Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
03. Júl , 2024, 06:55:04
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167901 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #225 kedy: 19. Jún , 2010, 11:51:13 »

no toto je podla mna jedno, resp gitarovy kabel je na to ovela citlivejsi. tieto silove obvody, tam uz to taky rozdiel neni, tam tece velky prud.

tak to vobec nie je pravda mario, to je totalna hlupost. kabel hlava / box je rovnako dolezity ako instrument kabel kdekolvek v ramci chainu, tak ako rovnako streli do ksichtu zmena pri prechode z horsieho na lepsi pri ins, tak je velka zmena pri speaker
« Posledná zmena: 19. Jún , 2010, 11:52:19 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #226 kedy: 19. Jún , 2010, 11:52:30 »

je mozne ze u klavesov je to asi dost fuk nie? aspon mne to pride tak ze na gitare kde mas kopec roznych faktorov od snimacov, elektroniku, az po samotne jacky a kableze tam sa to prejavi skor..aj ked mylit sa mozem


Myslím, že máš pravdu..mňa ale skôr prekvapuje, že za tie roky aktívneho používania a šliapania po nich na pódiu nie sú zlomené... Mne väčšinou aj klasický zdroják kábel jak čo ide do kompu šťavový sa podarí zlomiť :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #227 kedy: 19. Jún , 2010, 11:57:02 »

Ja sa spýtam takto...
Jasné že na inštrumentálnom kábli veľmi záleží. Ale záleží aj na kábli medzi ampom a boxom? aj ten môže okresávať nejaké pásmo, popr chytať ruchy alebo nebodaj ešte dačo iné? alebo je to prakticky jedno?  :)
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #228 kedy: 19. Jún , 2010, 11:58:33 »

Ja sa spýtam takto...
Jasné že na inštrumentálnom kábli veľmi záleží. Ale záleží aj na kábli medzi ampom a boxom? aj ten môže okresávať nejaké pásmo, popr chytať ruchy alebo nebodaj ešte dačo iné? alebo je to prakticky jedno?  :)

teraz som pisal mariovi. odpoved samozrejme, ze ano.
ked medzi ne das kvalitny kabel, tak sa zvuk evidentne vycisti, hlasitost ide hore, takisto zvuk dostane vacsiu sirku (za toto asi dostanem, ale mne to tak pride)
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #229 kedy: 19. Jún , 2010, 12:10:57 »

podla mna hluposť,suhlasim s mariom,instrument kabel je citlivý lebo musí spolahlivo preniesť uplne malý signál,nejaké desiatky mV,ked to musíš zosilniť niekolko násobne(v zosiku) tak hocijaká drobnosť je výrazná ale z hlavy ide tak velký signál že to nič neovlivní,hlavne aby mal dobrý prierez,aby schopne prenášal ten výkon,pokial to neni uplne poddimenzovaný kabel od čias NDR tak to nepostrehneš...to už su fakt kokotiny podla mna :) v študiu to ako samostatnu stopu MOŽNO postrehneš ale v mixe alebo na live nemaš šancu,keby si to vobec neporvnaval tak Ta to nikdy nebude trápit,to iba ked sedíš celé dni pri PC a riešit od nudy chujoviny(ako ja Bavím sa skvele )  Na zdravie!

ja ta ani opravovat, ani presviedcat nebudem. V "teste" speaker kablov - hiend kable oproti Ernie ball a PW bol ten rozdiel citelny, ak nie do oci bijuci aj pre totalne hlucheho zvukoveho analfabeta
« Posledná zmena: 19. Jún , 2010, 12:18:34 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #230 kedy: 19. Jún , 2010, 12:21:09 »

ja ta ani opravovat, ani presviedcat nebudem. s tu pritomnym kolom sme raz robili "test" speaker kablov. Hiend kable oproti Ernie ball a PW. Ten rozdiel bol citelny, ak nie do oci bijuci aj pre totalne hlucheho zvukoveho analfabeta

na toto sa neda argumentovat. to ako trebar typci, co tvrdia, ze je obrovsky rozdiel vo zvuku, na akom mediu (co sa tyka vyrobcu) je audio napalene a fakt je takych velka skupina a fakt sa dusuju, ze to maju vyskusane a pocut to...

