Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 20:29:09
Strán: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 168827 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #495 kedy: 02. September , 2010, 18:31:37 »

hej, preco? :)

Ze je to idealna baza na posudzovanie kablov, gitar atd.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #496 kedy: 02. September , 2010, 18:37:44 »

Ze je to idealna baza na posudzovanie kablov, gitar atd.  :)

z bazy je dobry sirup  Bavím sa skvele

ja som nikde nenapisal, ze mam na stopro pravdu, je to len moj nazor a ked niekto napise opacny, tak nebudem tomu automaticky verit, ci to musim?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #497 kedy: 02. September , 2010, 18:55:59 »

z bazy je dobry sirup  Bavím sa skvele

ja som nikde nenapisal, ze mam na stopro pravdu, je to len moj nazor a ked niekto napise opacny, tak nebudem tomu automaticky verit, ci to musim?  Bavím sa skvele

ja mam pocit, ze ty apriori neveris "kvalitnym" veciam  :)
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #498 kedy: 02. September , 2010, 19:09:14 »

ja mam pocit, ze ty apriori neveris "kvalitnym" veciam  :)

a co je to kvalitna vec? taka, co ma na cenovke vyssie cislo, ako ina? :)..co sa tyka tychto kablov, ja netvrdim, ze su zle, iba by som chcel vidiet na vlastne oci, ako sedi clovek v obyvacke na gauci, ty mu pustas to iste cd, menis mu kable a on ti povie, kedy su zapojene lacne kable a kedy drahe, to je cele :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
MMM
Hosť
« Odpoveď #499 kedy: 02. September , 2010, 19:11:02 »

ja mam pocit, ze ty apriori neveris "kvalitnym" veciam  :)


Nadavam na to co nemam, nie?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #500 kedy: 02. September , 2010, 19:13:05 »

a co je to kvalitna vec? taka, co ma na cenovke vyssie cislo, ako ina? :)..co sa tyka tychto kablov, ja netvrdim, ze su zle, iba by som chcel vidiet na vlastne oci, ako sedi clovek v obyvacke na gauci, ty mu pustas to iste cd, menis mu kable a on ti povie, kedy su zapojene lacne kable a kedy drahe, to je cele :)


Ked nie si hluchy tak to pocujes, ano skusali sme hocake kable, s jednou gitarou na jednom referencnom apme (nie ziadnom pode) a rozdiel medzi lacnym a drahym je velky. Kable boli rozne. Ale naco ti to vlastne pisem, do poda staci aj snuta od tel. sluchadla.
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #501 kedy: 02. September , 2010, 19:37:00 »

iba by som chcel vidiet na vlastne oci, ako sedi clovek v obyvacke na gauci, ty mu pustas to iste cd, menis mu kable a on ti povie, kedy su zapojene lacne kable a kedy drahe, to je cele :)

ono to tak ale skutocne je a tu sa nebavime o nejakych pseudorozdieloch, ale o zasadnej zmene, ktoru bez vahania evidujes. dokonca pocujem aj rozdiel medzi normalnym diskom a japan cdckami. mam x titulo v normalnej edicii a v japan edicii a ten rozdiel tam proste pocut a to by clovek povedal, ze je nemozne kedze sa stale hovori "len" o cedecku, teda nosici.
mojej hluchej mame som raz zo srandy pustil Rain Tree Crow (taky Sylvianov projekt) najprv na normalnom disku a potom na japan edicii a pocula zmenu, nevedela opisat co pocula, ale zmenu postrehla; takze nejake placebo mozes kludne vylucit
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #502 kedy: 02. September , 2010, 19:43:44 »

lenze ak cakas zmenu tak bude, aj ked realne neni - to je dalsi fakt. inak vzdialenejsia asociacia na tento topic: dneska som riesil bossacke krabicky a ich kradnutie vysok zo zakladneho tonu. po tom jak som si to dost dlho jebal s teliatkom pekne na cistom kanale  a zapol som nejake krabicky to bol uplne past na oko jak to bolo zjavne. lenze niekolkymi potoceniami korektur presence vysok a pod som bol naspat. asi ide hlavne o to ci za tie prachy su tie rozdiely typu "enough to care".
« Posledná zmena: 02. September , 2010, 19:59:13 od palii » Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #503 kedy: 02. September , 2010, 19:51:06 »

uz k tomu len toto napisem :)

ja nepopopieram, ze urcite rozdiely mozes pocut, ale vies povedat, KTORE je lepsie a ktore horsie? resp. oznacis zvuk na bohovych kabloch urcite za LEPSI ?

videl som test, kde testovali kurcata. Zobrali uplne najlacnejsie kura z tesca, potom nejake chovane vo vybehu na nejakej farme a potom de luxe kura, co zrazo cely zivot iba kukuricu, prechadzalo sa po travicke...kazde kura upiekli a  dali to testovat asi 6tim ludom, vacsine chutilo najviac to kura z tesca, co zere cely zivot iba hormony v prasku :)

alebo testovali vina, kupili vino za 50sk v tescu a kupili nejake drahe vino, preliali drahe do lacnej flasky a opacne. Naliali im ten smejd z tesca, ale bolo vo flasi od draheho vina, ludia ovonali, napili sa, prehadzovali ho z jednej strany huby na druhu a pochvalne kyvali hlavami, ze aka kvalita :)

cize ja proste takymto veciam neverim, kym neuvidim na vlastne oci a bodka. :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
MMM
Hosť
« Odpoveď #504 kedy: 02. September , 2010, 19:51:56 »

lenze ak cakas zmenu tak bude, aj ked realne neni - to je dalsi fakt. inak vzdialenejsia asociacia na tento topic: dneska som riesil bossacke krabicky a ich kradnutie vysok zo zakladneho tonu. po tom jak som si to dost dlho jebal s teliatkom pekne na cistom kanale  a zapol som nejake krabicky to bol uplne pes na oko jak to bolo zjavne. lenze niekolkymi potoceniami korektur presence vysok a pod som bol naspat. asi ide hlavne o to ci za tie prachy su tie rozdiely typu "enough to care".


