Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
02. Máj , 2024, 14:24:17
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: sólovanie  (Prečítané 15109 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 21. Máj , 2005, 19:25:51 »

See všetci! Chcem sa opýtať či sa naučím brutálne sólovať podža stupníc, čiže keď sa začnem učiť stupnice.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 21. Máj , 2005, 21:39:40 »

Nuz.. myslim, ze su aj dolezitejsie veci ako solovanie podla stupnic.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Máj , 2005, 01:54:02 »

Keď sa naučíš poriadne stupnice, určite sa ti bude žahšie vymýšžať poriadne sóla. :) Každý sóluje v podstate podža stupníc, keď budeš mať nacvičené prstoklady, pomôže ti to pri vymýšžaní sól, improvizovaní. Aj ten, čo nevie stupnice, hrá podža naučených šablón a pracnejšie mu trvajú sa učiť nové zložitejšie postupy.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. Máj , 2005, 16:20:50 »

Môžem len potvrdiť prstoklady stupníc značne užahčujú sólovanie hlavne je človek stále v obraze existujú aj výnimky ale tie majú dobrý sluch alebo talent, a to nemá každý odporúčam stupnice a určite to nie je stratený čas a človek dokáže napredovať.
Zaznamenané

tatko fóra
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 23. Máj , 2005, 10:48:09 »

No len si dávaj pozor na jednu vec. Stupnice by si mal vedieť, ale nikdy ich necvič s metronómom. Iba si párkrát zahraj nejaky ten vzor resp. šablónu, nahraj si nejaké akordy, ktoré sa do nej hodia, improvizuj a hlavne snaž sa frázovať, vytvárať melódie. Nikdy ich nehraj mechanicky hore a dolu.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 23. Máj , 2005, 11:29:44 »

Ked som sa zacal ucil hrat na gitare, stupnice som trochu podcenil. Ale po rokoch som musel vsetko dohnat. Inak sa nedalo ist v hrani dalej, jednoducho ta to nepusti. Tak ako pise Pitu, stupnice pomozu. To ostatne je na tvojej zrucnosti (vyber tonov, atd...).
Zaznamenané
joe_yaanosheeck
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83


« Odpoveď #6 kedy: 23. Máj , 2005, 13:20:09 »

a preco nie s metronomom? ja myslim ze prave s nim-teda pokial si uz nie je clovek uplne isty,ale aj tak obcas nezaskodi,samozrejme rozmyslat nad citenim (myslim triolovo,osminovo,synkopicky....) a samozrejme,ze moooooooooooooooc to pomoze,treba si uvedomit,ze pri improvizaci clovek aj tak hra to co uz nacvicil(z vacsej casti)-ale dolezite je nezamykat sa do boxov,ale rozvijat aj horizontalny pristup po hmatniku
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 23. Máj , 2005, 13:37:43 »

Joe mas pravdu. Ono je toho strasne vela a kazdeho napadne nieco. Ja cvicim s podkladom (bicie slucky), metronom sa mi zda byt dost monotonny - az nudny.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. Máj , 2005, 14:58:58 »

Jedine s metronómom (bicie slučky ešte lepšie). Midnightstranger - sorry, ale blbý názor.
Zaznamenané

katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #9 kedy: 24. Máj , 2005, 12:47:14 »

Aj ja si myslim.Kym clovek nema cit pre rytmus a frazovanie, tak by mal cvicit na metronom. Lebo napr. v kapele to bubenik sam neutiahne.Horsie je, ked este aj bubenik neudrzi tempo...ale to uz som vybocila... Musim priznat, ze my este aj s kapelou casto cvicime na metronom, najma nove veci...
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 24. Máj , 2005, 13:54:16 »

Midnightstranger nic proti, ale hento bola vazna pic*vina co si zadrel. Stupnice cvicit vyhrade s metronomom (bicie, loopy este lepsie ako povedal pitu) A presne ako si povedal len opak: Cvicit to do zblbnutie MECHANICKY hore dole dve hodiny denne. A potom, ked to budes vediet v pozadovanej rychlosti, tak mozes ten metronom vypnut a hrat si do akordikov.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 25. Máj , 2005, 11:52:12 »

Noooooo ma nezjedzte... Ja nevravím, že sa nemá hrať z metronómom. Bavíme sa o stupniciach...iMbUS nič proti ale viacerým žuďom sa po tom čo si povedal stáva taká vec, že majú tie stupnice tak nadrilované, že to pri improvizácii znie ako keby cvičili a nie hrali(neviem či si pochopil čo myslím). Keď cvičiť s metronómom tak ja odporúčam chromatické cvičenia...samozrejme s mierou a mal by si to vyvážiť hraním a improvizáciou, aby si tú mechaniku dostal z hlavy... Poviem Ti príklad, Steve Vai tiež bazíroval viac na chromatike a stupnice cvičil len v jednej polohe, aby si zapamätal ich zvuk a ostatok skúšal podla sluchu. 2katarinka: no práveže to frázovanie sa zvykne pod vplyvom tej mechaniky strácať.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #12 kedy: 26. Máj , 2005, 05:33:14 »

Stupnice nielen tie ale vsetko... s metronomom. Metronom je tvoj kamarat :) Potom ked si pustis ako presne hra napr nuno alebo petrucci tak uvidis kde je poitna. A s metronomom vidis postup, vidis ako si sa zlepsil. Ked to toho len tak tliachas, tak vidis prd
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #13 kedy: 26. Máj , 2005, 05:33:43 »

Ty vole guitman ako mus novu fesacku fotku :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 26. Máj , 2005, 13:11:40 »

Aj ja som si vsimol. Majo casto meni fotky, tak aspon vieme, ako prave vyzera. :werman
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.