Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
05. Júl , 2024, 19:11:13
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168052 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #570 kedy: 03. September , 2010, 15:49:43 »

Pani, este raz. Ak chcete, dajte vediet a v sobotu niektoru si mozeme spravit konkretny test na spickovej high end zostave. :) Lebo sa tu tlacha tlacha bez skusenosti konkretnych.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #571 kedy: 03. September , 2010, 15:51:11 »

Pani, este raz. Ak chcete, dajte vediet a v sobotu niektoru si mozeme spravit konkretny test na spickovej high end zostave. :) Lebo sa tu tlacha tlacha bez skusenosti konkretnych.

ona aj ta cela Tvoja "spickova" hi-end zostava je len mytus  ha ha ha

 ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #572 kedy: 03. September , 2010, 15:53:18 »

ona aj ta cela Tvoja "spickova" hi-end zostava je len mytus  ha ha ha

 ha ha ha

Mytus je tvrdit nieco bez konkretnej skusenosti. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #573 kedy: 03. September , 2010, 15:54:37 »

high end je podla coho? cenovky? alebo lampove hifi je high end co skresluje posluch? alebo ako teda ...
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #574 kedy: 03. September , 2010, 15:57:20 »

high end je podla coho? cenovky? alebo lampove hifi je high end co skresluje posluch? alebo ako teda ...

lampy skrasluju posluch, s realitou to moc nema. cize hi-end v tomto duchu neznamena kvalitu v zmysle presnosti, ale "krasu" a samozrejme potom hlavne cenu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #575 kedy: 03. September , 2010, 15:58:15 »

skrasluju som myslel skrášľujú, nebol to preklep od skreslujú, ale samozrejme aj skreslujú :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #576 kedy: 03. September , 2010, 16:00:08 »

lampy skrasluju posluch, s realitou to moc nema. cize hi-end v tomto duchu neznamena kvalitu v zmysle presnosti, ale "krasu" a samozrejme potom hlavne cenu.

Realita... Napriklad akusticke nastroje a hlasy zneju ludskemu uchu dokonalejsie cez lampy, to je bez diskusie.

Cize by som to povedal asi tak, ze ide o to, aby to nasim nedokonalym usiam a tym aj mozgu robilo co najviac dobre a poskytlo co najviac informacii. Bavím sa skvele

BTW. by si sa inak na margo skreslovania lamp divil, aky detail ma dobry lampovy aparat a co Ti vsetko "vykresli" a ukaze z nahravky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #577 kedy: 03. September , 2010, 16:05:18 »

Realita... Napriklad akusticke nastroje a hlasy zneju ludskemu uchu dokonalejsie cez lampy, to je bez diskusie.


takze vravis, ze ked budem balit nejaku babu a sepkat jej nieco do uska, tak jedine cez lampovy aparat a je vyssia pravdepodobnost, ze mi da?  Bavím sa skvele

toto mas odkial tento nazor, to bol robeny nejaky vyskum na nejakej vzorke ludi, pocuvali trebars akusticku gitaru nasucho a potom cez lampovy aparat a vacsina povedala, ze cez lampu sa im zvuk paci viac?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #578 kedy: 03. September , 2010, 16:07:16 »

toto mas odkial tento nazor, to bol robeny nejaky vyskum na nejakej vzorke ludi, pocuvali trebars akusticku gitaru nasucho a potom cez lampovy aparat a vacsina povedala, ze cez lampu sa im zvuk paci viac?

Ano, preto maju lampace casto prave fandovia klasiky, jazzu a akustickej hudby.

