Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 16:25:37
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168749 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #465 kedy: 02. September , 2010, 11:37:15 »

 Fuuha zíram za reprakove  Fuuha zíram kable  Fuuha zíram hentaka cena... neuveritelny biznis ale vam poviem...vyrobna cena nech je 10 dolarov nech prezeniem a preda to za 4000.... no nech mu to kupi len 10 ludi na planete tak sa mu to oplati
Zaznamenané

bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #466 kedy: 02. September , 2010, 11:41:40 »

ja pouzivam Planet Waves Custom series (nie Custom Pro)
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #467 kedy: 02. September , 2010, 12:57:20 »

Vyskúšal som už kadečo, naposledy som si kúpil Sommer grindycop beast čo je ozaj špička-hrá perfektne ale aj tak najlepší čo som doteraz počul je tento čo sa jeden čas dodával k Gibson customom - len ho neviem ako zohnať:
http://www.cbicables.com/pressreleasepg4.htm

http://www.americanmusical.com/Item--i-CBI-GR10-LIST
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #468 kedy: 02. September , 2010, 15:23:41 »

v dnesnej dobe skupuju vsetky audiofilske spolocnosti aparaty hiwatt a pretavuju ich creva na blahodarnu zliatinu z ktorej vyrabaju specialne kable do hifi sustav pre progyho

Ale pankac, uz sa od toho odpoutaj, trapne to uz je stale dokola. ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #469 kedy: 02. September , 2010, 15:24:27 »

ja viem, ze to neni aktualna debata :)

toto je flaskovy EQ. netusim, jak moc je rozsireny, ale niektori zvukari ho pouzivaju radi:

http://www.vintageking.com/Gyraf-Audio-Gyratec-XIV

takto vyzera zvnutra :)

http://www.electrozone.cz/download/file.php?id=912

aby si plne docenil jeho kvalitu, potrebujes pocuvat na tychto reprakovych kabloch  Ja som čert..

http://www.highcalibercable.com/index.php?main_page=product_info&products_id=5&zenid=3fce90b2364395edfdd9bd9e5b2a7a4f

http://cgi.ebay.ie/NEOTECH-NS-2000-NES-1001-PURE-SILVER-SPEAKER-CABLE-/190425908523?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5644c52b

No a co ma EQ spolocne s high end posluchom, o ktorom som pisal ja?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #470 kedy: 02. September , 2010, 15:32:40 »

No ja som minule menil kábel a musím povedať, že je tam počuteľný rozdiel. Gitara ožila v stredných a vyšších frekvenciách, ktore zneli doteraz dosť tak "pod dekou".
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #471 kedy: 02. September , 2010, 16:13:45 »

No a co ma EQ spolocne s high end posluchom, o ktorom som pisal ja?

no ze ten EQ sa aktivne podiela na vzniku tej nahravky. a ze hentakych kablikovych spletencov sa v nahravacom procese nachadza viac nez dost. jaktoze potom este v tych nahravkach ked to prejde hentakou hroznou kabelazou zostanu nejake zazracne detaily, ktore odhalia len reprakove kable za tisice dolarov ? to je pre mna zahada, ktoru si nedokazem nijak logicky vysvetlit...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #472 kedy: 02. September , 2010, 16:19:21 »

no ze ten EQ sa aktivne podiela na vzniku tej nahravky. a ze hentakych kablikovych spletencov sa v nahravacom procese nachadza viac nez dost. jaktoze potom este v tych nahravkach ked to prejde hentakou hroznou kabelazou zostanu nejake zazracne detaily, ktore odhalia len reprakove kable za tisice dolarov ? to je pre mna zahada, ktoru si nedokazem nijak logicky vysvetlit...

to mas to iste, ako so svajciarskymi hodinkami za 10tis eur, proste su ludia, co potrebuju ukazat inym, ze maju kopec prachov, tak si ich kupia, pritom aj hodinky za 50 eur ti uplne spolahlivo ukazuju cas a este su niektore aj vodotesne  Ja som čert..
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #473 kedy: 02. September , 2010, 16:22:27 »

to mas to iste, ako so svajciarskymi hodinkami za 10tis eur, proste su ludia, co potrebuju ukazat inym, ze maju kopec prachov, tak si ich kupia, pritom aj hodinky za 50 eur ti uplne spolahlivo ukazuju cas a este su niektore aj vodotesne  Ja som čert..

