Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 09:32:37
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove aparaty - lampa vs. tranzistor  (Prečítané 39137 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #225 kedy: 23. November , 2011, 11:59:35 »

k teme z trochu inej strany -

"For recording I just go direct into Cubase (or ProTools or whatever) and use the IK Multimedia plug-in Ampeg SVX.
...

Meros hra live na tomto http://www.eden-electronics.com/products/amps/indiv/wt1205.asp  .
Inak teraz tusim aj Petrucci a Myung presli komplet na Axe. Shadow Gallery hrali cez Line6 fazule. Ono je to u takychto ludi asi individualne, zalezi od konkretneho koncertu, resp. snury, co sa im chce vlacit a co si mozu dovolit (stado technikov). Ja netvrdim, ze co nema lampu je hovno. Ked to clovek vie, tak dokaze vytiahnut dobry (resp. v najhorsom pripade nie zly) zvuk z kadecoho (ty si toho svetlym prikladom). V konecnom dosledku je to fakt o hudbe a nie o detailoch a metodach jednotlivych hudobnikov. Ale ja som furt predsa len za tie horuce sklene drahe suciastky, co maju rozne neprakticke neduhy. Ale... mozno raz, ked budem starsi a mudrejsi (alebo lenivejsi to vlacit po koncertoch a servisoch), budem aj ja hravat cez nejake simulacie ako kedysi. Axe je v dnesnej dobe fakt niekde uplne inde ako kedysi Zoom 505. Ale... ta cena... Takze zatial zaryto fandim lampam, lebo tie stali za vznikom dobreho zvuku a stale stoja a aj tie simulacie sa snazia napodobnit co? Lampy.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #226 kedy: 23. November , 2011, 13:47:42 »

petrucci puziva axe len ako efektovy procesor
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #227 kedy: 23. November , 2011, 13:56:36 »

petrucci puziva axe len ako efektovy procesor

presne tak
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #228 kedy: 23. November , 2011, 16:01:29 »

petrucci puziva axe len ako efektovy procesor

rovnako ako Myung
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #229 kedy: 24. November , 2011, 10:49:43 »

petrucci puziva axe len ako efektovy procesor
Aha sorry, mal som skreslene info, silno sa hanbim. Ale s tym Myungom je to aj tak sranda:
http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2011/Nov/Rig_Rundown_Dream_Theaters_John_Myung.aspx
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #230 kedy: 24. November , 2011, 10:51:20 »

na nom je najviac sranda ze ho zrovna moc nepocut
Zaznamenané

o-yep sro
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #231 kedy: 24. November , 2011, 10:55:04 »

na nom je najviac sranda ze ho zrovna moc nepocut
Nepocut hovorit ci hrat?  ha ha ha
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #232 kedy: 24. November , 2011, 12:09:15 »

hrat. nesledujem ho uz teraz velmi, co som ho videl davnejsie live, tak cez kapelu velmi nepreliezal a imho bol dost utopeny v klavesoch a petruccim  v mixe dost utopeny (este mal yamahu a nie music man) a na studiovkach to tiez nieje bohvieco. pocul som niekde aj jeho zvuk ked hral sam a tym sa dost veci vyjasnilo.
Zaznamenané

o-yep sro
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #233 kedy: 25. November , 2011, 10:20:57 »

hrat. nesledujem ho uz teraz velmi, co som ho videl davnejsie live, tak cez kapelu velmi nepreliezal a imho bol dost utopeny v klavesoch a petruccim  v mixe dost utopeny (este mal yamahu a nie music man) a na studiovkach to tiez nieje bohvieco. pocul som niekde aj jeho zvuk ked hral sam a tym sa dost veci vyjasnilo.

Je pravda, ze nie je vyrazny, ale zase nie je az tak uplne strateny. On celkovo nie je prierazny typ (aj osobnostou), preto ma asi taky zvuk aj v kapele. DT ma celkovo velmi kvalitny zvuk po stranke vyvazenosti a plnosti, zrozumitelnosti, atd., ale nie pekny. To podla mna plati pre Myunga, ale aj Petrucciho (super zvuk ale nie pekny). Skoda. Ale zase... v niektorych kapelach maju jednotlivci pekny zvuk, ale mix o hovne, tak teraz sa mozme rozhodnut, co je horsie  ha ha ha
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #234 kedy: 25. November , 2011, 22:43:08 »

...tak teraz sa mozme rozhodnut, co je horsie  ha ha ha

cela kapela ja nahovno.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #235 kedy: 08. Január , 2013, 10:51:25 »

....tuto s Pištom som mal malú debatu o lampových aparátoch na basu, Pišta vraví že prikladám príliš veľký význam vytočenému lampovému ampu, ja si zase myslím že si v skúšobni viac užijem trebárs 50W lampu než 100 a výkonnejší amp ktorý bude na štvrtinovom výkone, čomu by ste sa priklonili vy Huh! podotýkam že nepotrebujem kilowaty Si píš!!! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #236 kedy: 08. Január , 2013, 10:54:21 »

este napis ci hladas cisty, alebo nakresleny/skresleny zvuk ktory to ma produkovat 95% casu  :)
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #237 kedy: 08. Január , 2013, 11:03:40 »

....aha hej, ide mi o čistý zvuk, ale nevadí mi ak to dynamikou hry zaženiem do skreslenia, ide o 50W gitarový koncák od Janka JTamps....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #238 kedy: 08. Január , 2013, 11:09:42 »

Z 50w lampaca moc cisteho zvuku nedostanes na basu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #239 kedy: 08. Január , 2013, 11:15:47 »

50W gitarovy lampac je na basu malo, odskusane. Stovka je v pohode
Zaznamenané
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.