Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 12:59:22
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hrdzavenie hardveru  (Prečítané 9446 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« kedy: 06. Júl , 2008, 18:24:48 »

Mate problemy s hrdzavenim alebo cernanim niektorych casti gitary ako mostik, kamene, krytky potenciometrov alebo ine? Pouziva nikto z vas aj nejaky pripravok?

Na starej gitare mi zhrdzaveli cierne samorezky, hodne imbusaky v kamenoch a kamene. Na novej ktoru mam iba styri mesiace, hned po mesiaci zcernali krytky potenciometrov teraz mi zacina aj mostik na niektorych (licencovany tonepros) miestach a jeden kamen. Viem, ze kvalita tych komponentov nie je bohvieaka, ale aj tak je to v mojom pripade dost rychlo. Vymenim ich aj tak za kvalitnejsie (len ci vydrzia ?§!.). O strunach ani hovorit nebudem, lebo pouzivam pripravok a aj tie rychlo znicim.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 06. Júl , 2008, 18:46:51 »

Nepotíš náhodou čistú kyselinu?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #2 kedy: 06. Júl , 2008, 18:53:34 »

Nepotíš náhodou čistú kyselinu?  Bavím sa skvele
PH 666  Ja som čert..
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 06. Júl , 2008, 22:24:57 »

niektori ludia maju jednoducho agresivnejsi pot, preto kovove suciastky podliehaju skaze  Som frajer
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #4 kedy: 06. Júl , 2008, 22:44:28 »

ja mam tiez tremolo a sroby cele cierne
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #5 kedy: 06. Júl , 2008, 22:54:53 »

A zaujima ma nejaky kvalitnejsi hardver na drahych gitarach. Aj tam je taky problem alebo su tie komponenty ozaj kvalita?
Zaznamenané

MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #6 kedy: 06. Júl , 2008, 22:57:08 »

mne po jednom koncerte (hic bol neskutocny) tak chytilo floyda ze konec, hoc som utieral gitaru pomaly po kazdej skladbe nepomohlo, kamene v riti etc....ked bude dalsia gitara raz tak len taky hadware co nehrdzavie........sa mi zda ze chromovany by mohol byt ok  Zdravíčko
Zaznamenané

MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #7 kedy: 06. Júl , 2008, 22:59:55 »

inac minule som skusil WD40 co bubenik pouziva na slapku, pomohlo pekne.......odporucam najprv obycajnou gumou na gumovanie ( to si pamatam este z prirucky mladych svistov :D a pomaha to fakt) vycistit od hrzdy a ptm aplikovat wd40 ako ochrannu vrstvu.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #8 kedy: 06. Júl , 2008, 23:02:48 »

Tak ten cinsky chrom asi bohvieco nebude. :) Chcem origos tonepros mostik, len co ked aj ten ...
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Júl , 2008, 23:14:56 »

mne po jednom koncerte (hic bol neskutocny) tak chytilo floyda ze konec, hoc som utieral gitaru pomaly po kazdej skladbe nepomohlo, kamene v riti etc....ked bude dalsia gitara raz tak len taky hadware co nehrdzavie........sa mi zda ze chromovany by mohol byt ok  Zdravíčko

Po case ani chromovany nie je ok. Prestriekaj tie kovove casti silikonovym sprejom, to dost pomaha proti tej korozii.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 06. Júl , 2008, 23:49:59 »

presne ako hovori semish, vsetko sa rozlozi. videl som teraz kobylku z epifonu od nejakeho chalaniska (servisoval ju Igor Keller) a vyzerala akoby ju namocili do HClky. Je rozdiel v rozkladani povrchovky a rozkladani materialu. Zinkove zliatiny sa rozpustia. Mosadz, hlinik a ocel vydrzia. Zinok sa da najst obzvlast na cinskych a korejskych gitarach.
Aby som teda prispel aj zo strany vyrobcov - schaller nepouziva zinkove zliatiny, gotoh len na niektore prvky, gibson bench su robene v cine, gibson historic su ocel a hlinik, wilkinson tie licencovane su zo zinku tiez ako aj korejsky a cinsky sungil a sun ho.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #11 kedy: 07. Júl , 2008, 08:57:59 »

Po case ani chromovany nie je ok. Prestriekaj tie kovove casti silikonovym sprejom, to dost pomaha proti tej korozii.

WD40 je silikonovy sa mi zda, a ma vsestranne pouzitie Žmurk
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 07. Júl , 2008, 08:59:38 »

WD40 je silikonovy sa mi zda, a ma vsestranne pouzitie Žmurk

Veru, je to vsestranne skoro ako Indulona :).
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 07. Júl , 2008, 09:01:05 »

Nepotíš náhodou čistú kyselinu?  Bavím sa skvele

Asi to bude prezlečený Alien  :) pozor naňho  Si píš!!!  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Júl , 2008, 09:02:24 od Predator » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 07. Júl , 2008, 09:06:14 »

Asi to bude prezlečený Alien  :) pozor naňho  Si píš!!!  Na zdravie!

Hlavne ty si daj na neho pozor, lebo hned bude Alien vs. Predator 3 :). Alebo si tiez len prezleceny? :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.