Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
08. Júl , 2024, 16:57:47
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168121 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #435 kedy: 23. Jún , 2010, 14:20:14 »

tak potom na keru picu miesaju teraz do kablov vselicomozne co stoji milion korun a kupuju si to audiofilovia a o kabel z roku 69 ktory bol vtedy hiend nikto poriadne nezakopne (teda az na puristu co si honi na autentickom 69 pukote)...toz tolko moja zvedavost.

Dam krk na to, ze kvalitne kable v roku 69 boli podobne ako dnesne. Myslis, ze vtedy si na tom audiofili nehonili? Skoro vsetky zname znacky aj kablov existovali uz aj vtedy a vyrabali az az.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #436 kedy: 23. Jún , 2010, 14:21:12 »

ja nehovorim o sposobe zhotovenia ale o posluchu nahravky zhotovenej v roku 69 na technike z roku 69.

Opakujem, nemal by tam byt ziaden velky rozdiel na gramofonoch. Uz som na tuto temu aj cosi cital...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #437 kedy: 23. Jún , 2010, 14:24:48 »

haha kucapaca. uplne vidim ako v 69 mudrovali nad tym ze ktory koniec kabla musi ist do ktoreho zariadenia aby tiekol spravne progrock ako je to pri vselijakych marketingovo odprezentovanych kabloch dnes. ale hlavne ze su od tej istej znacky a kvalita je ta ista...to potom niekde soudruzi udelali chybu nemyslis?
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #438 kedy: 23. Jún , 2010, 14:25:07 »

ja som sa uz pri tej 69 technike uplne stratil  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #439 kedy: 23. Jún , 2010, 14:39:31 »

ale hlavne ze su od tej istej znacky a kvalita je ta ista...to potom niekde soudruzi udelali chybu nemyslis?

Aku chybu? ?§!.

Jedine co viem, ze v sucasnosti su kvalitne kable coraz viac zo striebra oproti tradicnym medenym. Inak sa moc nemaju co lisit, ci su sucasne alebo spred aj 40 rokov. To mas ako s elektronkami...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #440 kedy: 23. Jún , 2010, 16:39:10 »

Isto nepochybuješ o tom,že tam boli najkvalitnejšie kable aké tej dobe na trhu existovali.  :)  A keby vtedy boli kable,za ake sa dnes bijú militantní audiopolemici,tak určite su tam naletované.  :)
Čudoval by si sa, ale tie najdrahšie komponenty netvoria najlepší zvuk, preto sa montujú iba do snobských Hi endových zariadení. Nedávno som videl otvorený mixpult MIDAS Heritage a neboli v ňom žiadne špeciálne kondenzátory, integrované obvody ani káble. Operačné zosilňovače tam sú lacné TL 072, napríklad. Dobrý zvuk viac záleží od návrhu obvodov, ako od použitých súčiastok. Na tomto pulte robia zvukári najväčších svetových hviezd, mnohí ho považujú za najlepší na svete...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #441 kedy: 23. Jún , 2010, 19:52:26 »

Čudoval by si sa, ale tie najdrahšie komponenty netvoria najlepší zvuk, preto sa montujú iba do snobských Hi endových zariadení. Nedávno som videl otvorený mixpult MIDAS Heritage a neboli v ňom žiadne špeciálne kondenzátory, integrované obvody ani káble. Operačné zosilňovače tam sú lacné TL 072, napríklad. Dobrý zvuk viac záleží od návrhu obvodov, ako od použitých súčiastok. Na tomto pulte robia zvukári najväčších svetových hviezd, mnohí ho považujú za najlepší na svete...
Od dnešneho dna kupujem len lacnáky.  :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #442 kedy: 23. Jún , 2010, 21:39:58 »

Od dnešneho dna kupujem len lacnáky.  :)

netreba uplne cinske lacnaky ale zdrave hrube komunisticke kable s pravej medi a kvalitnej izolacie, staci zapojit zdravy sedlacky rozum a vidis co je dobre. take odrby ako hruby kabel ku gitare a to iba hruby plast a vo vnutri tenucky kablik z nejakej zliatiny lacnej nebrat.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #443 kedy: 23. Jún , 2010, 21:40:20 »

no lacnak to neni, nemusi to byt lacne, ked to pouziva lacne komponenty.