ja som sem kedysi pred par rokmi dal ukazku kratuckeho medeneho speaker kablu versus lacneho 8 metroveho gitaroveho tieneneho, co je akoze fakt rozdiel jak prasa vsetkymi mechanicko elektrickymi vlastnostami a nikto sa tu jednoznacne nezhodol, ze by tam bol nejaky zasadny rozdiel medzi tym...

cize to je podla mna psychika do znacnej miery - kto si mysli, ze elektricky tam nema aky rozdiel byt, tak ho tam ani nepocuje a kto si mysli, ze ten rozdiel tam logicky musi byt, tak ho tam pocuje a to zasadne - inac to vysvetlit neviem :)
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #231 kedy: 19. Jún , 2010, 12:26:20 »

normalne by si mal pravdu Rastis, aj ked si sice ulietavam na "kvalitnom zvuku" tak si myslim, ze nie som zrovna z tych onanistov co rozdeluju nahravky podla farby zvuku, nieco a la "cernicovy chvostik a 18 klineckov pri vine"

Ten rozdiel bol skutocne velky a to nehovorim o detailoch, ktore clovek pocuje len ak chce. Bola to vyrazna zmena, zas by som tu nepisal hluposti len preto aby som daco povedal. Sam som bol prekvapeny, kolko to urobilo
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #232 kedy: 19. Jún , 2010, 12:29:02 »

Nakoniec asi by si hi-fi fanatici nekupovali aj krátke prepájacie káble za nehorázny majland jak tie kardasy a podobne :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #233 kedy: 19. Jún , 2010, 13:03:03 »

inak to hej.. ja som mal kedys totalne tenku dvojlinku )kupenu v muzikeri.. a to som rad ze to bola dvojlinka lebo ten typek co tam predava mi hovoril ze - sak tam daj klasicky gitarovy kabol ja to tak robim je to ok.. a je to kua rozdiel oproti tomu ked som si zohnal poriadnu Monster Rock dvojlinku..  ten reprak hral trochu inak.. nebolo to take zastrete a zvukove spektrum bolo plnsie.. ano urcite tam zohrava psychika vela lebo clovek to tak nejak dopredu ocakava ale aj po uplynuti nejakeho casu si toho som stale vedomy ze tam rozdiel fakt bol
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #234 kedy: 19. Jún , 2010, 13:09:47 »

ale ved to je jasne, ze ked tam ma tenku dvojlinku, tak ta ked nou tece prud velky sa zahreje a odpor jej rastie a zvuk nije dobry. ale skus si namiesto monster kablu dam dat solidny vodic, ktory je na ten prud stavany ( cize hruby ). chapes ja myslim porovnanie porovnatelneho, kupovany original kabel a kabel, ktory kupis bezne v elektre ale rovnakej resp porovnatelnej hrubky
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #235 kedy: 19. Jún , 2010, 13:45:07 »

tak to ano.. to suhlas
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #236 kedy: 19. Jún , 2010, 13:49:45 »

ja mam monster , proel aj soundking a vsetky zneju uplne rovnako ..aj ked by som chcel verit ze ten monster znie lepsie ale taky spektralny analyzer jak batman v hlave bohuzial nemam  :)

resp. mam aj ten taky co davaju cinania ku gitaram ..hrubka asi ako kabel ku sluchatkam :) plus mam uz pri jackoch zalomenu izolaciu takze tie 3 medene vlasy deda vseveda su tam vidno ..a s tym to znie naozaj porovnatelne inak ale hocijaky iny noname hruby kabel znie rovnako ak je dobry konektor.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2010, 13:53:32 od fataljoe » Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #237 kedy: 19. Jún , 2010, 14:29:35 »

Nakoniec asi by si hi-fi fanatici nekupovali aj krátke prepájacie káble za nehorázny majland jak tie kardasy a podobne :-D

V audio highende robia tie kable z vlastnej skusenosti vacsi efekt ako pri nasich gitarkach. :)

Tak ci tak ale ja pocujem dost velku zmenu uz len ked skusam nejake Planet Waves v porovnani s Elixirom.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2010, 14:32:02 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #238 kedy: 19. Jún , 2010, 14:32:20 »

ja mam monster , proel aj soundking a vsetky zneju uplne rovnako

Potom je nejaky problem.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #239 kedy: 19. Jún , 2010, 14:36:09 »

proel
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.