Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 11:48:14
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake monitory do 11-12 tis?  (Prečítané 35555 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« kedy: 24. Júl , 2008, 09:22:30 »

ake monitory mi poradite do sumy 11-12 tis?

momentalne mam vo vyhlade nove m-auido bx8 deluxe, vyzeraju celkom fajn ako aj paramtermi, tak aj referenciami, co som cital na nete...
http://www.thomann.de/de/m_audio_bx8a_deluxe.htm

co ine? nejaky KRKy? nemam s nimi skusenosti...

behringeri nechcem, kolko ludi ich chvali tolko ludi na ne nadava...
« Posledná zmena: 24. Júl , 2008, 09:27:49 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 24. Júl , 2008, 09:32:11 »

9 z 10 internetovych diskuterov / profikov Ti povie, ze Behringer Truth je v maximalnej pohode. a 9 z 10 tych istych Ti poviem ze M-Audio nerobi dobre monitory. Moja skusenost je taka, ze s prvou vetou suhlasim. Nikde na nete som na Truthy nevidel kriveho slova inak. A 10 z 10 stale tych istych ludi Ti povie, ze v jednej cenovej relacii su kvalitativne vsetky monitory uplne rovnake (az na tie M-Audia :) ).

Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 24. Júl , 2008, 09:32:50 »

Ja mam BX8A a som s nimi max. spokojny.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 24. Júl , 2008, 09:35:19 »

9 z 10 internetovych diskuterov / profikov Ti povie, ze Behringer Truth je v maximalnej pohode. a 9 z 10 tych istych Ti poviem ze M-Audio nerobi dobre monitory. Moja skusenost je taka, ze s prvou vetou suhlasim. Nikde na nete som na Truthy nevidel kriveho slova inak. A 10 z 10 stale tych istych ludi Ti povie, ze v jednej cenovej relacii su kvalitativne vsetky monitory uplne rovnake (az na tie M-Audia :) ).


A čo im vadi na m-audiach ?
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #4 kedy: 24. Júl , 2008, 09:35:47 »

asi to ze ich nemaju  ha ha ha
Zaznamenané

stoka!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 24. Júl , 2008, 09:36:20 »

9 z 10 internetovych diskuterov / profikov Ti povie, ze Behringer Truth je v maximalnej pohode. a 9 z 10 tych istych Ti poviem ze M-Audio nerobi dobre monitory. Moja skusenost je taka, ze s prvou vetou suhlasim. Nikde na nete som na Truthy nevidel kriveho slova inak. A 10 z 10 stale tych istych ludi Ti povie, ze v jednej cenovej relacii su kvalitativne vsetky monitory uplne rovnake (az na tie M-Audia :) ).
Co ja viem, na electrozone pisu, ze tie KRK RP5 su proti nim lepsie ovela. Na Truth tam podla mna maximalne pindaju.

miso_kolo, dockaj par tyzdnov, kupujem KRK. Porovname s Behringer Truth a uvidi sa (teda ak tam budeme ako neskusenci pocut rozdiel, Rastis snad bude).
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #6 kedy: 24. Júl , 2008, 09:37:11 »

mna to az tak neponahla, chcem to tak zaciatkom septembra
Zaznamenané

stoka!
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #7 kedy: 24. Júl , 2008, 09:38:15 »

nebudu mat tie rp5 menej basov vdaka tomu 5"?
Zaznamenané

stoka!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 24. Júl , 2008, 09:38:39 »

Tapco S8 su tiez fajn. Tapco S5 su o dost menej fajn, ako Truthy. Yamaha NS-10 novsia verzia je tiez fajn, viac ako Truthy. A KRK neviem ake, ale uplne strasne najdrahsie su najviac fajn, co som pocul :). A to je koniec mojich skusenosti... Akurat si idem kupit KRK RP6, lebo maju pekne zlte repraky :)

Jo - miestnost hra OBROVSKU ulohu. Mam skusenost s jednymi monitorami vo fakt vela miestnostiach a aj vela roznymi polohami a to su naozaj take rozdiely, ze sa niekedy divim, ako som mohol v inej miestosti na tie iste bedne narobit take kyksi.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 24. Júl , 2008, 09:42:30 »

... Na Truth tam podla mna maximalne pindaju....

ty to tam asi citavas velmi letmo, ze ? :)

ono inak vzdy su nejake modne vlny monitorove. Truthy si svoju slavu zazili tak 5 rokov dozadu a to este boli vtedy o polovicu drahsie. prednimi boli takto "slavne" Tanoy Reveal, Tapca tiez boli kedysi velmi "in". akurat pomaly doznieva slava Adam A7, alebo Dynaudio BM6. ale to uz sme inde cenovo...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #10 kedy: 24. Júl , 2008, 09:42:40 »

ked mozem taku otazku, mierne OT - snad misovi nebude vadit: monitory vs sluchadla - pre a proti, ak nemam idealnu miestnost, tak je lepsie sluchadla, ci aj tak monitory alebo?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 24. Júl , 2008, 09:43:16 »

nebudu mat tie rp5 menej basov vdaka tomu 5"?
Ak mas akusticky ne-poriesenu malu miestnost, tak to moze byt skor vyhoda. Co som cital nazory a recenzie (napr. na SoundOnSound), tak rock na tom spokojne spravis. Nema to akurat tie uplne hlboke basy, utlm zacina niekde medzi 50 - 60Hz.
« Posledná zmena: 24. Júl , 2008, 09:44:20 od Martinlm » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 24. Júl , 2008, 09:43:53 »

A čo im vadi na m-audiach ?

neviem, ja podobne diskusie nesledujem az tak peclivo, ale vsimol som si, ze M-Audia sa skratka "neberu" :) skusenost ale nemam.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 24. Júl , 2008, 09:45:13 »



 ako som mohol v inej miestosti na tie iste bedne narobit take kyksi.
Treba si dat občas aj sluchadla. Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 24. Júl , 2008, 09:46:25 »

nebudu mat tie rp5 menej basov vdaka tomu 5"?

jak pise Mato, v zlej miestnosti je mensi basak vraj vyhodou. vela ludi napriklad tvrdi, ze 8 palcov je paradoxne horsie, ako 6palcov, lebo nejake konstrukcno technicke veci okolo vyhybky ci co a taka bedna ma potom vraj preto kompromisne stredy. za seba po skusenosti s Tapco S5 by som 5 palcovy basak nechcel. ale ktovie, urcite zalezi na X dalsich faktoroch a predovsetkym na tej miestnosti.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 23 otázok.