Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:49:43
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake monitory do 11-12 tis?  (Prečítané 35570 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
udry
Hosť
« Odpoveď #60 kedy: 08. Marec , 2009, 11:04:59 »

metalhammer: 1, neurazil som sa.
                        2,  umiestnenie monitorov / vzdialenost od steny,vhodne miesto,eliminovanie "vibrácii,drnčania" napr. nabytku, atd,atd,/ to je snad samozrejmost / to sa robi aj pri domacich hifi supravach/
                        3,netvrdim,že som poštudoval toho vela /skôr malo/,lebo to nie je jednoducha zaležitost a dôležita je aj prax a skusenosti.
 A znova opakujem- akustika,zvukarčina,nahravanie,mixaž a všetko s tym suvisiace nie je jednoducha zaležitost.Kto sa chce tomu venovat, ma pred sebou "dlhu cestu".
 P.S. Na Slovensku si vela ludi myslí,že su "zvukovi majstri" a potom si pustiš ich CD produkt a zistiš v porovnani s profiprodukciou,že je to "zvukova katastrofa".
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #61 kedy: 08. Marec , 2009, 11:17:38 »

mno to suhlasim... par peknych prikladov sme mohli vidiet na urosongu.....vid hlavne ta elektronicka produkcia.. uz ked tie pesnicky boli o hovne cakal som aspon nadupany zvuk.. ale znelo to ako moje prve pokusy v 1995 na klavese za 2000 sk ... ale dost bolo off topic
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #62 kedy: 08. Marec , 2009, 11:29:26 »

(...) .... bass trap dade do rohou a odstranit stojate vlnenie....to sa da spravit aj kvazi zadarmo........ (...)
No to som zvedavy. Ako? Len nevrav, ze vajciaky :)
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #63 kedy: 08. Marec , 2009, 12:50:42 »

neee.... vajciaky  som zistil ked sme dakedy dali do skusobne ze hovno v konecnom dosledku robia..ale aj s tym sa da daco.. len pod to este muis daco dat a dat to od steny a nie uplne vsade......

doma som si stol postavil sam presne na to.... pod repraky som si vyrobil z takej speci penovej latky podstavvce su hrube asik 20 centy takze otrasy nic.... aj esteticky je to v poho..lebo som to ciernou latkou potiahol..... som teraz presne symetricky v izbe v strede aj repro mam presne symetricky aj uhol aj vysku presne..... normalka rovnoramenny trojuholnik medzi mnou a reprakmi..... uz daco mam ale este prerabam tu izbu.. ale este kvoli stojatemu vlvneniu v poziciach reprakov a early reflections na steny tiez taku penovu latku z takymi vystupkami.... ale aby to bol dako esteticky tiez to este potiahnem latkou a na steny v pravo vlavo a vpredu v zadu presne tam kde su kolmice stien na repraky a este v mietach odrazu zvuku ...trajektoria reprak stena (uhl dopadu je uhol odrazu)  moje ucho ...... a bass trap mno to este nemam ale idem dat ....ale este neviem bud skosim rohy alebo tam dam valce na stojato.... ale to skosenie sa mi pozdava viac.. mno a este uz mam teraz trosku ale idem to prerobit rieseny strop..... idem prerobit ze budem mat znizeny .. nie rovny a este bude aj medzera medzi normal stropom a tym znizenym otvorena... takze dallsi bass trap... ale vsetko chem robit aby to bol oaj pekne.... ja v tej izbe az zijem takze vajciaky na stenu a take blbosti alebo neaka preklejka spinava nepripada v uvahu.....
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #64 kedy: 10. Marec , 2009, 10:11:27 »

este stale plati, ze na dobre nearfieldy treba aspon 15000 alebo isli dolu ceny? lebo jak tak sledujem eshopy, vacsinou chodia ceny okolo 5000 max 8000sk... tak neviem ci vsade maju lowendi alebo sa zmenila situacia?  Popiskujem si
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #65 kedy: 10. Marec , 2009, 10:25:43 »

Stale plati, ze dobre monitory pre zaciatocnika kupis za 10000 a este ti zvysi na ozieracku.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 10. Marec , 2009, 16:02:40 »

este stale plati, ze na dobre nearfieldy treba aspon 15000 alebo isli dolu ceny? lebo jak tak sledujem eshopy, vacsinou chodia ceny okolo 5000 max 8000sk... tak neviem ci vsade maju lowendi alebo sa zmenila situacia?  Popiskujem si

zalezi, s kym sa bavis :)
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #67 kedy: 03. Január , 2012, 11:42:35 »

mate niekto skusenosti s Tannoy Reveal 501A?
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #68 kedy: 03. Január , 2012, 18:26:01 »

 pocul som na tom nahrane bicie.. takze neviem to posudit.. len to ze to hralo detailne a hlasno... nepocul som na tom ziadnu nahravku takze...skor ti poradim ked napises cenu za aku ich mozes kupit ze ci v tej cene nepoznam daku lepsiu znacku..aj ked tannoy je kvazi povazovana znacka.. da sa povedat nieco medzi m-audio a adam.... samozrejme event a genlec su niekde inde
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #69 kedy: 03. Január , 2012, 19:46:51 »

Nasiel som inzerat za 170€
Zaznamenané
onder222
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #70 kedy: 17. Máj , 2012, 14:26:24 »

Ak sa môžem k tomu vyjadriť tak prevčerom som kupil Krky-Rokit 6G2 a musím povedať že tie monitory su bombove.Super basy proste hraju vyborne
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #71 kedy: 17. Máj , 2012, 14:36:06 »

M-audio BX8 D2 su tiez slusne monitory za dobru cenu.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #72 kedy: 17. Máj , 2012, 14:37:50 »

odhliadnuc ci monitory skutocne hraju dobre, tak basy su akoze jedine kriterium bombovosti?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #73 kedy: 17. Máj , 2012, 14:44:14 »

Ak sa môžem k tomu vyjadriť tak prevčerom som kupil Krky-Rokit 6G2 a musím povedať že tie monitory su bombove.Super basy proste hraju vyborne

basy su pomerne citatelne, ale stredy su absolutne neprehladne a vobec sa na nich nedaju robit napriklad ani reverby... ale na pocuvanie hraju velmi pekne, to zas hej.
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #74 kedy: 20. Máj , 2012, 18:15:03 »

skús nájsť toto na bazáre
http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=11791&lang=sk
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.