Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 11:16:16
Strán: 1 ... 49 50 [51] 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 164417 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
m3t4L_m4n
nováčik
*
Príspevkov: 7

\m/


« Odpoveď #750 kedy: 17. December , 2012, 00:48:30 »

Ja som narazil na značku Procab. Sú to myslím belgické káble. Za necelých 7€ som kúpil 1.5 m kábel z bezkyslíkovej medi so zlatenými konektormia dvojitým tienením. Je to ich najvyššia séria Reference. Šum je preč a ja som spokojný  Popiskujem si
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #751 kedy: 24. Január , 2013, 16:45:30 »

Medzi preamp a koncák má ísť klasika nástrojový tienený kábel, či reproduktorový/hrubá dvojlinka?  No hanbím sa..
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #752 kedy: 24. Január , 2013, 16:50:16 »

Medzi preamp a koncák má ísť klasika nástrojový tienený kábel, či reproduktorový/hrubá dvojlinka?  No hanbím sa..
V pohode mozes pouzit nastrojovy alebo patch kabel na prepajanie efektov.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #753 kedy: 24. Január , 2013, 19:42:49 »

Medzi preamp a koncák má ísť klasika nástrojový tienený kábel, či reproduktorový/hrubá dvojlinka?  No hanbím sa..
Určite tienený.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #754 kedy: 24. Január , 2013, 21:10:09 »

Ďakujem  Na zdravie!
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #755 kedy: 13. Máj , 2013, 16:30:37 »

Naozaj ma zmena kábla až taký vplyv na zvuk? Je mi samozrejme jasné, že lacný shit za pár šupov chytá všelijaké somariny a degraduje kvalitu signálu o tom sa nehádam...  Ale ak si porovnáme dva drahé kvalitné káble, ktoré sú bezšumové, dobre tienené izolované, nízky odpor a všetko to okolo, tak by mali hrať podľa mňa hrať rovnako dobre, keďže kvalitne eliminujú nežiadúce vplyvy... Ale s tým, že tu niekto napíše, že vymenil kábel preto, lebo sa mu páči, že ten druhý má viac výšok sa nejak neviem stotožniť... Kábel je vlastne prenosné médium, ktorého úlohou je prenášať signál, tak prečo tu niekto spomína ekvalizácia signálu???
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #756 kedy: 13. Máj , 2013, 17:29:44 »

tuto mrkni:

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,92181.0.html
Zaznamenané
ANTISOCIAL6661
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127


Alex6661


« Odpoveď #757 kedy: 13. Máj , 2013, 17:55:17 »

Či v kapele,či doma od anténneho,cez audio až po HD kable mam všetko Monster cable,lebo som u nas nenasiel ziadnu inu znacku,pri ktorej by som mal pocit,že lepšie plní to,čo sa od kablov pri prenose signalu očakava.....nemeral som to ničim,ale ked som medzi gitaru a zosilovac zapojilMonster Rock po Planet ,zda sa mi zvuk odvtedy ešte "zvonivejší" vo výškach a plnší v basoch......a v neposlednom rade su to nezmary,ktore by snad prežili aj požiar dvojičiek(na rozdiel od dvojičiek)
« Posledná zmena: 13. Máj , 2013, 17:56:22 od ANTISOCIAL6661 » Zaznamenané

ESP Eclipse II SW,Boss GT 10,,Marshall JCM 900 4100,Marshall 1960 AB,Ibanez western,Monster cable rock
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #758 kedy: 13. Máj , 2013, 20:21:36 »

tak prečo tu niekto spomína ekvalizácia signálu???
lebo kazdy vyrobca pouziva ine zmesi medi, hrubky vodica a to vplyva na kapacitu kabla, ktora ma zasadny vplyv na prenos vysokych frekvencii. ak chces toto eliminovat, tak je dobre mat buffer hned za gitarou, pripadne hned v gitare ako je to napr u aktivnych snimacov

Či v kapele,či doma od anténneho,cez audio až po HD kable mam všetko Monster cable,lebo som u nas nenasiel ziadnu inu znacku,pri ktorej by som mal pocit,že lepšie plní to,čo sa od kablov pri prenose signalu očakava.....nemeral som to ničim,ale ked som medzi gitaru a zosilovac zapojilMonster Rock po Planet ,zda sa mi zvuk odvtedy ešte "zvonivejší" vo výškach a plnší v basoch......a v neposlednom rade su to nezmary,ktore by snad prežili aj požiar dvojičiek(na rozdiel od dvojičiek)

tie monster rock obstali v tom kablovom teste ako  normalne dobre kable od monstru, narozdiel od studio serie, ktora obstala ako jednoznacne najhorsia kvoli vysokej kapacite kabla
« Posledná zmena: 13. Máj , 2013, 20:24:14 od styrioci » Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #759 kedy: 08. Júl , 2013, 20:23:43 »

tie monster rock obstali v tom kablovom teste ako  normalne dobre kable od monstru, narozdiel od studio serie, ktora obstala ako jednoznacne najhorsia kvoli vysokej kapacite kabla
Prosim ta vies ma nasmerovat na ten clanok? Chcel by som si to precitat. Dik
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #760 kedy: 08. Júl , 2013, 21:26:59 »

Prosim ta vies ma nasmerovat na ten clanok? Chcel by som si to precitat. Dik

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,92181.msg459112.html#msg459112
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #761 kedy: 20. Marec , 2017, 17:35:54 »

 Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!! necrobump alert  Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!!

Zdar, dnes som si všimol, že jeden z mojich káblov mi zožral veľkú časť výšok v signále. Zhodou okolností je to kábel po oprave (skrátenie a nanovo napájkovaný jack) a nie som si úplne istý, či bol s ním takýto problém aj pred opravou.

Ide o noname lacný kábel. Moja otázka: môže kábel žrať výšky kvôli zlému napájkovaniu jacku, alebo je to proste výsledok lacných použitých materiálov?

Za prípadné postrehy vopred ďakujem a prajem pekný deň.
« Posledná zmena: 20. Marec , 2017, 17:54:24 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #762 kedy: 20. Marec , 2017, 20:38:45 »

Moja otázka: môže kábel žrať výšky kvôli zlému napájkovaniu jacku, alebo je to proste výsledok lacných použitých materiálov?

Ano.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #763 kedy: 20. Marec , 2017, 20:56:05 »

Taktiež to môže byť zničený jack prehriatím pri pájkovaní.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #764 kedy: 21. Marec , 2017, 08:37:13 »

... nie som si úplne istý, či bol s ním takýto problém aj pred opravou.
... môže kábel žrať výšky kvôli zlému napájkovaniu jacku, alebo je to proste výsledok lacných použitých materiálov?
Pravdepodobne bol problém aj pred tým, neviem si predstaviť, že by sa tak zásadne zmenila kapacita jacku po pájkovaní.
Jack má oproti káblu minimálnu kapacitu.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 49 50 [51] 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.