Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 23:40:02
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168587 krát)
0 užívateľov a 38 Hostí prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #45 kedy: 16. Jún , 2008, 21:14:03 »

roberto: a ta med. no neviem, ci by sa "usmernila". to mas ako keby si 10 rokov pouzival kabel a potom ho otocis a nejde :) takze tam tiez nejake usmernenie neprichadza do uvahy.
to funguje trosku inak, nieje to o to ze by molekuly usmernoval, ale vytvoris magneticky material s najmensim odporom a minimom elektronovych jam. nechcem teraz blabolit, pracoval som na tom dva roky, teraz robim 4 roky nieco ine.. takze som z toho mimo. to malo do cinenia s feromagnetizmom. nieco je popisane tu http://www.aacg.bham.ac.uk/magnetic_materials/soft_magnets.htm
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #46 kedy: 16. Jún , 2008, 21:15:51 »

jaj, tak dotoho ja uz nevidim :)
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #47 kedy: 16. Jún , 2008, 21:16:44 »

Nie je ten pojem "jednosmerny" kabel len to, ze sa pouziva mikrofonny kabel kde je zapojeny iba jeden vodic? Je to pisane aj v nejakom teste myslim na muzikuse. Tusim planet waves su tak robene. Chcel som to zapojenie vyskusat, ale este som sa k tomu nedokopal. Tam to moze robit nejaky bordel, ked sa to otoci. Asi. Mozno to chyta radio. Fakt neviem.

Ale jednosmerny kabel na striedavy signal. Fuuha zíram
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #48 kedy: 16. Jún , 2008, 21:16:51 »

tak to fakt neviem, najlepsi instrumentalny kabel z ich ponuky je ten lyric HG, ten si velmi pochaloval aj oskar rozsa, ale fakt neviem....

ked teraz nad tym rozmyslam, neviem ci tam je ten uhlik a hladat sa mi to nechce, kazdopadne to nic nemeni na fakte, ze sa musia dat pre prvym pouzitim nabit...

tu je nejaky pokec, kto ma cas nech cita:
http://www.evidenceaudio.com//design.html
pri tych lyric pisu ze to ma uhlikovy plast na odrusenie vplyvov z prostredia. inak to vyzera ako vysperkovany medeny kabel.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 16. Jún , 2008, 21:18:56 »

tak to fakt neviem, najlepsi instrumentalny kabel z ich ponuky je ten lyric HG, ten si velmi pochaloval aj oskar rozsa, ale fakt neviem....

ked teraz nad tym rozmyslam, neviem ci tam je ten uhlik a hladat sa mi to nechce, kazdopadne to nic nemeni na fakte, ze sa musia dat pre prvym pouzitim nabit...

tu je nejaky pokec, kto ma cas nech cita:
http://www.evidenceaudio.com//design.html

Citam ten pokec, ale zatial nic o ziadnom uhliku ani o tom ze by to bol nejaky jednosmerny kabel som tam nenasiel. Zvlastne je tiez to ze nikto z velkych americkych sieti obchodov s hudobnymi nastrojmi to nedistribuuje, aspon teda podla zoznamu distributorov ktory maju na webe.

Ale urcite za vyskusanie to snad bude stat.
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 21:20:08 od Semish » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #50 kedy: 16. Jún , 2008, 21:22:17 »

s tym uhlikom to bude ako vravi robo
Zaznamenané

stoka!
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #51 kedy: 16. Jún , 2008, 21:25:01 »

Asi to bude bratranec kozmodisku a predavaju ho v teleshopingu. ha ha ha
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 16. Jún , 2008, 21:25:57 »

praveze som si nie isty tym, ci ma byt aparat vypnuty...
su to kable znacky EVIDENCE AUDIO, vo vsetkych medzinarodnych casakoch vysli ako vitazi vo zvuku kablov, s velkym odstupom

Testy kablov su pre sudnych ludi len a len na smiech, rovnako ako 98,5% audio testov. Presiel som tu stranku zbezne a radim to do rovnakej kategorie ako Tara Labs. Kokotina na kvadrat.

Odporucam produkt The Source.

LOL. Ta firma by mala predavat diplomy kokotizmu.
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 21:28:07 od MageZ » Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #53 kedy: 16. Jún , 2008, 21:26:50 »

Asi to bude bratranec kozmodisku a predavaju ho v teleshopingu. ha ha ha
ako ja tomu celkom verim, asi budu naozaj kvalitne. mozno to bude dalsia prestrelena fama ako s monster cable. doslo sa na niekde na to, ze su to bezne kable a nikto ich nepouziva ci co. tazko povedat.. verim ze sa daju najst aj dobre kable za rozumnu cenu. celkom sa mi pozdava planet wave custom pro.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #54 kedy: 16. Jún , 2008, 21:27:58 »

to s tou "jednosmernostou" je napriklad u Planetwaves tusim tak....ze normalny kabel vyuziva vnutornu zilu na "+" a tienenie (opletanie) na "-".  U planet waves niektorych modeloch su az 2 vnutorne zily. jedna pre "+" druha pre "-". A to tienenie je pripojene k "-" len pri jednom jacku.

