Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 12:35:03
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Behringer SL2442FX-PRO + 2 x B1220DSP  (Prečítané 9117 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
komar99
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 20. Júl , 2008, 11:05:33 »

Co hovorite na tuto kombinaciu? kapela rock az metal, na ozvucenie v skusobni spevy, klaves, a na ozvucenie mensich akcii do 200 ludi, mozno aj viac. Ja viem ze je to Behringer, ale pocul som ze ozvucovacie zalezitosti niesu az take hrozne ako gitarove a basove aparaty. Dakujem za odpovede.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 20. Júl , 2008, 11:21:21 »

Ja som už počul hrať na klubovej akcii PA od Behringera, a išlo krásne, tomu zvuku sa nedalo vyčítať nič. Treba sa vysrať na značkárske kydy a kupovať vybavenie podľa ucha, čo človeku sedí a čo nie. Aj tak väčšinou ide o tie isté diely, ten istý materiál, a možno to robí aj tá istá fabrika  :)
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #2 kedy: 20. Júl , 2008, 11:37:51 »

tieto Behringery su uplne v pohodicke podla mna, pre kapelku je to idealna masina, hlavne v pomere cena/vykon  Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 20. Júl , 2008, 12:11:53 »

hlavne ked sa to par rokoch odjebe :)

Posluzit to moze dobre, ale ako dlhodoba investicia asi ee.  Žmurk
« Posledná zmena: 20. Júl , 2008, 12:13:14 od MageZ » Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #4 kedy: 20. Júl , 2008, 12:32:48 »

ide o to ze sa to vyraba v cine tak je to shit a je to lacne tak to stoji za koko*t si myslia niektori ludia ale uz aj marshall sa vyraba v cine a je to shit ked to seci kupuju? treba si kupit to co sa ti paci a nie ze je to znaka a maju to seci Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 20. Júl , 2008, 12:55:59 »

ide o to ze sa to vyraba v cine tak je to shit a je to lacne tak to stoji za koko*t si myslia niektori ludia ale uz aj marshall sa vyraba v cine a je to shit ked to seci kupuju? treba si kupit to co sa ti paci a nie ze je to znaka a maju to seci Bavím sa skvele Na zdravie!

uplne od veci ale nevadi...

nejde o to ze je to vyrobene v cine, to dnes nic neznamena  - v cine sa uz roky vyrabaju spickovy vyrobky, ale rovnako sa tam roky vyrabaju uplne kokotiny, ktore nemali nikdy ani vzniknut...
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #6 kedy: 20. Júl , 2008, 13:24:52 »

hlavna otazka stoji ze co sa skor rozpadne. hodobna skupina alebo repraky Huh!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 20. Júl , 2008, 15:28:56 »

hlavne ked sa to par rokoch odjebe :)

Posluzit to moze dobre, ale ako dlhodoba investicia asi ee.  Žmurk

A čo je azda PA dlhodobá investícia? O čom to hovoríš? V zvukárine? Veď pokiaľ to robíš ako profík a používaš ho denne, tak obmieňaš aparát každé dva-tri roky, lebo prídu lepšie, výkonnejšie, ľahšie, s čistejším zvukom atď atď. Musíš proste upgradovať neustále a držať trend, ináč ťa konkurencia spapá na raňajky. Ešte som nevidel profi zvukára, čo behá 10 rokov a viac z akcie na akciu s tým istým aparátom. A pokiaľ to robíš ako amatér v garáži, a ten aparát sa pustí raz či dvakrát za týždeň na skúške a kedy tedy niekde na akcii v klube, tak tých 10 rokov vydrží určite. A pokiaľ je to urobené naprd a má sa to tendenciu vysrať do dvoch rokov, tak sa to do tých 2 rokov zaručene vyserie, a záručná doba v rámci EU funguje ...

Neni čo riešiť. Pokiaľ to hrá tak ako má, a nestojí to majland, treba zobrať a hrať.
« Posledná zmena: 20. Júl , 2008, 15:31:21 od Predator » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #8 kedy: 20. Júl , 2008, 15:35:05 »

predator, ako sa sem priplietol ten profi zvukar?  Na zdravie!
Zaznamenané

stoka!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 20. Júl , 2008, 15:38:42 »

A čo je azda PA dlhodobá investícia? O čom to hovoríš? V zvukárine? Veď pokiaľ to robíš ako profík a používaš ho denne, tak obmieňaš aparát každé dva-tri roky, lebo prídu lepšie, výkonnejšie, ľahšie, s čistejší
m zvukom atď atď. Musíš proste upgradovať neustále a držať trend, ináč ťa konkurencia spapá na raňajky. Ešte som nevidel profi zvukára, čo behá 10 rokov a viac z akcie na akciu s tým istým aparátom. A pokiaľ to robíš ako amatér v garáži, a ten aparát sa pustí raz či dvakrát za týždeň na skúške a kedy tedy niekde na akcii v klube, tak tých 10 rokov vydrží určite. A pokiaľ je to urobené naprd a má sa to tendenciu vysrať do dvoch rokov, tak sa to do tých 2 rokov zaručene vyserie, a záručná doba v rámci EU funguje ...

Neni čo riešiť. Pokiaľ to hrá tak ako má, a nestojí to majland, treba zobrať a hrať.