a okrem toho su aj presnejsi :) akurat ze poriadne hodziny niesu o case ale o tom aby sa mali rydytelia o com bavit medzi sebou ze kto ma drahsie hodziny  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #474 kedy: 02. September , 2010, 16:29:50 »

jj, chronograf je nepresnejsi ako najlacnejsi digital. ale priklad nieje najlepsi, lebo ten chronograf je z podstatne inych komponentov ako casio g-shock alebo nejake rucickove hodinky fungujuce na principe quartz  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #475 kedy: 02. September , 2010, 16:43:38 »

to mas to iste, ako so svajciarskymi hodinkami za 10tis eur, proste su ludia, co potrebuju ukazat inym, ze maju kopec prachov, tak si ich kupia, pritom aj hodinky za 50 eur ti uplne spolahlivo ukazuju cas a este su niektore aj vodotesne  Ja som čert..

to je trochu ine. drahe hodinky si kupia ludia, aby ukazali nejaky spolocensky status, nie aby mali presnejsi cas. hentaketo reprakove kable si kupia ludia, lebo veria, ze nimi pretecie nieco zazracnejsie, ako cez obycajne kable a to je to, z coho si tu robim trochu srandu...
« Posledná zmena: 02. September , 2010, 16:44:00 od rastis » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #476 kedy: 02. September , 2010, 17:02:42 »

ludia si zvyknú robit srandu z vecí ktorým nerozumeju,ale keby si niečo naštudovali o vodičoch/kabloch - material,vodivost a dalšie veci  s tým suvisiace a vplývajuce na parametre a vlastnosti kabla-tak potom by možno tolko nesrandovali  Bavím sa skvele    a dalej vobec není podstatné,kolko "spletencov" sa na nahrávke podielalo,podstatné je,čo z nahrávky ide a to treba kvalitne reprodukovat  Zdravíčko  P.S. samozrejme netvrdím,že som "káblový" genius,ale ked som si čo-to o vodičoch prečítal,tak mi to dost vecí vyjasnilo  Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. September , 2010, 17:05:27 od udry » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #477 kedy: 02. September , 2010, 17:35:27 »

jaktoze potom este v tych nahravkach ked to prejde hentakou hroznou kabelazou zostanu nejake zazracne detaily, ktore odhalia len reprakove kable za tisice dolarov ? to je pre mna zahada, ktoru si nedokazem nijak logicky vysvetlit...

No lebo to dalej menej kurvia ako lacnejsie kable. :) Tie rozdiely medzi kablami pocutelne fakt su, ci sa Ti to zda logicke alebo nie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #478 kedy: 02. September , 2010, 17:38:00 »

ludia si zvyknú robit srandu z vecí ktorým nerozumeju,ale keby si niečo naštudovali o vodičoch/kabloch - material,vodivost a dalšie veci  s tým suvisiace a vplývajuce na parametre a vlastnosti kabla-tak potom by možno tolko nesrandovali  Bavím sa skvele    a dalej vobec není podstatné,kolko "spletencov" sa na nahrávke podielalo,podstatné je,čo z nahrávky ide a to treba kvalitne reprodukovat  Zdravíčko  P.S. samozrejme netvrdím,že som "káblový" genius,ale ked som si čo-to o vodičoch prečítal,tak mi to dost vecí vyjasnilo  Na zdravie!

ale tu nejde o to, ci s bohovymi high end kablami so zlatymi jackmi (a buzirkou z koze delfina) namerias na citlivych pristrojoch nejake lepsie cisla..ide o to, ci to clovek svojim sluchom aj dokaze zachytit a rozoznat ten rozdiel, ja si myslim,ze nie a ak ano, tak taky clovek je mozno jeden z 10tis  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #479 kedy: 02. September , 2010, 17:39:30 »

ale tu nejde o to, ci s bohovymi high end kablami so zlatymi jackmi (a buzirkou z koze delfina) namerias na citlivych pristrojoch nejake lepsie cisla..ide o to, ci to clovek svojim sluchom aj dokaze zachytit a rozoznat ten rozdiel, ja si myslim,ze nie a ak ano, tak taky clovek je mozno jeden z 10tis  Bavím sa skvele

Dokaze hocikto, ver mi. To, ze sa to neoplati financne je ina vec, ale rozdiely su pomerne vyrazne, minimalne tak ako u gitarovych/nastrojovych kabloch.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.12 sekund, 23 otázok.