Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
03. Júl , 2024, 09:56:20
Strán: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167973 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #600 kedy: 31. Marec , 2011, 17:35:23 »

ideme na pivo? Na zdravie!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #601 kedy: 31. Marec , 2011, 17:36:24 »

ideme na pivo? Na zdravie!
Na zdravie!
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #602 kedy: 31. Marec , 2011, 17:44:24 »

TIBOR ja sa v tom neviznám  ,ale zvolil by som MONSTER Na zdravie!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #603 kedy: 01. Apríl , 2011, 21:59:07 »

Nemáte prosím niekto skusenosti s Klotz / Monster ?Dik.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #604 kedy: 02. Apríl , 2011, 10:09:38 »

klotz su popici kable! ovela lacnejsie nez monster rock ale porovnatelna kvalita, tam ked clovek kupi tak nespravi krok vedla.. uplne s kludnym svedomim by som bral  Zdravíčko
Zaznamenané

georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #605 kedy: 02. Apríl , 2011, 18:22:56 »

klotz su popici kable! ovela lacnejsie nez monster rock ale porovnatelna kvalita, tam ked clovek kupi tak nespravi krok vedla.. uplne s kludnym svedomim by som bral  Zdravíčko


jj , monster su drahsie a klotz ma nejake vychytavky. len teraz neviem ci Lagrange alebo Titanium. Sakra asi kupim jeden pre gitaru titanium a druhy do ampu grange...
Btw, Lava cable? Vovox? Van Damme? Van Den hul? s tym asi nema nikto skusenosti co. Dik.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #606 kedy: 02. Apríl , 2011, 18:35:51 »

jj , monster su drahsie a klotz ma nejake vychytavky. len teraz neviem ci Lagrange alebo Titanium. Sakra asi kupim jeden pre gitaru titanium a druhy do ampu grange...
Btw, Lava cable? Vovox? Van Damme? Van Den hul? s tym asi nema nikto skusenosti co. Dik.

co by si chcel vediet ? Pouzivam aj Lava, aj Vovox, aj Van Den Hul

a v ramci Klotz vs Monster, urcite Klotz - vyhrava pomer cena kvalita na plnej ciare aj ked Monstre su skvele kable, mam jeden kratsi Rock uz dlhe, dlhe roky, co som sa s nim nikdy moc nesral a stale drzi
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #607 kedy: 02. Apríl , 2011, 18:48:53 »

co by si chcel vediet ? Pouzivam aj Lava, aj Vovox, aj Van Den Hul

a v ramci Klotz vs Monster, urcite Klotz - vyhrava pomer cena kvalita na plnej ciare aj ked Monstre su skvele kable, mam jeden kratsi Rock uz dlhe, dlhe roky, co som sa s nim nikdy moc nesral a stale drzi

Odkial si ich zohnal? Neporovnaval si ich s klotz kablami? Okej ,tak monster si uz skrtam.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #608 kedy: 02. Apríl , 2011, 19:21:40 »

Odkial si ich zohnal? Neporovnaval si ich s klotz kablami? Okej ,tak monster si uz skrtam.

to je trochu scestna otazka v dnesnej dobe, co sa da zohnat kludne aj plutonium, ci ako ..

Lava - z US / Vovox - z DE / VDH - z US / Monster - nejaka EU-UK uz si nepamatam

Ten Monster by som zas tak rezolutne nezavrhoval, su to spickove kable, len su bohuzial drahe no klotz je minimalne rovnaka kvalita, ale cena ovela priaznivejsia.
porovnavat som ich neporovnaval, ale pocul som raz klotz a je to spickova trieda - v zasade vsetko z tych hiend kablov je dobry kauf, no samozrejme odlisuju sa farbo zvuku, vysky, atd. potom tvrdost, hrubka, na tom tiez niektorym zalezi, atd.

Chod do Klotze, to mas totalny top kabel. Miso kolo ma tusim la grange, mozno ti povie jeho postrehy
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #609 kedy: 02. Apríl , 2011, 19:29:12 »

to je trochu scestna otazka v dnesnej dobe, co sa da zohnat kludne aj plutonium, ci ako ..

