Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 10:24:58
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove aparaty - lampa vs. tranzistor  (Prečítané 39138 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 23. Júl , 2008, 11:30:14 »

basaci - aky mate nazor resp. preferencie lampa vs. tranzistor ? hrava tu niekto aktivne na lampac ? co ine to prinasa pocitu hry alebu do zvuku kapely ? u gitary mam jasno, ale basa ? dokonca ani moc nerozoznavam zvuk basy v kapele. pokial je spravne nahlas, mam pocit, ze to je cele, ze neni co riesit... :)
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 23. Júl , 2008, 11:36:42 »

Nie som basista, ale mi pride, ze na basu nie je lampa az taka ziaduca ako na gitaru. Hovorim o standarsnej hre na basu a nie  extremoch. Kvalitny tranzistor je asi lepsi aj co sa tyka vahy, lebo dnes sa ziada napidiu zak minimalne 300W a to je na lampy pekna krava..... je to len moj nazor...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 23. Júl , 2008, 11:40:03 »

takisto aj lampa dost skresluje. niekomu sa to moze pacit, ale pri velkych vykonoch to nemusi byt az take pekne. vysoka wattaz potom sposobuje, aj mnozsto lamp -> draha udrzba a kedze tie lampy dostavaju zabrat, tak aj dost caste prelampovanie by som povedal, vysoka vaha ako uz aj dusky naznacil.

Na basu som skor za tranzistorovy koniec a lampovy preamp  :)
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #3 kedy: 23. Júl , 2008, 11:43:41 »

dobra tema Na zdravie!
no ja si myslim ze vecsina basakou hra na tranzistor a to kvoli tomu ze je lahky vykony a mam v pohode zvuk ale su basaci co hraju aj na lampu  Na zdravie!
lampa ma trocha skreslenie ktore sa mi tam paci je viac dynamicka a tak ja hram na lampu a som spokojny aj ked to neni stale to co chcem Som frajer
mne sa hlavne pacia lampace ktore maju vintage charakter ze sa nemusi ani pouzit compressor ta lampa sama compressuje zvuk a to je ta haluz na tom o novych lapach sa to neda povedat lebo maju tvrde zdroje Neser ma!
ale zaojimave je ze na tranzistor som musel vzdy pouzit ten compressor ale na lampu ne.
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #4 kedy: 23. Júl , 2008, 11:46:39 »

takisto aj lampa dost skresluje. niekomu sa to moze pacit, ale pri velkych vykonoch to nemusi byt az take pekne. vysoka wattaz potom sposobuje, aj mnozsto lamp -> draha udrzba a kedze tie lampy dostavaju zabrat, tak aj dost caste prelampovanie by som povedal, vysoka vaha ako uz aj dusky naznacil.

Na basu som skor za tranzistorovy koniec a lampovy preamp  :)
praveze pri velkom vykone ta lampa menej skresluje pretoze sa nenakopava koncak tak ako u mensieho vykonu zober si 50W lampac co mam ja mne sa nezda ze by isiel az tak do skreslenia ale ked zoberes 300W tak tam je hlasitost vecsia a mensie skreslenie.
na picu je ze tranzistor iba duni a neni pocut co sa poriadne hra lampa ma viac stredou a vysok-tym nemislim gitarovu lampu Si píš!!!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 23. Júl , 2008, 11:47:08 »

Tazko odpoved, lampovych aparatov na basu je/bolo kvantum a zvukovo sa od seba extremne lisia. Takze rovnako ako pri gitarovych tazko nejako generalizovat, ale ten rozdiel je tam podbny...lampa pri vytoceni kresli a komprimuje, klasicky rockovy sound je presne o tom.

Kazdopadne extremy typu Peavey Classic 400, ci Trace Elliot V-8 su de facto nepouzitelne - aby to zacalo hrat, je to tak hlasno, ze to rozjebava mensie bedne. Ked das bednu vacsiu, je to uz tak nahlas, ze je to zas nepouzitelne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #6 kedy: 23. Júl , 2008, 11:50:33 »

Tazko odpoved, lampovych aparatov na basu je/bolo kvantum a zvukovo sa od seba extremne lisia. Takze rovnako ako pri gitarovych tazko nejako generalizovat, ale ten rozdiel je tam podbny...lampa pri vytoceni kresli a komprimuje, klasicky rockovy sound je presne o tom.

Kazdopadne extremy typu Peavey Classic 400, ci Trace Elliot V-8 su de facto nepouzitelne - aby to zacalo hrat, je to tak hlasno, ze to rozjebava mensie bedne. Ked das bednu vacsiu, je to uz tak nahlas, ze je to zas nepouzitelne.  Bavím sa skvele
peavey classic 400 je hovadsky zosilovac z dobrym zvukom ale na to sa musi uz pouzit 810 box a to je vela ako hovoris to je na zdravotne  problemi ha ha ha
ten elliot je na picu ako secky ampy co robi nepaci sa mi ten jeho zvuk ani vzhlad Popiskujem si
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #7 kedy: 23. Júl , 2008, 11:54:01 »

cize keby som rozmyslal nad kupou vykonejsieho basoveho aparatu ako je 100w tak je lepsie kupit 300w tranzistor ako lampu?
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 23. Júl , 2008, 11:54:29 »

k tym vykonom... ja mam akurat skusenost s 200 - 300W trandakmi a to taku, ze v plnej kapele to hra cca akurat na pokraji neskresleneho zvuku. ake su asi adekvatne vykony pri lampacoch do beznej vrieskajucej kapely ?

