Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
07. Október , 2024, 18:31:38
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ORAVAROCKFEST  (Prečítané 7648 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #30 kedy: 03. August , 2008, 13:34:49 »

Zvukár mal pravdu ... jednak sú v platnosti normy hlasitosti na verejných akciách a kto to nedodrží, platí mastnú pokutu, a po druhé, ak by sa s hlasitosťou moc nadrapoval, odišli by mu uši po pár kapelách ... A potom by sa headlineri sťažovali, že majú nahovno zvuk, keďže pri najlepšej snahe by im skrátka dobrý zvuk nedokázal spraviť, nevedel by to správne odhadnúť. Ja ho chápem, viem, o čom to je. Po pár hodinách randálu je absolútne jedno, čo tam hučí, ak niečo pridáš alebo uberieš, bude to hučať trochu ináč, ale neodhadneš, či je to horšie alebo lepšie. Lepšie je mať príma zvuk pri normálnej hlasitosti, ako nekonkrétne hučanie pri intenzite štartujúceho raketoplánu.

Ak je niekto headliner, ma mat svojho zvukara. Na erarneho zvukara sa spoliehaju len amateri.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 03. August , 2008, 14:00:19 »

Ak je niekto headliner, ma mat svojho zvukara. Na erarneho zvukara sa spoliehaju len amateri.

To je jedno, aj tak je to tak, ako som to napísal. Po pár hodinách hluku na úrovni prahu bolesti nevie ucho oceniť dobrý zvuk. Môže prísť aj najlepší zvukár sveta a je to rovnako, ako keby to miešal opitý muzikant, čo vie ako tak robiť s mixom. A nejde o ucho zvukára, ale predovšetkým o ucho diváka. Zvuk je pre divákov, nie pre zvukára, a ten sa im má spoločne s kapelou snažiť dať čo najlepší zážitok.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #32 kedy: 03. August , 2008, 14:09:54 »

keby boli 4 zvukari, tak neni problem. kazdy nech to robi 1.5 hodiny a potom sa prestriedaju
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 03. August , 2008, 14:13:10 »

keby boli 4 zvukari, tak neni problem. kazdy nech to robi 1.5 hodiny a potom sa prestriedaju

No hej, ale obecenstvo sa neprestrieda, a zvuk je hlavne pre nich, či nie  Huh! :) Niekedy je lepšie ísť 3 dB tichšie a počuť vo zvuku všetky detaily, ako ísť výkonovo na hrane, ohlušovať obecenstvo a aj seba.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #34 kedy: 03. August , 2008, 14:13:43 »

na koncerte to skratka musi jebat ludom poriadne do hlavy, preto tam prisli, tak nech si to uziju, no nie ?
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #35 kedy: 03. August , 2008, 14:15:58 »

Zvukár mal pravdu ... jednak sú v platnosti normy hlasitosti na verejných akciách a kto to nedodrží, platí mastnú pokutu, a po druhé, ak by sa s hlasitosťou moc nadrapoval, odišli by mu uši po pár kapelách ... A potom by sa headlineri sťažovali, že majú nahovno zvuk, keďže pri najlepšej snahe by im skrátka dobrý zvuk nedokázal spraviť, nevedel by to správne odhadnúť. Ja ho chápem, viem, o čom to je. Po pár hodinách randálu je absolútne jedno, čo tam hučí, ak niečo pridáš alebo uberieš, bude to hučať trochu ináč, ale neodhadneš, či je to horšie alebo lepšie. Lepšie je mať príma zvuk pri normálnej hlasitosti, ako nekonkrétne hučanie pri intenzite štartujúceho raketoplánu.

predator hlavna vec ze si tam zas bol... to bolo ako povedal brko, dychovka a nie metalovy koncert... tiez nemam rad, ked ide nieco moc nahlas, ale musi to mat gule
« Posledná zmena: 03. August , 2008, 14:17:16 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
predator
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 03. August , 2008, 14:18:14 »

predator hlavna vec ze si tam zas bol... to bolo ako povedal brko, dychovka a nie metalovy koncert...

Nebol som, ale zasa som si nedávno zahral na akcii, kde zvukár "jebal do hlavy, všetko naplno" a bola to dosť hrôza. Obrovský hukot, basy som cítil v hrudníku, ale nebolo rozumieť poriadne ani notu.

Ináč súhlas, určitá volume je nutná, aby to malo atmosféru, ale zasa ako pri všetkom platí, že najschodnejšia cesta je kdesi v strede.
« Posledná zmena: 03. August , 2008, 14:19:29 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 03. August , 2008, 14:25:59 »

na koncerte to skratka musi jebat ludom poriadne do hlavy, preto tam prisli, tak nech si to uziju, no nie ?

