Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
07. Október , 2024, 03:21:15
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: fender lsr roller nut  (Prečítané 4611 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 22. Júl , 2008, 15:12:14 »

no myslim, ze ak ti nevadi kovovy a plechovy zvuk, ktory sposobuju kovove prazce v inych polohach, tak ti nebude vadit ani nulak...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 22. Júl , 2008, 15:31:11 »

no myslim, ze ak ti nevadi kovovy a plechovy zvuk, ktory sposobuju kovove prazce v inych polohach, tak ti nebude vadit ani nulak...
No nie je to presne tak. Vyskušaj a budeš počut. Ono ked v inych polohach vytahuješ strunu,tak ju tahaš aj cez nulak.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 22. Júl , 2008, 15:59:46 »

ja viem..narazal som skor na to, ze  ked niekto medituje nad tym, ze mu kovovy nulak "zplechovatie" zvuk, tak nech sa najprv zamysli z akeho materialu su dajme tomu prazce a kobylka, ktore ovlpyvnuju zvuk viac ako len v prazdnych polohach
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #18 kedy: 22. Júl , 2008, 17:22:12 »

ja pokial by som planoval pouzivat na klasickom strakaci klasicke tremolo, isiel by som do toho hned. pokial by som nechcel pakovat, spokojil by som sa s umelou alebo zivou kostou.
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #19 kedy: 16. Január , 2009, 16:14:31 »

ZDAR

Zaujimalo by ma, ci je spominany Roller Nut urceny len pre Fender Stratocaster, alebo aj ine gitary (nestraty)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #20 kedy: 16. Január , 2009, 22:53:59 »

ZDAR

Zaujimalo by ma, ci je spominany Roller Nut urceny len pre Fender Stratocaster, alebo aj ine gitary (nestraty)
sorry, ze si to zliznes ty (nemozes za to :) ),ale jednu vec aj v sukromi neznasam na ludoch, ked sa chcu nieco spytat a idu na to oklukou.  ?§!.

ake "nestratoidne" gitary mas na mysli? preco nenapises rovno mam/budem mat to a to a chcem vediet, ci sa na to bude dat bez problemov osadit roller nut? tak ci tak sa k tomu dopracujeme.

k otazke: vo vseobecnosti by s tym nemal byt problem, ale zalezi od konkretnej gitary kolko to bude babracky..
« Posledná zmena: 16. Január , 2009, 22:54:16 od styrioci » Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #21 kedy: 16. Január , 2009, 23:20:13 »

ZDAR

Zaujimalo by ma, ci je spominany Roller Nut urceny len pre Fender Stratocaster, alebo aj ine gitary (nestraty)

Ma urcite rozmery, takze ho nemozes napasovat kde sa ti zlubi. Hlavne sirka moze byt vacsia ako na niektorych gitarach sirka hmatnika na nultom prazci.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #22 kedy: 16. Január , 2009, 23:26:12 »

Hlavne sirka moze byt vacsia ako na niektorych gitarach sirka hmatnika na nultom prazci.
tiez dolezity detail, ktory som zabudol spomenut  Je to frajer
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #23 kedy: 17. Január , 2009, 11:33:44 »

sorry, ze si to zliznes ty (nemozes za to :) ),ale jednu vec aj v sukromi neznasam na ludoch, ked sa chcu nieco spytat a idu na to oklukou.  ?§!.

ake "nestratoidne" gitary mas na mysli? preco nenapises rovno mam/budem mat to a to a chcem vediet, ci sa na to bude dat bez problemov osadit roller nut? tak ci tak sa k tomu dopracujeme.

k otazke: vo vseobecnosti by s tym nemal byt problem, ale zalezi od konkretnej gitary kolko to bude babracky..

Sorry ze som ti zdvihol tlak...   Na zdravie!

Takze, zmeral som sirku nulteho prazca - na mojej gitare je cca 42,5 mm.
Podla udajov na nete je sirka LSR Roller Nut-u 1 11/16'', co je podla mojich skromnych prepoctov 42,8 mm.
Cize sirka by mohla +/- sediet.

Otazna je ale roztec strun, U mna je to cca 35 mm (e-E v merane osovo). U roller nutu som nikde tento rozmer nenasiel.

S istym nevratnym zasahom do gitary vo forme vybrusenia drazky pocitam. Uecite by som to ale nerobil sam, ale hladal by som niekoho, co je zrucnejsi ako ja, idealne nejakeho gitarara. Aj ked tu na vychode....  ?§!.

BTW: jedna sa o gitaru PRS SE Allender
Zaznamenané
dury
nováčik
*
Príspevkov: 39



« Odpoveď #24 kedy: 23. Január , 2009, 01:43:59 »

no dnes som sa konecne odhodlal dat ho namontovat na mojho strata.uz asi pol roka sa mi tento nulak valal v puzdre a dnes som zaniesol gitaru do hudobnin odkial to posielaju svojmu zmluvnemu gitararovy.cenu odhadli na £50-£60,co si myslim,ze je celkom v pohode.
v cene je osadenie nulaku,vymena strun,vycistenie hmatnika,prebrusenie prazcov,nastelovanie vysky strun podla poziadavok,doladenie kamenov na kobylke,nastavenie tremola.pre porovnanie,co ma dost prekvapilo,ked si nechate vymenit struny v odchode tak pytaju £15 a za gitary s floydom £25.
mate niekto predstavu kolko by to vyslo na slovensku?len pre zaujimavost.
Zaznamenané

Stonebridge GS 40 CM
Furch DX 61-12
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.