a vobec - preco vyrobci robia tie ampy tak, ze napisu ze ma napriklad 200W, ale za polovicou volume su nepouzitelne ? vlastne blba otazka, je mi jasne preco :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 23. Júl , 2008, 11:55:17 »

na lampe mam rad to ako sa sprava pod paprcami - zvuk cez nu mi pride omnoho prirodzenejsi ako cez trandaky, napriek tomu, ze lampa tam dava svoj charakter. trandaky mi pridu obcas dost sterilne a bez ksichtu, lampa vie byt aj pekne medova a na druhej strane paradne agresivna, ale stale prijemna na ucho. nieje to ani nejake hlupe dunenie, ani nejaky skrabot.
vyskusal som vela tranzistorov, hybridov, ale pri all-tube som sa zastavil a nelaka ma ist spat, jedine mat viac lamp  ha ha ha
asi som neschopny a neviem si ziaden amp poriadne nastavit, ale ked vzdy som bojoval s tym aby som v kapele preliezol, no ked som si kupil lampu, tak odvtedy nemam problem. osobne som mal na trandakoch a hybridoch problem s tym, ze som si nevedel spravit vyvazeny zvuk - bud mi to strasne basovalo, alebo som mal tenke struny ako ping pong.
taktiez na lampe sa mi hra lepsie, mam dojem ze je to cele nejake vyvazenejsie a na hybride ma hranie po chvili omrzi. ajked zrovna ta moja lampa neposkytuje zdaleka tolko moznosti ako moderne basove aparaty s roznymi ultra deep a cojaviem cim, ale aspon sa snazim to viac dolovat paprcami. lampa reze, mierne kresli, ale na moje ucho je to ok. dost zalezi od stylu aky chce clovek hrat, ale videl som uz lampove basove hlavy snad vsade, takze problem to byt nemoze, moderne ponukaju skutocne vselico.
hranie v kapele - predtym som mal problem byt pocuty, po lampe sa to zmenilo a po velkej bedni este viac, ale hlavne pri lampe som mal pocit, ze ten zvuk nebol len o tom ze som preliezol, ale ze to este aj pekne stmelilo a zlepsilo celkovy kapelovy zvuk.
skor vidim problem v cene, sice sa teraz az tak velmi neorientujem na trhu, ale myslim ze nejake "basove valvekingy" sa velmi nevyskytuju a lampy na basu su skor len tie vyssie a drahsie rady. prelampovanie takisto nieje nic prijemne, ale zase ked to mozu zvladat gitaristi, tak preco nie aj basaci, par krat sa nepojde na pivo a je aj na dalsie lampy.
ad vykon - preto mavaju lampove basove hlavy velky vykon, aby tam bolo dost headroomu. je ale neporovnatelny hukot 300w trandaku a 300w lampy.
moje riesenie - lampa cez dostatocne velku bednu, aby bola lepsia plocha. ziadne 1x15 alebo 2x10.

nieje to jedine riesenie - ako komu vyhovuje.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 23. Júl , 2008, 11:57:10 »

ten elliot je na picu ako secky ampy co robi nepaci sa mi ten jeho zvuk ani vzhlad Popiskujem si

nahodou... mame trejsa v kapele, casto na neho aj ja hravam, velakrat som ho nahraval, mam ho rad, podla mna je to vynikajuci amp
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 23. Júl , 2008, 11:59:28 »

Este velmi zalezi od toho co hras!!!!! a ake podia hravas a tym padom aky vykon musis mat... do su urcujuce faktory a potom aj rozmery, vaha a aj cena......
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 23. Júl , 2008, 12:00:32 »

k vykonu takto - ked som mal 4x12, tak bol ten moj bassman velmi na hrane a casto som uz hral so skreslenim. pri kapele ked bola zostava bicie, gitara, basa a spev to az tak nevadilo, hral sa rock a aspon bola pod gitarou dalsia plocha co ju doplnala a nedunelo sa iba. potom v plnsej kapele som to tak netocil, hralo sa aj miernejsie. potom 8x10 - prestali problemi s volume a to si rasto pametas tie vypocty vykonu u brda. takze ja neviem, urcite by som chcel aj silnejsi amp ako ten co mam teraz, ale zase to bude iba lampa. nejde ani tak o vykon, ale o to, aky to ma charakter a aky tocis zvuk. lebo ked si natocis komplet basy, stredy das do prec, tak si v prdeli, vsetko chrapci,plapolaju nohavice ale netusis co hras. ale ked to rezes cez stred, tak tlacis aj pri mensich vykonoch.

ramonov trace co je u rasta v kapele je vyborny aparat!
Zaznamenané

o-yep sro
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 23. Júl , 2008, 12:08:24 »

A este samozrejme vela zavisi od boxu a reprakov!!!!!!!!!!!!!!!!!! mozno najviac...
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 23. Júl , 2008, 12:08:47 »

riesenie domov:


riesenie von:


 ha ha ha

rasto treba si ten zvuk mozno vsimat trochu viac - aj do nahravani sa to moze zist :)
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.