Ja neriesim posluch nazivo vs reprodukovany, len rozdiel lampoveho vs tranzistoroveho hifi ampu. ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #579 kedy: 03. September , 2010, 16:10:29 »

Realita... Napriklad akusticke nastroje a hlasy zneju ludskemu uchu dokonalejsie cez lampy, to je bez diskusie. ...

podla mna to neni vec NEdiskutovania, ale nazoru :) aj v nahravacej praxi su zastancovia lamp v ceste, lebo zvuk vraj otepluju a stucnuju a su odporocovia, ze zvuk farbia, co sa nemusi vzdy hodit. z oboch vyplyva, ze lampy so zvukom nieco robia, cize je jasne, ze realita je inde. ale aj tato debata je uz cela inde :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #580 kedy: 03. September , 2010, 16:13:37 »

podla mna to neni vec NEdiskutovania, ale nazoru :) aj v nahravacej praxi su zastancovia lamp v ceste, lebo zvuk vraj otepluju a stucnuju a su odporocovia, ze zvuk farbia, co sa nemusi vzdy hodit. z oboch vyplyva, ze lampy so zvukom nieco robia, cize je jasne, ze realita je inde. ale aj tato debata je uz cela inde :)

Moze byt, ale este na margo toho "skreslenia" - mi vysvetli, ako je mozne ze kopec echt audiofilskych nadsencov klasiky maju vacsinou lampace a tvrdia, ze im to s nimi zneje realnejsie najma kvoli vacsiemu priestoru a tomu teplejsiemu zvuku atd.? Podotykam, ze tito ludia chodia pravidelne na koncerty do filharmonii, cize maju sajnu, ako to ma zniet.
« Posledná zmena: 03. September , 2010, 16:14:13 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #581 kedy: 03. September , 2010, 16:19:44 »

Moze byt, ale este na margo toho "skreslenia" - mi vysvetli, ako je mozne ze kopec echt audiofilskych nadsencov klasiky maju vacsinou lampace a tvrdia, ze im to s nimi zneje realnejsie najma kvoli vacsiemu priestoru a tomu teplejsiemu zvuku atd.? Podotykam, ze tito ludia chodia pravidelne na koncerty do filharmonii, cize maju sajnu, ako to ma zniet.

no lebo sa nam ten lampovy zvuk zvacsa viac paci, aj pri gitarach a zjavne u mnohych ludi aj pri posluchu... to je cele psychoakustika, kopec "zvyskovacich" alebo "zbasovacich" efektov (enhancery) funguju presne na principe primiesavania skreslenych zloziek rafinovanym sposobom, ze to vnimame nie ako pridanie skreslenia, ale rozjasnenie pasma :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #582 kedy: 03. September , 2010, 16:21:23 »

no lebo sa nam ten lampovy zvuk zvacsa viac paci, aj pri gitarach a zjavne u mnohych ludi aj pri posluchu... to je cele psychoakustika, kopec "zvyskovacich" alebo "zbasovacich" efektov (enhancery) funguju presne na principe primiesavania skreslenych zloziek rafinovanym sposobom, ze to vnimame nie ako pridanie skreslenia, ale rozjasnenie pasma :)

Takze vlastne je teda problem v nas, ze tie vzdusne priestorove lampy nase biedne vnimanie akosi viac lubi a zamiena si to s realitou? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. September , 2010, 16:23:10 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #583 kedy: 03. September , 2010, 16:26:43 »

Takze vlastne je teda problem v nas, ze tie vzdusne priestorove lampy nase biedne vnimanie akosi viac lubi a zamiena si to s realitou? Bavím sa skvele
Presne si to trafil.
Ale som rád, že sa ti páčia filmy Romana Polanského (píšeš to v inej diskusii), v niečom máme rovnaký názor.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #584 kedy: 03. September , 2010, 16:31:13 »

Presne si to trafil.
Ale som rád, že sa ti páčia filmy Romana Polanského (píšeš to v inej diskusii), v niečom máme rovnaký názor.

Na zdravie! Ja si myslim, ze by sme este nasli mnoho spolocneho.

Tu je inak dobra diskusia ohladom lampa vs tranzistor.
http://forums.audioreview.com/showthread.php?t=429

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 22 otázok.