Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 11:32:05
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose na LP  (Prečítané 20594 krát)
0 užívateľov a 24 Hostí prehliada túto tému.
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« kedy: 18. Jún , 2008, 15:57:14 »

Nazdarek... mozno velmi hlupa otazka alebo divna... neviem... chcem sa spytat ci je mozne prerobit gitaru v tvare LP tak ze namiesto klasickej kobylky by sa dal floyd rose, hore zamky ? videl som take nieco od ESP, Kirk Hammet signature... ale to je asi jedina LP na ktorej som to videl...
Sorry ak tato tema tu uz bola... ak jo... poprosim link.
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 18. Jún , 2008, 15:59:36 »

myslim ze to mal aj gitarista v King Krimson

ale podla mna to nema zmysel ani floyd rose uz takej skaredej gitare na krase neprida Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 18. Jún , 2008, 16:00:06 od Zakky » Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #2 kedy: 18. Jún , 2008, 16:00:52 »

Nazdarek... mozno velmi hlupa otazka alebo divna... neviem... chcem sa spytat ci je mozne prerobit gitaru v tvare LP tak ze namiesto klasickej kobylky by sa dal floyd rose, hore zamky ? videl som take nieco od ESP, Kirk Hammet signature... ale to je asi jedina LP na ktorej som to videl...
Sorry ak tato tema tu uz bola... ak jo... poprosim link.
Bleee
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 18. Jún , 2008, 16:01:54 »

no, dat sa to tam da. za prachy ti to spravit hocikto.. ale pocitaj s tym, ze gitara zvukovo pojde uplne na dno. sustain sa zhorsi o 300%, charakter zvuku tak isto. ak to silou mocou chces, tak si kup ltdcku.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 18. Jún , 2008, 16:29:38 »

Griglak v druhej polovici 80tych rokov hral na LP s FR. vtedy nejaka firma aj vyrabala system, ktory sa osadil do povodnych 4 dier miesto strunniku a kobylky, len uz neviem, ako sa volala.

inak aj dnes to firmy obcas vyrabaju aj original, napriklad Burny:

[img width= height=]http://fernandes.co.jp/products/burny_guitar/img/rlc/rlc70s_blk.jpg[/img]

a mozno zadrem, ale cosi sa mari, ze aj Gibson take robi/robil ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 18. Jún , 2008, 16:44:55 »

s kahlerom robil gibson koncom 70tych a cosi este v 80tych rokoch. teraz jediny kus s FR je Neal Schol LP custom. No niet divu ze ma na gitare sustainer.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 18. Jún , 2008, 18:20:57 »

epiphone tiez robi nieco take..
Zaznamenané
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 18. Jún , 2008, 20:57:18 »

no, dat sa to tam da. za prachy ti to spravit hocikto.. ale pocitaj s tym, ze gitara zvukovo pojde uplne na dno. sustain sa zhorsi o 300%, charakter zvuku tak isto. ak to silou mocou chces, tak si kup ltdcku.

presne pretoto som sa pytal lebo som chcel vediet aky to moze mat dopad na zvuk... takze vravite ze sa to neoplati... ok... zas som o nieco mudrejsi :) dik
Zaznamenané

hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #8 kedy: 22. Jún , 2008, 18:15:58 »

vtedy nejaka firma aj vyrabala system, ktory sa osadil do povodnych 4 dier miesto strunniku a kobylky, len uz neviem, ako sa volala.
najskor kahler, aj ked je na tom logo gibson

http://www.timeelect.com/bk-v-kahler.htm
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 22. Jún , 2008, 19:30:43 »

Nemas pravdu rastik, jediny model ktory nebolo treba frezovat je floyd-rose lespaul model, ale je prakticky k nezohnaniu. Kahler bolo treba frezovat, ale nie skrz cez telo http://www.timeelect.com/bk-v-kahler.htm <- viac tu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
predator
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 22. Jún , 2008, 20:35:43 »

no, dat sa to tam da. za prachy ti to spravit hocikto.. ale pocitaj s tym, ze gitara zvukovo pojde uplne na dno. sustain sa zhorsi o 300%, charakter zvuku tak isto. ak to silou mocou chces, tak si kup ltdcku.

No ja hrajem na gitare s Floyd Rose a nemám pocit, že by sa mi strácal sustain, je ho dosť ... a pokiaľ viem ani gitaroví velikáni, ktorí už poskúšali všelijaké nástroje a zakotvili pri FR, s tým nemali problém. Taký Van Halen, ten furt hral na gitare s Floydom, Vai so Satrianim tiež, a sustainu majú kvantum.

Ako hovorí Joe, netreba riešiť p**oviny, ale hrať.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 22. Jún , 2008, 21:05:06 »

Ja nehram na gitare, preto riesim taketo veci. Niekto sa tomu rozumiet musi, ked ostatni hraju. U Van Halena (najprv si rozoberme toho) do 4teho albumu nebol floyd-rose a ako sam Eddie povedal, ze zvuk siel dost dole a preto postupne presiel na silne snimace. Pri jeho 300 tonoch za minutu je aj tak akykolvek sustain zbytocny, pokial sa nebavime o kvalite charaktere zvuku a o tom som pisal ja. Rozdiel je medzi spatnou vazbou a sustainom, preco myslis ze superstraty s floydom maju silne snimace? Istotne nie preto aby vydolovali z placky dreva lepsi charakter zvuku  Na zdravie! hrajte v mieri a pokoji  ha ha ha A satros, ten ma obycajny zvuk aky spravis z rg130 s marshallom
« Posledná zmena: 22. Jún , 2008, 21:06:07 od Roberto » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #12 kedy: 22. Jún , 2008, 21:19:37 »

No ja hrajem na gitare s Floyd Rose a nemám pocit, že by sa mi strácal sustain, je ho dosť ... a pokiaľ viem ani gitaroví velikáni, ktorí už poskúšali všelijaké nástroje a zakotvili pri FR, s tým nemali problém. Taký Van Halen, ten furt hral na gitare s Floydom, Vai so Satrianim tiež, a sustainu majú kvantum.

Ako hovorí Joe, netreba riešiť p**oviny, ale hrať.

sustain sa nestraca ale gitara je hlucha s floydom. prestane rezonovat.  preto tie lepsie gitary su uz prisposobene na floyd, priebezny krk, vyber dreva.  je to velky zasah do zvuku oproti pevnej kobyle.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
udry
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 22. Jún , 2008, 21:30:16 »

Chudaci gitaristi,čo maju floyda. Všetci maju hluche gitary. Ajajáj. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 22. Jún , 2008, 21:31:08 »

Musicman, vedel by som to vyvrátiť, ale nechce sa mi tu vypisovať jednu stranu teórie. Pravdou je, že gitara s FR systémom má o niečo kovovejší zvuk ako gitara s pevnou kobylkou, ale čo sa týka sustainu, má práve tento systém (spoločne s Kahlerom) navrch oproti iným tremolám a aj voči pevným kobylkám. Kľúčová téza znie - zákon zachovania energie a zákon zotrvačnosti. Skús si o tom niečo pohľadať.

Aby sa ti na tom lepšie rozmýšľalo, poviem, že raz kedysi dávno v čase vývoja el. gitary inžinieri Gibsonu vyvinuli gitaru z kovu, ktorá síce hrala s brutálnym sustainom, ale vážila asi ako 6 klasických LP a zvuk mala hnusný, ako z plechovky. Sustain bol však jedinečný ...

Pátraj...
« Posledná zmena: 22. Jún , 2008, 21:31:40 od Predator » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 4.285 sekund, 23 otázok.