Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 19:15:04
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake monitory do 11-12 tis?  (Prečítané 35582 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 24. Júl , 2008, 10:11:28 »

Matko - pravdu mas, akustika je normalna veda, zvuk sa siry a odraze, navyse kazde frekvencie su vyzarovane rozne, len nie rovnako. do usi Ti prichadzaju okrem povodneho zvuku aj odrazy, casto rozne fazovo poposuvane... a vobec, vsak to poznam a zazivam pravidelne :)
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #31 kedy: 24. Júl , 2008, 10:11:58 »

jeden vyrobok za 15 tis od behringera som uz mal a 2 roky som si trieskal hlavu, uz nikdy viac nic od uliho!
Zaznamenané

stoka!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 24. Júl , 2008, 10:12:14 »

Miestnost je velmi dolezita ked vam mozem do toho zasiahnut........ale nie rozhodujuca... kvalita reprakov je na prvom mieste...

urcite.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 24. Júl , 2008, 10:13:39 »

Takze ziadny OMPH?

he ? co je OMPH ? tie male Tapca ma kamos, par razy som si na ne pocuval aj vlastne mixy. ako ano - su to monitory, ale Truthy mi pripadaju "dospelejsie"...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 24. Júl , 2008, 10:14:39 »

jeden vyrobok za 15 tis od behringera som uz mal a 2 roky som si trieskal hlavu, uz nikdy viac nic od uliho!

na to sa vyser, podla mna viac zla ako Behringer narobili slobodomurari  Žmurk
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 24. Júl , 2008, 10:15:47 »

Nie len. Mozes mat nearfieldy, sediet pol metra od nich, ale ak mas zlu miestnost, kde sa ti zvuk od zadnej steny odrazi a pride naspat, ta zadna stena moze byt kludne aj 3m za tebou, tak sa to na zvuku podpise. Vsak to je tak stale. Vsak preco pocujes gitarovu bednu v skusobni, aj ked stojis za nou? Lebo pocujes odrazy od vsetkych moznych predmetov. Preco pocujes v krcme barmana, aj ked nehovori priamo tvojim smerom? Znova akustika miestnosti.
Neporovnavaj gitarovu bednu s nierf.monitorom.To je niečo uplne rozdielne.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 24. Júl , 2008, 10:16:15 »

Taky ten hlboky bas Bavím sa skvele Skratka ci bol problem len v basoch, alebo kde. Lebo tie Krk RP5 maju v tomto asi take referencie, ako som pisal. Rock na tom spravis, ale ak chces riadne na basy tazky hiphop/reggae, tak je problem. To uz asi len odhadujes, ze kolko asi tych basov namiesat.
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 24. Júl , 2008, 10:16:53 »

oni budu vsetci v rovnakej cenovej triede priblizne rovnaki... treba Hlavne citat parametre boxov a vediet ci aktivne ci pasivne. zozen si Yamahy AS 10 sa tusim volaju a to je klasika a vynikajuce.....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 24. Júl , 2008, 10:22:24 »

Neporovnavaj gitarovu bednu s nierf.monitorom.To je niečo uplne rozdielne.

Rudy - fakt nemas pravdu. pokukaj si fotky profi rezii. aj tam, kde maju iba nierfildy riesia akustiku. zbytocne ? vsak to je logicke. sedis sice pred monitormi, ale basy su vyzarovane aj dozadu, lebo su, lebo to je fakt, kde sa Ti odrazia a do usi Ti pridu fazovo posunute s povodnym signalom. a takisto zadna stena, zvuk Ti pride odrazeny do usi zase v inom case. a scitavanie sa frekvenci, stojate vlnenia...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 24. Júl , 2008, 10:22:55 »

oni budu vsetci v rovnakej cenovej triede priblizne rovnaki... treba Hlavne citat parametre boxov a vediet ci aktivne ci pasivne. zozen si Yamahy AS 10 sa tusim volaju a to je klasika a vynikajuce.....

NS 10.
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #40 kedy: 24. Júl , 2008, 10:24:46 »

diky rastik...
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 24. Júl , 2008, 11:32:58 »

Rudy - fakt nemas pravdu. pokukaj si fotky profi rezii. aj tam, kde maju iba nierfildy riesia akustiku. zbytocne ? vsak to je logicke. sedis sice pred monitormi, ale basy su vyzarovane aj dozadu, lebo su, lebo to je fakt, kde sa Ti odrazia a do usi Ti pridu fazovo posunute s povodnym signalom. a takisto zadna stena, zvuk Ti pride odrazeny do usi zase v inom case. a scitavanie sa frekvenci, stojate vlnenia...

takze najlepsie je mixovat vonku?  Popiskujem si
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 24. Júl , 2008, 12:06:57 »

Rozmyslal som nad tym tiez a rovno aj nahravat Som frajer
« Posledná zmena: 24. Júl , 2008, 12:07:26 od Martinlm » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 24. Júl , 2008, 12:59:07 »

takze najlepsie je mixovat vonku?  Popiskujem si

nie, v akusticky vyriesenej miestnosti. vonku to nie je dobre, odrazy kontrolovane potrebujes pocut, lebo odrazy budu pocuvat aj vsetci ty, co to nebudu pocuvat vonku :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 24. Júl , 2008, 14:00:43 »

Rudy - fakt nemas pravdu. pokukaj si fotky profi rezii. aj tam, kde maju iba nierfildy riesia akustiku. zbytocne ? vsak to je logicke. sedis sice pred monitormi, ale basy su vyzarovane aj dozadu, lebo su, lebo to je fakt, kde sa Ti odrazia a do usi Ti pridu fazovo posunute s povodnym signalom. a takisto zadna stena, zvuk Ti pride odrazeny do usi zase v inom case. a scitavanie sa frekvenci, stojate vlnenia...
A to tam prave nepotrebuješ. Potrebuseš počut,čo ti "lezie zo stopy",nie z okolia. Preto sa aj velke monitory / u ktorych je to markantnejšie/ zabudovavaju do stien /múrov/.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.