Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 12:29:22
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Podpatova ochrana?  (Prečítané 14141 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #30 kedy: 04. Júl , 2008, 13:27:40 »

a v com je ten zvuk horsi ?

chciply pod rukami, divny v attacku... tazko popisat presne. mozno su to len moje uchylaciny bez vacsieho vyznamu, ale kolko krat sa mi stane, ze dojdem s ampom kamsi, zapnem a zasnem - "kua, jak to zrazu hra"... a potom zase dojdem inde a frflem, jake je to "napicu" ...
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 04. Júl , 2008, 13:30:57 »

Čo ja viem, ja to tak neskúmam, mne to nejak furt hraje rovnako ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #32 kedy: 04. Júl , 2008, 13:32:05 »

na domacom aparate rozoznavam dokonca zvuk doobedia a zvuk veceru :)
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #33 kedy: 04. Júl , 2008, 13:36:14 »

A samozrejme aj rocne obdobia...

Inak myslim ze to nie su halucinacie. Fungujem v troch skusobniach, v jednej mi hral aparat odjakziva nejako divne. Skusobna je na vidieku, viem si predstavit ake kvalitne mozu byt tie dedinske siete.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 04. Júl , 2008, 13:38:34 »

na domacom aparate rozoznavam dokonca zvuk doobedia a zvuk veceru :)
To je nič. Ja podla zvuku mojho ampu viem presne kolko je hodin. :) 
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 04. Júl , 2008, 13:39:45 »

na domacom aparate rozoznavam dokonca zvuk doobedia a zvuk veceru :)

Nebude to skôr momentálnym emocionálnym rozpoložením ako napájaním? Mne sa tiež furt hraje ináč, ale aparát za to neviním. Proste lampa prenesie len to, čo ruky spravia. Skôr sa asi pod rozdielny zvuk podpíše akustika prostredia, únava hráča a podobné veci. Akože chápem, že keď zhodíš napätie o 20V dolu, tak to bude hrať ináč, ale +-5V, to asi moc rozdiel nespraví.
Zaznamenané
focus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #36 kedy: 04. Júl , 2008, 13:40:01 »

Elteco nie, máme ich v práci, strašne hučí a je to asi 50 kilová krava, každé 3 mesiace by sa mala
odpojiť od napájania a nabiť aby boli batérie v kondícii, aj tak chodia niekoľkokrát do roka do servisu. Keď už
tak značku APC - sú stavané na najproblematickejšie napájania, sú tiché a zatial bez problémov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #37 kedy: 04. Júl , 2008, 13:40:26 »

srandicky, ale ked vsetci cumia na Ordinaciu v Ruzovej zahrade, tak mne to doma nehra. musim potom na to cumiet aj ja s ostytnymi.  Je mi do plaču
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 04. Júl , 2008, 13:43:45 »

srandicky, ale ked vsetci cumia na Ordinaciu v Ruzovej zahrade, tak mne to doma nehra. musim potom na to cumiet aj ja s ostytnymi.  Je mi do plaču
Ach tak. To potrebuješ ten založny zdroj keby nahodou pri pôrode vypadla elektrika. Bavím sa skvele
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #39 kedy: 04. Júl , 2008, 13:45:23 »

v sieti sa nemeni len napatie ale aj frekvencia a tvar signalu tam to moze byt hocico. a hlavne na dedine ked zapnu cirkular alebo zvaraju.

cudujem sa ze predator taky fajnsmeker to nepocuje  Žmurk
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #40 kedy: 04. Júl , 2008, 13:46:12 »

Nebude to skôr momentálnym emocionálnym rozpoložením ako napájaním? Mne sa tiež furt hraje ináč, ale aparát za to neviním. Proste lampa prenesie len to, čo ruky spravia. Skôr sa asi pod rozdielny zvuk podpíše akustika prostredia, únava hráča a podobné veci. Akože chápem, že keď zhodíš napätie o 20V dolu, tak to bude hrať ináč, ale +-5V, to asi moc rozdiel nespraví.

ja si toto tiez myslim. a frekvencia musi byt vsade rovnaka +- 0.2Hz. podla nej sa urcuje kvalita sieti...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #41 kedy: 04. Júl , 2008, 13:47:10 »

v sieti sa nemeni len napatie ale aj frekvencia a tvar signalu tam to moze byt hocico. a hlavne na dedine ked zapnu cirkular alebo zvaraju.

cudujem sa ze predator taky fajnsmeker to nepocuje  Žmurk

frekvenia sa nemoze menit, ok som uz pisal, iba v takom rozsahu sa moze pohybovat a aj ju tak udrzuju.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #42 kedy: 04. Júl , 2008, 13:47:22 »

predator: nemusi to byt len emocionalnym rozpolozenim.. ja som si nieco podobne vsimol na malom trandakovom kombicku - ta ista gitara, ruky, snura, zastrcka a semtam sa mi zda,ze to hra uplne na chuja.    ?§!. a par minut neskor, ze aaa uz to "hra"
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 04. Júl , 2008, 13:49:30 »

v sieti sa nemeni len napatie ale aj frekvencia a tvar signalu tam to moze byt hocico. a hlavne na dedine ked zapnu cirkular alebo zvaraju.

cudujem sa ze predator taky fajnsmeker to nepocuje  Žmurk

No od toho je tam ten RFI filter. Ináč môj aparát na toto háklivý moc neni, má dobre urobený zdroj (nielen klasické filtračné kondíky, ale aj odrušený usmerňovač, odrušené žhavenie a tak ďalej ...) a práve tieto veci sú tam ošetrené, na Garage Band zvukár hodil pódiové zásuvky na rovnakú fázu ako svetlá, vrčali a prskali aj basové aparáty  Si píš!!! ale u mňa sa dalo normálne hrať so skreslením a neliezol z toho bordel  :)
« Posledná zmena: 04. Júl , 2008, 13:51:37 od Predator » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #44 kedy: 04. Júl , 2008, 13:57:50 »

ja si toto tiez myslim. a frekvencia musi byt vsade rovnaka +- 0.2Hz. podla nej sa urcuje kvalita sieti...
Keď si vezmeš že máš skúšobňu pri transformátor a je tam napätie 250v,tak to hrá jak bujak no a na konci dediny máš 210V a ktomu ešte všelijaké rušenia,tak ten rozdiel nielen cítiš,ale aj vidíš ;DA pre toto sú dobré stabilizátory napätia ala Furman a tak.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.