Lava - z US / Vovox - z DE / VDH - z US / Monster - nejaka EU-UK uz si nepamatam

Ten Monster by som zas tak rezolutne nezavrhoval, su to spickove kable, len su bohuzial drahe no klotz je minimalne rovnaka kvalita, ale cena ovela priaznivejsia.
porovnavat som ich neporovnaval, ale pocul som raz klotz a je to spickova trieda - v zasade vsetko z tych hiend kablov je dobry kauf, no samozrejme odlisuju sa farbo zvuku, vysky, atd. potom tvrdost, hrubka, na tom tiez niektorym zalezi, atd.

Chod do Klotze, to mas totalny top kabel. Miso kolo ma tusim la grange, mozno ti povie jeho postrehy

Asi pojdem, je tam aj dozivotna zaruka. Nechce sa mi moc objednavat z US. Idem pozret ake su typy la grange ,mozno by som kupil nejaky Titanium ku gitare do efektov, a do ampu la grange. Diky, napisem mu.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #610 kedy: 02. Apríl , 2011, 19:32:45 »

Asi pojdem, je tam aj dozivotna zaruka. Nechce sa mi moc objednavat z US. Idem pozret ake su typy la grange ,mozno by som kupil nejaky Titanium ku gitare do efektov, a do ampu la grange. Diky, napisem mu.

hovori sa ale, ze ak nemusis, tak by si nemal miesat kable - tak si radsej daj poradit ktory z tych dvoch a potom si vezmi jeden model (nepytaj sa ma prosim preco - tiez neviem)
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #611 kedy: 02. Apríl , 2011, 19:59:56 »

hovori sa ale, ze ak nemusis, tak by si nemal miesat kable - tak si radsej daj poradit ktory z tych dvoch a potom si vezmi jeden model (nepytaj sa ma prosim preco - tiez neviem)
aha , no dobre, necham si poradit.
Btw, ked uz sme pri tom.....kabel do reproboxu?Oplati sa tiez investovat? Cubo raz pisal, ze to bol rozdiel slaby/kvalitny. Tak neviem, videl som monster jeden u thomana, 30eur stoji..neviem. Porad prosim Ta este :)
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #612 kedy: 03. Apríl , 2011, 13:04:58 »

nechcem zhadzovat temu, ani vyznam kvality kablov... ale ked citam, ako strasne sa da tato "problematika" rozoberat, tak mi neda...

ak sa bude aparat pouzivat laboratornym sposobom cely zivot na jednom mieste a bude tam zabezbecena stale rovnaka elektrika, tak pochopim, ked niekto ide rozoberat, aku roznu farbu zvuku maju rozne znackove kable. ale ak sa s tym aparatom bude hrat kade tade, raz tam a potom hentam, tak ten aparat bude hrat vsade uplne ale uplne inac, jednak pre roznu akustiku priestoru, jednak pre roznu elektriku. a vtedy rozoberat aku farbu zvuku maju nejake blbe kable mi pride uplne scestne...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #613 kedy: 03. Apríl , 2011, 13:49:01 »

hovori sa ale, ze ak nemusis, tak by si nemal miesat kable (nepytaj sa ma prosim preco - tiez neviem)
Káble nie sú víno a borovička, kľudne ich môžeš miešať, ten dlhý z gitary samozrejme kvalitný, krátke medzi pedálmi až také kritické nie sú. Na reprákovom kábli naozaj nezáleží, treba len aby bol pevný. V tomto má Rastiš úplnú pravdu.
Kto tvrdí, že na zvuku medzi dvoma reprokáblami môže byť rozdiel, s tým sa môžem staviť napr o 1000 €. Nezahrávaj sa
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #614 kedy: 03. Apríl , 2011, 14:33:46 »

Kto tvrdí, že na zvuku medzi dvoma reprokáblami môže byť rozdiel, s tým sa môžem staviť napr o 1000 €. Nezahrávaj sa
rozdiel tam isto je - hlavne ak vezmes nejaky suntacky nekvalitny a poriadny kabel s hrubymi zilami, rovnako plati to plati aj o ostatnych signalovych. hlavne nech ma kabel poriadnu zilu, dobre tienenie a kvalitne koncovky, potom na znacke nezalezi
Zaznamenané
Strán: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.115 sekund, 23 otázok.