No, nie  :) na koncerty chodia ľudia obvykle preto, aby si vypočuli hudbu. A keď kvôli kraválu nerozumejú nič, je to zlé ... takisto, ako keď kvôli príliš malej volume nepočujú nič.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #38 kedy: 03. August , 2008, 14:47:00 »

Nebol som, ale zasa som si nedávno zahral na akcii, kde zvukár "jebal do hlavy, všetko naplno" a bola to dosť hrôza. Obrovský hukot, basy som cítil v hrudníku, ale nebolo rozumieť poriadne ani notu.

Ináč súhlas, určitá volume je nutná, aby to malo atmosféru, ale zasa ako pri všetkom platí, že najschodnejšia cesta je kdesi v strede.

presne ako vravis
Zaznamenané

stoka!
predator
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 03. August , 2008, 15:05:34 »

Ono najjednoduchšia (ale aj nákladovo najdrahšia) cesta ako dosiahnuť primerane hlasitý a pritom zrozumiteľný zvuk, je použiť PA typu Line Array (a pri väčšej ploche postaviť do hľadiska aj vykrývacie žiariče s oneskoreným signálom). Pri meniči typu Line Array totiž reprosústava nevytvára guľovú, ale valcovú vlnoplochu, a teda s rastúcou vzdialenosťou klesá výkonová hustota zvuku menej.

Je to jednoduché na pochopenie pri minimálnej matematike. Line array je líniový žiarič (v princípe čiara) a teda plocha vyžiareného signálu je približne valec. Klasická bedňa je bodový zdroj a plocha jeho signálu je približne guľa. S rastúcou vzdialenosťou (polomerom) rastie plocha, na ktorú sa vyžiarený výkon rozdelí, u líniového žiariča lineárne, u bodového však kvadraticky Si píš!!!

To znamená v praxi pri použití Line Array dostatočnú hlasitosť aj ďalej od pódia a pritom prijateľnú hlasitosť pred pódiom. Klasické PA-čka majú tú nevýhodu, že vpredu to hučí ako hovado a pár metrov ďalej je to o poznanie slabšie, je jasné, prečo, fyzika nepustí.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #40 kedy: 03. August , 2008, 15:07:35 »

nahravat pesnicky cas nemas, ale pisat prispevky ktore by sa dali pozbierat a spravit z nich skripta vies :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 03. August , 2008, 15:09:13 »

nahravat pesnicky cas nemas, ale pisat prispevky ktore by sa dali pozbierat a spravit z nich skripta vies :)

Dnes máme stretávku kapely až o šiestej ... čo mám nahrávať sám  bez kapely Huh!  :) Neboj sa, na všetko časom príde ...
« Posledná zmena: 03. August , 2008, 15:09:30 od Predator » Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 03. August , 2008, 16:25:31 »

zopar dalsich fotiek
http://www.hudba.sk/spravy/2008-08-02-a-potom-vyslo-nad-oravou-slnko
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #43 kedy: 03. August , 2008, 16:28:55 »

presne ako vravis

 Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
adrx
nováčik
*
Príspevkov: 30



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 04. August , 2008, 14:24:32 »

...aj som sa zasa najebal tam jak taky maly debil.. mnam Beeee

ZVUKAR mal stastie, ze som nesiel a jednu mu neprijebal a to sme chceli s typkom z EMOR vazne vykonat Si píš!!!

1. A R O G A N C I A Si píš!!!
2.PA islo na 5% svojej sily, pokial kapela nemala vlastneho zvukara
3. Si píš!!!! Ludia z publika mi pocas songu hovoria, ze nejde spev vobec z PA.. POCAS SKLADBY SOM ICH V POHODE POCUL NA STAGE  A ONI MNA ZAS DOLE A TO BEZ MIKROFONU Si píš!!!
4.Ked som poziadal o kabel kanon~kanon (lebo pouzivam efekt na mic.) mi bolo povedane "CO MI HADZES MIKROFON O ZEM?!?"
5.Komunikacia medzi stage zvukarom a hlavnym bola posunkova rec ! (ruky~nohy)
6.Abolutna ignoracia na stage (odposluchy tam boli skorej na skodu ako na uzitok...)

inak super bolo.. Beeee gulas bol mnam, salvia a ganja tiez a o alkohole nehovorim ... :)

Velke plus bola vazne super bezproblemova organizacia a ochota ludi z organizacneho stabu..

Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 23 otázok.