a ta sipka na kabli ma vyznam, ak je uzemneny kvoli kapacite len na jednom konci a ten musi ist do zosilovaca, takze ta sipka odveci neni... ale to nafukovanie tych kablov je  :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #444 kedy: 23. Jún , 2010, 21:45:46 »

ale to odflaknutie kablov je pravda - kedysi ( a nebolo to uz ani za komunizmu ) sa robili take zelene televizne koaxialy...ale to bol pan koaxial... to opletenie mal velmi huste a masivne no normalne sa na to tazko skrutkovali aj konektory...teraz je v koaxiali par fuzov a alobal, hrozne cosi ALE - signal to prenasa rovnako  :) a v dnesnej dobe digitalicacie, to uz je aj tak jedno...
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #445 kedy: 23. Jún , 2010, 21:54:03 »

netreba uplne cinske lacnaky ale zdrave hrube komunisticke kable s pravej medi a kvalitnej izolacie, staci zapojit zdravy sedlacky rozum a vidis co je dobre. take odrby ako hruby kabel ku gitare a to iba hruby plast a vo vnutri tenucky kablik z nejakej zliatiny lacnej nebrat.
 A ani Marshall,Mesa ,Peavey nekupim. Stačí mi Bugera. A efekty Carl Martin, T.C tiež serem-stačí Behringer. A ani Audi,BMW,Volvo nekupim,stačí mi Škodovka. A bicykle tiež jebem značkové-mám na povale starú koministicku Ukrajinu-stačí. A na fotak Canon,Olympus tiež serem ,šak mam ešte kdesik Zenit.  A vlastne je.... na všetko kvalitné,kupujem už len u vietnamcov,čínanov a občas skočím na nákup do Polska.  Bavím sa skvele  Edit. Ten hruby plast je kvoli mechanickej odolnosti,ked pankáči a metalisti skáču v kanadach po podiu,aby kabel niečo vydržal. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Jún , 2010, 22:11:08 od udry » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #446 kedy: 23. Jún , 2010, 22:49:57 »

 Som si teraz spomenul na članok v Muzikuse ohladne tych TL-iek.  Tak pre zaujímavost: " Když si Jiří Krampera poslechl tyto první nahrávky, telefonoval mi domů a říkal "Rozeber zvukovou kartu a podívej se, co je tam za operační zesilovače, zdá se mi, že tam slyším téelka" (levné operační zesilovače s označením TL, nevhodné pro náročnější zpracování signálu). Když jsem kartu rozebral, zjistil jsem, že jich je tam osmnáct na vstupech i výstupech. Nevyhnutelně následovala věta:
"Ty musí ven!" A tak jsem odjel do Tesly Votice, kde operační zesilovače vyměnili za kvalitnější. Ačkoli mě zdejší vedoucí výroby strašil, že se jistě něco spálí, protože nové operáky byly trochu větší a bylo na ně málo místa, nakonec vše dobře dopadlo a zvuk 001 se o třídu zlepšil. "       Na zdravie!  P.S. Išlo o kartu Digi 001    Edit. Kto je Jiri Krampera?  http://www.kv2audio.cz/
« Posledná zmena: 23. Jún , 2010, 22:56:30 od udry » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #447 kedy: 23. Jún , 2010, 22:57:00 »

heska prihoda   ha ha ha   dobre se to posloucha u tocene desitky  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #448 kedy: 23. Jún , 2010, 22:57:27 »

 Bavím sa skvele to uz je chore, rozoznat TL obvody  Bavím sa skvele tie obvody su dobre na vseobecne pouzitie a ked su dobre pouzite tak ani nesumia mam z nich EQ a uplne je tichucko...ale niekedy je pravda, ze je lepsie pouzit bipolarne NE5532
Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #449 kedy: 23. Jún , 2010, 22:58:27 »

hento ceske teoretizovanie co lubia v muzikuse pisat, neviem ci sa mi chce smiat, alebo plakat, ale skor smiat, lebo si vzdy skoro nohy oseriem ked to citam  Zdravíčko
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.