ale to co sa tu pisalo o tych kabloch co treba "nabit" ..tak to som este nepocul...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #55 kedy: 16. Jún , 2008, 21:31:49 »

to s tou "jednosmernostou" je napriklad u Planetwaves tusim tak....ze normalny kabel vyuziva vnutornu zilu na "+" a tienenie (opletanie) na "-".  U planet waves niektorych modeloch su az 2 vnutorne zily. jedna pre "+" druha pre "-". A to tienenie je pripojene k "-" len pri jednom jacku.

ale to co sa tu pisalo o tych kabloch co treba "nabit" ..tak to som este nepocul...

ano to dava logiku, ale to neni jednosmernost. a ked je tienenie pripojene len pri jednom jacku, tak je automaticky spojene s "-" stale nie? ci je kabel aj v hnoji zapichnuty.
Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #56 kedy: 16. Jún , 2008, 21:33:50 »

ano to dava logiku, ale to neni jednosmernost. a ked je tienenie pripojene len pri jednom jacku, tak je automaticky spojene s "-" stale nie? ci je kabel aj v hnoji zapichnuty.

jasne ze to nieje jednosmernost:) ale je to to ze jeden koniec by mal ist do aparatu a druhy do gitary....do aparatu by mal ist ten koniec na ktorom je pripojene tienenie...aby sa vsetky brumy zviedli hned do zeme aparatu..a neputovali este cez cely kabel...aj ked je to jedno..a skusal som to a nejaky mega rozdiel nebol ked som to zapojil opacne..resp skoro ziaden
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 21:34:37 od jjaannkkoo » Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 16. Jún , 2008, 21:35:31 »

ako ja tomu celkom verim, asi budu naozaj kvalitne. mozno to bude dalsia prestrelena fama ako s monster cable. doslo sa na niekde na to, ze su to bezne kable a nikto ich nepouziva ci co. tazko povedat.. verim ze sa daju najst aj dobre kable za rozumnu cenu. celkom sa mi pozdava planet wave custom pro.

Pravda je to, ze kvalitny kabel je dolezita vec. O tom snad nepochybuje nikto. Kvalitny kabel + kvaltine koncovky + kvalitny spoj. :) To vsetko nieco stoji, tak ked chce clovek nejaku kvalitu, tak musi aj nieco zaplatit. Da sa diskutovat za aku cenu prichadzaju dalsie zlepsenia (law of diminishing returns), ale od urcitej hranice je to cista strata casu, ked si uvedomime cely kontext pouzitia kablov a cely retazec od trsatka hudobnika k mozgovemu centru posluchaca. Niet nad dobry kabel, ale ak mi firma zacne ponukat predrazene napajacie kable zlepsujuce priestorovost zosilnovaca, su len 2 moznosti - bud ma niekto zmysel pre humor a zaraba na menej inteligentnych ludoch, alebo je to banda dementov co nema ani paru o tom, ako zosilnovace funguju.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #58 kedy: 16. Jún , 2008, 21:36:53 »

jasne ze to nieje jednosmernost:) ale je to to ze jeden koniec by mal ist do aparatu a druhy do gitary....do aparatu by mal ist ten koniec na ktorom je pripojene tienenie...aby sa vsetky brumy zviedli hned do zeme aparatu..a neputovali este cez cely kabel...aj ked je to jedno..a skusal som to a nejaky mega rozdiel nebol ked som to zapojil opacne..resp skoro ziaden

no hej. ale z hladiska hardwaru je to spojene stale, ale odtieni to lepsie jednym smerom.

inac ten napajaci kabel, to je je dost silna kava
« Posledná zmena: 16. Jún , 2008, 21:37:30 od mario bross » Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #59 kedy: 16. Jún , 2008, 21:38:34 »

Pravda je to, ze kvalitny kabel je dolezita vec. O tom snad nepochybuje nikto. Kvalitny kabel + kvaltine koncovky + kvalitny spoj. :) To vsetko nieco stoji, tak ked chce clovek nejaku kvalitu, tak musi aj nieco zaplatit. Da sa diskutovat za aku cenu prichadzaju dalsie zlepsenia (law of diminishing returns), ale od urcitej hranice je to cista strata casu, ked si uvedomime cely kontext pouzitia kablov a cely retazec od trsatka hudobnika k mozgovemu centru posluchaca. Niet nad dobry kabel, ale ak mi firma zacne ponukat predrazene napajacie kable zlepsujuce priestorovost zosilnovaca, su len 2 moznosti - bud ma niekto zmysel pre humor a zaraba na menej inteligentnych ludoch, alebo je to banda dementov co nema ani paru o tom, ako zosilnovace funguju.
Pekne zhrnute  Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.