Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 11:12:25
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake monitory do 11-12 tis?  (Prečítané 35523 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #90 kedy: 31. Marec , 2014, 14:13:30 »

M-Audio nemaju velmi dobry chyr, ale sam ich nepoznam.

KRK Rockit maju teraz verziu 3. vraj je o dost lepsia, ako verzia 1 a 2 (ktore moc podarene neboli).
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #91 kedy: 31. Marec , 2014, 17:41:10 »

to ohladom m-audio reprakov..neviem..... niekde pisali ze sa kazia? alebo maju zly zvuk?

ja som si ich vybral usami a som spokojny.... ani texhnicky s nimi nebol problem
aj som ich meral cez REW a  s priebehom som bol spokojny (problem nastal az ked som zmeral miestnost...tu mam nahovno)

pozeral som aj tie nove KRKy ..ale po osobnych skusenostiach tomu uz volako neverim..znelo mi to umelohmotne..ale musim povedat pravdu tieto nove som nepocul.. pocul som len tie dvojky
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #92 kedy: 31. Marec , 2014, 18:40:16 »

diki za typy...pokukal som aj na audiozene fore a tam kolko ludi tolko chuti . . . sklonuje sa casto yamaha ns10 co tu spomenul aj gm_viktor . . . ale tusim su pasivne, takze k nim treba riesit aj zosik a vraj tiez nejaky konkretny . . . ale vraj treba mat skusenost a uz len na bazare sa da...no tak je to na dlhe lakte....zatial neviem....
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #93 kedy: 01. Apríl , 2014, 09:17:09 »

Yamaha ns10 su starodavne monitory...maju legendarny status pretoze sa na nich mixovalo kopu slavnych nahravok

traduje sa ze kto urobi dobry zvuk na NS 10 tak to znie dobre vsade ... podla mna je to pravda...ale iba do tej miery ze ti tie repraky musia sediet a ked ich mas dobre napocuvane tak urobis dobry mix .... to ale plati aj o inych reprakoch ktore mas napocuvane...akurat ze tie NS 10 zvyraznuju take pasme na ktore suludia prave citlivy

pocul som tu novsiu reediciu a nebol to nijak vyrovnany repak a vyslovene sa mi nepacil....na druhu stranu niekto hovori ze dobre studiove monitory sa ti musia nepacit....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #94 kedy: 01. Apríl , 2014, 09:18:50 »

to ohladom m-audio reprakov..neviem..... niekde pisali ze sa kazia? alebo maju zly zvuk?...

ano, vela krat som sa stretol s nazorom, ze nehraju dobre
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #95 kedy: 01. Apríl , 2014, 09:28:47 »

.. . . sklonuje sa casto yamaha ns10 co tu spomenul aj gm_viktor . . . .

ak by si cital pozorne, tak by si sa docital to, co pise aj Metalhammer. jednak dnes uz existuje cela rada lepsich monitorov, dnes uz ani neplatia za lacne, tak ako kedysi... mal som kamosa, co si ich kupil prave podla legendy, naslepo a ako ich zapojil, tak po prvom prelaknuti objednaval dalsie ine bedne... Yamahy si nokoniec nechal iba ako alternativny posluch..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 01. Apríl , 2014, 10:00:21 »

ved tie yamahy ns10 su preslavene tym, ze hraju zle. a to je praveze dobre, vela ludi ich pouziva ako sekundarny posluch, prave preto, ze hraju zle a su takou akoze referenciou pre zly posluch, na ktorom v konecnom dosledku bude aj tak vacsina ludi tu nahravku pocuvat. ak nieco hra dobre na nich, tak je predpoklad, ze bude hrat dobre aj na inom posluchu. ale aj vzhladom na to neviem, ci by som tie monitory chcel ako primarny posluch..skor nie
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2014, 10:01:33 od styrioci » Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #97 kedy: 02. Apríl , 2014, 14:21:08 »