Daval si vela krabic za seba, ci? Popis trosku  Zdravíčko
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #505 kedy: 02. September , 2010, 19:55:04 »

uz k tomu len toto napisem :)

ja nepopopieram, ze urcite rozdiely mozes pocut, ale vies povedat, KTORE je lepsie a ktore horsie? resp. oznacis zvuk na bohovych kabloch urcite za LEPSI ?

videl som test, kde testovali kurcata. Zobrali uplne najlacnejsie kura z tesca, potom nejake chovane vo vybehu na nejakej farme a potom de luxe kura, co zrazo cely zivot iba kukuricu, prechadzalo sa po travicke...kazde kura upiekli a  dali to testovat asi 6tim ludom, vacsine chutilo najviac to kura z tesca, co zere cely zivot iba hormony v prasku :)

alebo testovali vina, kupili vino za 50sk v tescu a kupili nejake drahe vino, preliali drahe do lacnej flasky a opacne. Naliali im ten smejd z tesca, ale bolo vo flasi od draheho vina, ludia ovonali, napili sa, prehadzovali ho z jednej strany huby na druhu a pochvalne kyvali hlavami, ze aka kvalita :)

cize ja proste takymto veciam neverim, kym neuvidim na vlastne oci a bodka. :)


Ja som etiketu na vine nevidel, kable som pocul aj ked som sa na ne nepozeral a vedel som ktory je lacny homemade a ktory je elixir, PW tiez. Rozdiel vo vyskach, objeme,  na lacnom boli mdle rozjebane basy.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #506 kedy: 02. September , 2010, 20:04:08 »

Ale naco ti to vlastne pisem, do poda staci aj snuta od tel. sluchadla.
sice viem v akom kontexte to pises, ale aj na tom jebnutom pode pocut tie rozdiely, aj som tu kdesi daval nekvalitnu, zle zahratu, nachuja znejucu nahravku, kde sa menil iba lacny a poriadny kabel s poriadne hrubou zilou a rozdiel tam bol postrehnutelny. skor by som poopravil, ze jtakacovi staci snura od sluchadla  :)
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #507 kedy: 02. September , 2010, 20:07:02 »

asi som nahluchly, pocujem rozdiel medzi 30eurovym planet waves a na kolene letovanym drôtom, ale nie medzi 30E planet waves a 100E Monster Pomoooc!
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #508 kedy: 02. September , 2010, 20:10:23 »

uz k tomu len toto napisem :)

ja nepopopieram, ze urcite rozdiely mozes pocut, ale vies povedat, KTORE je lepsie a ktore horsie? resp. oznacis zvuk na bohovych kabloch urcite za LEPSI ?

videl som test, kde testovali kurcata. Zobrali uplne najlacnejsie kura z tesca, potom nejake chovane vo vybehu na nejakej farme a potom de luxe kura, co zrazo cely zivot iba kukuricu, prechadzalo sa po travicke...kazde kura upiekli a  dali to testovat asi 6tim ludom, vacsine chutilo najviac to kura z tesca, co zere cely zivot iba hormony v prasku :)

alebo testovali vina, kupili vino za 50sk v tescu a kupili nejake drahe vino, preliali drahe do lacnej flasky a opacne. Naliali im ten smejd z tesca, ale bolo vo flasi od draheho vina, ludia ovonali, napili sa, prehadzovali ho z jednej strany huby na druhu a pochvalne kyvali hlavami, ze aka kvalita :)

cize ja proste takymto veciam neverim, kym neuvidim na vlastne oci a bodka. :)
ale takéto veci sa dávajú "testovat" gurmánom,ne dákym "barbarom"  Bavím sa skvele kto nerozozná kvalitné víno od ščankov je ..... a nech si celý život pije čučo   Bavím sa skvele    a tie kurence- doma chované kurča od "velkovýrobného" rozoznám po prvom suste a može byt upravené akymkolvek sposobom / okrem madarskeho sposobu-lebo tí tam najebu vždy tolko ščípoš papriky,že nerozoznáš ani či je to kurča  Bavím sa skvele/
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #509 kedy: 02. September , 2010, 20:14:49 »

ale takéto veci sa dávajú "testovat" gurmánom,ne dákym "barbarom"  Bavím sa skvele kto nerozozná kvalitné víno od ščankov je ..... a nech si celý život pije čučo   Bavím sa skvele    a tie kurence- doma chované kurča od "velkovýrobného" rozoznám po prvom suste a može byt upravené akymkolvek sposobom / okrem madarskeho sposobu-lebo tí tam najebu vždy tolko ščípoš papriky,že nerozoznáš ani či je to kurča  Bavím sa skvele/

to vino pili praveze ludia, co bezne piju drahe vina, to neboli bezdomovci :)

tu nejde o to, ci rozoznas rozdiely medzi tymi kurcatami, ale ci povies, ze to najdrahsie ti chuti najviac a to tescove najmenej :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 23 otázok.