 2010, 14:15:55 »

ozaj a preco sa niektore popularne stare albumy remastruju? ked teda tie stare maju taky super zvuk..asi ich naschval prznia, aby tak nevycnievali v porovnani s dnesnou produkciou?  Bavím sa skvele

Lebo boli najma v 80tych a zaciatkom 90tych rokov dost dosrate prevodom na CD. Vid napr. Pink Floyd albumy. Mal by si si porovnat trebars povodny Dark Side Of The Moon na LP a potom co z nej spravili na CD v 80tych rokoch. Bleee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #429 kedy: 23. Jún , 2010, 14:16:45 »

Ako si na to dosiel ze nemali? Analogove nahravanie je zname tym, ze zvuk ma casto vseliake nuansy, ci uz v pozitivnom zmysle alebo aj v negativnom (ano, aj viac sumu a ruchov). Preto sa casto uprednostnuje aj dnes u niektorych zanroch (komorny jazz, blues, klasika a pod.)....

pockaj, uz zase miesas veci. co to ma s analogovym nahravanim ? bavime sa o kabloch, nie o zaznamovych mediach...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #430 kedy: 23. Jún , 2010, 14:18:05 »

ozaj a preco sa niektore popularne stare albumy remastruju? ked teda tie stare maju taky super zvuk..asi ich naschval prznia, aby tak nevycnievali v porovnani s dnesnou produkciou?  Bavím sa skvele

to bol taky pomyleny trend, ze kedze CD znese, tak sa hudba dotlacala co to da. zvacsa tie remastre zneju proti povodnym LP dost zle.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #431 kedy: 23. Jún , 2010, 14:18:11 »

pockaj, uz zase miesas veci. co to ma s analogovym nahravanim ? bavime sa o kabloch, nie o zaznamovych mediach...

Reagoval som na Pistu a jeho teorii o zhotovovani nahravok v roku 69.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #432 kedy: 23. Jún , 2010, 14:18:52 »

Ako si na to dosiel ze nemali? Analogove nahravanie je zname tym, ze zvuk ma casto vseliake nuansy, ci uz v pozitivnom zmysle alebo aj v negativnom (ano, aj viac sumu a ruchov). Preto sa casto uprednostnuje aj dnes u niektorych zanroch (komorny jazz, blues, klasika a pod.).

Si nieco zisti o tych spominanych japonskych CD, ked Ta to zaujima a sam by si sa divil, ako niektore zneju. Pritom vytahuju povodne master tapes pasy, cize vlastne ide o snahu sprostredkovat co mozno najviac povodny zvuk. V porovnani s CD trebars spred 10-15 rokov ide zvukovo o fakt velky posun.

tak potom na keru picu miesaju teraz do kablov vselicomozne co stoji milion korun a kupuju si to audiofilovia a o kabel z roku 69 ktory bol vtedy hiend nikto poriadne nezakopne (teda az na puristu co si honi na autentickom 69 pukote)...toz tolko moja zvedavost.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #433 kedy: 23. Jún , 2010, 14:19:04 »

to bol taky pomyleny trend, ze kedze CD znese, tak sa hudba dotlacala co to da. zvacsa tie remastre zneju proti povodnym LP dost zle.

Praveze vtedy este vlastne ani neslo o remastre. Tie sa to snazili uz neskor viac ci menej uspesne napravit. To len na margo "presnejsieho" zvuku CD vs LP.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #434 kedy: 23. Jún , 2010, 14:19:53 »

Reagoval som na Pistu a jeho teorii o zhotovovani nahravok v roku 69.  :)

nechapes ma spravne - ja nehovorim o sposobe zhotovenia ale o posluchu nahravky zhotovenej v roku 69 na technike z roku 69. uz si sa zdiskreditoval dost, na tvojom mieste by som uz neprispieval  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.