Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
02. Máj , 2024, 01:16:07
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: sólovanie  (Prečítané 15108 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 10. Apríl , 2006, 00:27:46 »

co s brnom? mne sa tam hralo dobre, mozno som tam nejake sola domrvil, ale ja tu na nikomu nevytahujem na oci niekoho chyby, tak neviem preco ty musis tie moje?

a takisto nevravim ze teraz budem stahovat sola iba od Slasha, lebo tie mi idu ale satrianiho nie. Myslim to uz v takom tom pre kazdeho gitaristu charakteristickom style. Kto vie ako hra Murray z Maiden, tak vie, ze tie jeho zasmordlchane rychle hammerinky a bendovacky proste nema zmysel ucit, pokial nechces vyslovene hrat ako jeho klon. Zakk wylde detto
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #31 kedy: 10. Apríl , 2006, 16:01:01 »

no presne to som myslel...ked hram nejake solo zahram par nosnych tonov,klucovy bend dajmetomu a potom by som mal chut nieco zaimprovizovat a tu pride ten problem...to co spustim je vacsinou tonovo uplne inde ako by som chcel aby bolo :S...niesom hluchy,ale zial som uplny samouk a o teorii,ci stupniciach viem hovno...cim mam zacat,ked sa chcem gitare venovat seriozne,ktore veci by mal rockovy/metalovy gitarista bezpodmienecne ovladat,aby sa dokazal z prehladom triafat do toniny a co to zaimprovizovat...
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 10. Apríl , 2006, 17:54:27 »

zacal by som s ucitelom, ak teda je pravda co pises, ze sa chces venovat gitare seriozne

zacni stupnicami, modmi, teoria je velmi dolezita (harmonie, akordy) trenuj vibrato, vytahovanie-intonaciu a pocuvaj vela-vela hudby.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 10. Apríl , 2006, 18:52:09 »

bambusko, ja ti ziadne chyby na oci nevytahujem (no mozno trochu), ale snazim sa poukazat, ze ta tvoja filozofia v style \'toto sa ucit nebudem, lebo to nema zmysel\', potom moze vyustit v to, co uz som spominal. podla mna je dobre vediet zahrat aj murrayho zasmodrchane hammeringy, pretoze ak sa raz obmedzis pred jednou vecou s dovodom, ze \"toto mi nejde\", tak sa zbytocne ukracujes o jeden z moznych rozmerov svojej hry. tym nechcem povedat, ze treba vediet vsetky techniky dokonale a cvicit to, kym neumres (idealny pripad sice, ale nie velmi realny Žmurk ), len aby sme sa neobmedzovali iba na objavovanie vlastnych postupov, pretoze tym zabijame cas, kedze mnohe veci uz pred nami objavili ini, takze treba vela studovat a popri tom skusat to svoje.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 10. Apríl , 2006, 19:01:17 »

ale ja rozumiem. ide o to, ze ked sa mi nieco vyslovene nepaci, tak sa to ucit nebudem....radsej sa naucim tamten vaiov grif ako trebarz tamtie meolove arpeggia (za predpokladu, ze to je rovnako technicky narocne)...ale blby priklad, lebo by som sa naucil oboje :)

aaa meola jasne...to mi pripomina, ze dnes je ten koncert na CT2 :))
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 10. Apríl , 2006, 19:02:38 »

Ono tie Murrayove rýchle hammeringy sú nie vždy úplne zrozumitežné. Tiež som ešte v Signe toto isté sólo hrával podobne, ako teraz Imbus. A z Davea Murraya mám podobný pocit...tiež sa mi občas zdá, že tie nosné prvky zachová,  ale tie rýchlejšie veci si rád odimprovizuje
Zaznamenané

izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #36 kedy: 10. Apríl , 2006, 19:10:51 »

Myslim, ze jeda z najdolezitejsich veci je dokonale ovladat hmatnik. Teda vediet, ze tamten ton znie tak, a tamten tak. Ked sa to naucis, bude sa ti zit omnoho lahsie. :-)
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #37 kedy: 10. Apríl , 2006, 19:24:28 »

ide aj o to,ze ked sa ucim solo napr od maidnov a pridem k svinskym hammerom a po hodine zistim ze niesom ani zdaleka na urovni aby som to zvladol,tak sa nevyserem na cele solo,ale zaradim daco svoje ako spominal imbus...teda takto dako som to pochopil...potom po urcitom case k tomu vratim a zistim ze to az take tazke nieje (to sa mi stalo pri zakkovi wyldovi)

zaujalo ma to aj pre to,ze som si vsimol ze maloktory gitarista hra na podiu solo ktore nahral v studiu...aj ked konkretne maidnisti sa drzia svojich studiovych sol sa mi zda

Naposledy upravil jack_6.3, : 10.04.2006 o 20:26
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 10. Apríl , 2006, 19:42:14 »

ono zasa gitarista-zaciatocnik nevie sam posudit, ze co je a nieje vhodne aby sa ucil. Treba si vediet povedat, ze aj ked toto neviem, tak sa to naucim, lebo to budem potrebovat.
Gitarista ako Vadim sa ti na take vyserie a nemam pocit, ze by bol teraz horsi gitarista iba koli tomu, ze to nevie.

Naposledy upravil imbus, : 10.04.2006 o 20:43
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 10. Apríl , 2006, 19:57:20 »

jack_6.3 napísal:
Citácia
ide aj o to,ze ked sa ucim solo napr od maidnov a pridem k svinskym hammerom a po hodine zistim ze niesom ani zdaleka na urovni aby som to zvladol,tak sa nevyserem na cele solo,ale zaradim daco svoje ako spominal imbus...


Vsak naucit sa dobre hrat solo, to je zalezitost mesiacov, skor rokov, nie par hodin.
Zaznamenané

cabal
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #40 kedy: 10. Apríl , 2006, 20:50:42 »

Mno rokov to si trochu prehnal...ale par mesiacov urcite... :)... treba si to stale denne opakovat..a som si isty ze vveci od maidenov ti o xvilku pojdu...uc sa ich najprv pomalicky...
Zaznamenané
riki333
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #41 kedy: 10. Apríl , 2006, 23:09:33 »

Si myslím ,sa tu už sa aj spomínalo ,že teórie trochu neuškodí. A hlavne také veci sa uč ako vibráto,band,hammerony-priklepy,odtrhy a také podobné fintyto sa v sólach určite zíde.   :)
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 10. Apríl , 2006, 23:40:40 »

co su odtrhy?
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #43 kedy: 10. Apríl , 2006, 23:59:08 »

ze by legata? :silly:
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 11. Apríl , 2006, 00:59:47 »

príklepy a odtrhy žudovo povedané znamenajú - legáto smerom nahor a nadol - hammer on a pull off.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.134 sekund, 22 otázok.