Dost mimo temy. Ale Predy je ocividne citlivy na slovicko zacinajuce na B a konciace na R. :)

Hovorim o tom, ze ked si ako kapela idem kupit nieco na ozvucenie za relativen maly peniaz, tak je dost pravdepodobne, ze po po par rokoch to budem chciet vymenit. A za kolko asi predas pouzivany Behringer?  Žmurk Uricte viac ako pozuivany Soundking, to hej, ale pokles na cene je tam vyrazne vacsi ako pri lepsich znackach.
A naco ti je zaruka, ked potrebujes HRAT???


A uz miesit profi zvukarcinu a Behringer dokopy. Žmurk
« Posledná zmena: 20. Júl , 2008, 15:40:37 od MageZ » Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 20. Júl , 2008, 15:42:57 »

Toho profi zvukára som tam primotal iba na ozrejmenie veci, že hovoriť v prípade nákupu ľubovoľného PA o nejakej dlhodobej investícii je nonsens, či sa bavíme o profi alebo o amatérskej scéne. U profíkov nemá zmysel kupovať mašinu "na večné časy", lebo zastará morálne skôr ako fyzicky. A u amatérskeho hrania zasa čo len trochu slušnejšie urobené a zodpovedne prevádzkované PA bezpečne prekoná časovú hranicu, kedy sa kapela zmôže na nové.

A konkrétne u Uliho mašiniek by som sa spoľahlivosti nebál, čo som na zopár mašinkách videl, sú urobené dosť seriózne a robustne. Soundking, Omnitronics a podobné veci tisícich neznámych značiek, to je už na zváženie, hoci aj tu sa časom kvalita rýchlo dorovnáva ... Nehovoriac o tom, že keď potrebuješ hrať a vyserie sa ti PA, tak je ti u prdele, či to bol Behringer alebo RCF, výsledok je rovnaký, nehráš ...
« Posledná zmena: 20. Júl , 2008, 15:43:56 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 20. Júl , 2008, 15:51:07 »

BTW, keď už sa bavíme o veciach typu Uli vs. profi sound, v Muzikuse pred pár rokmi mali seriál o rôznych profi zvukárskych českých firmách, čo zvučili kadekoho, trebárs aj B.B. Kinga atď ... a by ste sa divili, koľkokrát sa v setupe objavili názvy ako MultiCom, IntelliGate, UltraCurve, Virtualizer, Dualfex .... proste netreba podceňovať ani tieto mašiny, ony sa v praxi často používajú. Výnimku tvorí iba pár hi-end firiem ako trebárs PragoSound, kde majú vecičky od Klark Technics a Meyer Sound .... ale v drvivej väčšine prípadov o Uliho mašiny zakopneš všade.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 20. Júl , 2008, 16:00:17 »

BTW, keď už sa bavíme o veciach typu Uli vs. profi sound, v Muzikuse pred pár rokmi mali seriál o rôznych profi zvukárskych českých firmách, čo zvučili kadekoho, trebárs aj B.B. Kinga atď ... a by ste sa divili, koľkokrát sa v setupe objavili názvy ako MultiCom, IntelliGate, UltraCurve, Virtualizer, Dualfex .... proste netreba podceňovať ani tieto mašiny, ony sa v praxi často používajú. Výnimku tvorí iba pár hi-end firiem ako trebárs PragoSound, kde majú vecičky od Klark Technics a Meyer Sound .... ale v drvivej väčšine prípadov o Uliho mašiny zakopneš všade.

Toto je davno znamy fakt, ale zas uplne mimo temu a od veci - kolko z tych firiem ale pouziva reproduktory, mixpulty a zosilnovace od fy Berhinger? :)
« Posledná zmena: 20. Júl , 2008, 16:00:51 od MageZ » Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 20. Júl , 2008, 16:08:53 »

No presný počet netuším, ale myslím si, že asi každá jedna menšia firma, čo nemá na Mackie či Yamahu, či nebodaj dačo fajnovejšie ... raz pred cca 10 rokmi som zažil na jednej outdoorovej akcii, že prišla nejaká česká dychovka a k nej prišiel aj aparát od PragoSoundu ... ako hlavné PA skrine boli použité aktívne Krampera Class A bedne (to je jeden český výrobca) a ako mix poslúžil Behringer EuroRack. A hralo to bez problémov, čisto, nahlas, bez pískania či dunenia. Neskôr sa samozrejme PragoSound viac sprofesionalizoval a prešiel na nóbl mašinky typu Meyer Sound Line Array a pulty Midas ... ale každopádne, aj tieto zariadenia často vidno.

Ináč raz asi tak pred 2 rokmi som zvučil Otta Weitera a vieš, čo používa? Mobilné PA od firmy HK a Behringer 24 kanálový mixák. A hraje to dosť dobre.
« Posledná zmena: 20. Júl , 2008, 16:18:51 od Predator » Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 20. Júl , 2008, 16:17:43 »

Ináč raz asi tak pred 2 rokmi som zvučil Otta Weitera a vieš, čo používa? Mobilné PA od firmy HK a Behringer 24 kanálový mixák. A hraje to dosť dobre.

fuha to je jaka referencia Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.