Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
08. Júl , 2024, 23:11:18
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168180 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #540 kedy: 02. September , 2010, 21:15:25 »

a ze vraj ja sa bojim testovania a vykrucam sa  Bavím sa skvele

 Bavím sa skvele Tak zas to sa musi spojit uz ked tak s niecim inym aj, to by Ta inak mali vsetci v pazi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #541 kedy: 02. September , 2010, 21:26:14 »

vlado sa mi lubi ako cely zivot bojujes proti systemu  Bavím sa skvele
on je svojou podstatou pankac ani o tom nevie...uz ste tu dvaja na fore..este bubonistu a mozte zalozit kapelu  :)
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #542 kedy: 02. September , 2010, 21:27:41 »

Bavím sa skvele Tak zas to sa musi spojit uz ked tak s niecim inym aj, to by Ta inak mali vsetci v pazi.

sak potom na konci moze byt grupak, ja vas budem kamerovat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #543 kedy: 02. September , 2010, 21:34:28 »


Tak koko*t,..... vsetci sme hluchi, len ti si kosmodisk.


Asi bude lacnejsi vzdy na pecko, lebo to robia z kadecoho. Este som nepocul dobry lacny kabel a to nehovorim o tom, ze su to jednorazovky.

To je tak, kábel má dva elektrické parametre, kapacitu a mikrofonickosť a mechanické pevnosť ohybnosť atď. Na ubúdanie výšok má vplyv iba tá kapacita.  Pripúšťam, že u drahších káblov budú asi lepšie tie ďalšie parametre, ale tie sa už na zvuku tak nepodieľajú. Dúfam, že som tým potešil Progyho (drahšie = lepšie), aj keď porovnanie kvality zvuku mojej Sony HIFI s jeho lampáčom už sme tuším riešili.
Kedysi som na basu používal televízny koaxiál (najmenšia kapacita), bol výborný, ale aj to tu už bolo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #544 kedy: 02. September , 2010, 21:46:37 »

ono to tak ale skutocne je a tu sa nebavime o nejakych pseudorozdieloch, ale o zasadnej zmene, ktoru bez vahania evidujes. dokonca pocujem aj rozdiel medzi normalnym diskom a japan cdckami. mam x titulo v normalnej edicii a v japan edicii a ten rozdiel tam proste pocut a to by clovek povedal, ze je nemozne kedze sa stale hovori "len" o cedecku, teda nosici.
mojej hluchej mame som raz zo srandy pustil Rain Tree Crow (taky Sylvianov projekt) najprv na normalnom disku a potom na japan edicii a pocula zmenu, nevedela opisat co pocula, ale zmenu postrehla; takze nejake placebo mozes kludne vylucit

ale to pises o inych remastroch, co je ale uuuplne ina debata.
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #545 kedy: 02. September , 2010, 21:49:56 »

To je tak, kábel má dva elektrické parametre, kapacitu a mikrofonickosť a mechanické pevnosť ohybnosť atď. Na ubúdanie výšok má vplyv iba tá kapacita.  Pripúšťam, že u drahších káblov budú asi lepšie tie ďalšie parametre, ale tie sa už na zvuku tak nepodieľajú. Dúfam, že som tým potešil Progyho (drahšie = lepšie), aj keď porovnanie kvality zvuku mojej Sony HIFI s jeho lampáčom už sme tuším riešili.
Kedysi som na basu používal televízny koaxiál (najmenšia kapacita), bol výborný, ale aj to tu už bolo.



Ja to potrebujem vo vzorcoch, ja zvuku a slovam nerozumiem.  Bavím sa skvele



Kasli na to, mne je ukradnute, co namerias, pre mnaje dolezite co ako hra a v tom mam jasno.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #546 kedy: 02. September , 2010, 21:52:43 »

lenže aj nekvalitné vino sa može predávat draho-na slovensku bežný jav  Na zdravie!  lenže labužník ovonia a rozozná Na zdravie!

kvalita vina neni v cene, co za to pytaju v obchode. kamos si otvoril vedla mna ochutnavku a ma tam fakt kvalitne vina, vselijake privlastky, capuje ich za ludove ceny. v Bille v regale maju za vela penazi take patoky od renomovanych slovenskych "znaciek", ze strach, o tretinu lacnejsie juhoamericke ich niekolkonasobne prevysuju... ale to sme asi inde v debate :) ale kto pije vino, kvalitu pozna hned a nemusi byt ani extra znalec alebo rozoznavac odrod...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #547 kedy: 02. September , 2010, 21:57:10 »


Ja to potrebujem vo vzorcoch, ja zvuku a slovam nerozumiem.  Bavím sa skvele



Kasli na to, mne je ukradnute, co namerias, pre mnaje dolezite co ako hra a v tom mam jasno.

nemeles ty tu ale dokopy Tvoje skusenosti s nastrojovymi kablami s reprakovymi kablami od hifi koncaku ? mi to tak pripada z tych Tvojich vymenovanych gitarovych kablov, co si dal pred par prispevkami, lebo o nich sa nebavime...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #548 kedy: 02. September , 2010, 21:58:53 »

kamos si otvoril vedla mna ochutnavku a ma tam fakt kvalitne vina, vselijake privlastky, capuje ich za ludove ceny.
kua,ty sa máš,očakávam temu " na víno v BA"  :)  
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #549 kedy: 02. September , 2010, 22:03:06 »

No lebo to dalej menej kurvia ako lacnejsie kable. :) Tie rozdiely medzi kablami pocutelne fakt su, ci sa Ti to zda logicke alebo nie.

a preco vyrobcovia hi-end veci jebu na kabelaz vnutri pristrojov ? preco vyrabaju gear s paradnymi parametrami za vela penazi, z grcou blbych dratikov vnutri ? vsak tam idu na rusenie citlivejsie hodnoty signalu, ako idu nakoniec uz do repraku. vsak to je cele absurdne co hrstka fanatickych audiofilov hlasa. dokonca su taki a tiez sa zato hadaju do krvi, co hlasaju, ze je rozdiel v kvalite zvuku paleneho audia medzi roznymi znackami napalovacich CD  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #550 kedy: 02. September , 2010, 22:08:27 »

a preco vyrobcovia hi-end veci jebu na kabelaz vnutri pristrojov ? preco vyrabaju gear s paradnymi parametrami za vela penazi, z grcou blbych dratikov vnutri ?
vieš im poradit, ako a čím nahradit tú grcu blbych dratikov?
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #551 kedy: 02. September , 2010, 22:09:09 »

nemeles ty tu ale dokopy Tvoje skusenosti s nastrojovymi kablami s reprakovymi kablami od hifi koncaku ? mi to tak pripada z tych Tvojich vymenovanych gitarovych kablov, co si dal pred par prispevkami, lebo o nich sa nebavime...


Je to jedno..plati to vsade, dobre kable su zaklad a su pocut, tak isto ako u repro kablov alebo hifi.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #552 kedy: 02. September , 2010, 22:11:54 »


Je to jedno..plati to vsade, dobre kable su zaklad a su pocut, tak isto ako u repro kablov alebo hifi.
tak,kabel je len vodič,služiaci na prenos "el signálu" a bud to prenesie dobre,menej dobre alebo zle  Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. September , 2010, 22:12:20 od udry » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #553 kedy: 02. September , 2010, 22:32:34 »


Je to jedno..plati to vsade, dobre kable su zaklad a su pocut, tak isto ako u repro kablov alebo hifi.

no praveze to neni jedno, asi Ti luster svieti rovnako, ci tam mas hrubu alebo tenku dvojlinku, vsak ano. extremny priklad, ale chem tym naznacit, ze su signaly a su signaly. nikto nikdy nikde na svete nespochybnil dolezitost nastrojoveho kabla, tam su rozdiely zasadne a je aj uplne jasno, ze preco asi, vzhladom k elektrickym parametrom toho signalu a vzhladom k tomu, co sa s tym signalom dalej deje. tu polemizujeme o kably co ide do repraku. a teraz si vyber - ludia, co maju nastudovane, rozumeju veci, dokonca mnoho veci sami vyrobili + mnou spominani vyrobci hi-end gearu. a potom konzumenti, co zas az tak veci nerozumeju, ale budu davat ruky do ohna za nejake vyzname rozidely a obhajovat neobhajitelne, pretoze kabel za 1000 a viac dolarov obhajiteny nie je, nech si audiofily tvrdia cokolvek. to je cele, o co v tejto debate ide...
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #554 kedy: 02. September , 2010, 22:37:17 »

Ja nehovorim o kabloch za astronomicke ceny ale o normalnych bezne dostupnych kvalitnych kabloch a bezne dostupnych lacnych shitnych kabloch.


Chapem, co chces povedat, no stojim si za svojim, kabel je dolozity.
« Posledná zmena: 02. September , 2010, 22:38:11 od MMM » Zaznamenané
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.