Suhlasim ....velmi ich doporucujem ako sekundarny posluch ...hhh i ked na druhu stranu...v dnesnej dobe sa aj tak hodi viac...auto/mobil/notebook/plastove bednicky so subwooferom test
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #98 kedy: 02. Apríl , 2014, 15:39:21 »

cim viac druhov odposluchov, tym lepsie
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #99 kedy: 08. Apríl , 2014, 21:40:40 »

yamaha ns-10 je legenda :) svojho casu ani nevedeli co sa im podarilo vyrobit, ale doteraz sa len jednej firme podarilo napodobnit ich vlastnosti, nepamatam sa meno, ale boli to take hnusne kobercove repraky :)
zohnat je ich uz tazko, jedine bazar, ked skrachoval vyrobca reproduktorov prestali sa vyrabat..mal som jedno PDFko kde boli merania roznych monitorov, holy grail tam boli tieto yamahy a porovnavali to so vsetkym moznym az po behringer
tu som nasiel link na nejaky pribeh o ns-10
http://www.soundonsound.com/sos/sep08/articles/yamahans10.htm

ja osobne som mal moznost robit na 3 ci 4 roznych paroch, s roznymi zosikmi..pravda je, ze nehraju moc "pekne", hocijake ine monitory hrali prijemnejsie, ale co mne na nich osobne najviac cenilo, bola lokalizacia zvuku..najma pri klasickej hudbe, vela nastrojov - pracovat s priestorom, mixom, dozvukom bolo na nezaplatenie na ns-10 oproti hocijakym inym, niekolko desiatok nasobne drahsim monitorom

to ze su referenciou pre zly posluch, to neviem, takisto aj ze sa na ne miesa preto, ze ked to na nich hra dobre, tak to hra vsade dobre..ked si ich napocuvas tak sa s nimi pracuje perfektne co sa tyka frekvencii a priestorovej lokalizacie zvukov, prace s reverbom
ale osobne robit len na tychto bedniach by ma nebavilo, v kazdom studiu je to pre mna viacmenej len kontrolny posluch popri hlavnom

sekundarny posluch je dolezity, ale da sa riesit uplne bez problemov - kup si nejake pocitacove sumitka..potom si to prehraj cez notebookove repraky..mozes si hodit nahravku do mobilu - pustis cez mobil, cez sluchadla..potom v aute..poznam ludi co maju pripojene aj stare chrchlave radia, pripadne TV ako referencny posluch...ale najlepsi referencny posluch je mat napocuvane veci na svojej zostave vo svojej miestnosti - potom clovek presne vie co ma robit aj ked ma lacnejsie monitore - tie drahe su lepsie preto ze to ide jednoduchsie a nemaskuju a neklamu tolko :)
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #100 kedy: 08. Apríl , 2014, 21:45:04 »

nasiel som aj tie meranie a porovnania, pozri si ako sa spravaju NS10 v tych watterfall meraniach oproti inym
http://www.soundonsound.com/pdfs/ns10m.pdf

tie kobercove skarede co som si pamatal su auratone 5c, tie su na tom podobne..tie co som videl ja boli asi v nejakej hnusnej uprave, inak su to take oldschool tesla style imageovky v pohode drevenej uprave :)
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2014, 21:49:34 od gm_viktor » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #101 kedy: 08. Apríl , 2014, 22:36:31 »

najlepsia referencia je auto. ak Ti k tomu klepe diesiel, piska turbo a skripe od rozvodov, je to posluch na nezaplatenie  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #102 kedy: 08. Apríl , 2014, 23:22:45 »

tie kobercove skarede co som si pamatal su auratone 5c, tie su na tom podobne..tie co som videl ja boli asi v nejakej hnusnej uprave, inak su to take oldschool tesla style imageovky v pohode drevenej uprave :)
tie su tiez direct ako sekundarny montoring a referencia zleho posluchu. ale jackson vraj na tom umixoval cely album, neviem ci nie prave Thriller. aj som rozmylal si nieco take zbastlit doma. x variacii sa ich robi, ale nic zlozite. v podstate kocka 16x16x16cm s 5" reprom
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #103 kedy: 15. Apríl , 2014, 20:51:50 »

najlepsia referencia je auto. ak Ti k tomu klepe diesiel, piska turbo a skripe od rozvodov, je to posluch na nezaplatenie  Bavím sa skvele
tak tak  Na zdravie!
nedavno som pocuval jeden hotovy album v studiu, na reprakoch, na sluchatkach a vsetko sa mi zdalo v pohode..
pustil som si ho v aute a dost zmeny medzi pesnickami v charaktere zvuku jednotlivych skladieb..nikde inde som si to nevsimol, vsade to hralo rovnako, ale v aute to vyliezlo kusok inak
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #104 kedy: 15. Apríl , 2014, 20:53:33 »

tie su tiez direct ako sekundarny montoring a referencia zleho posluchu. ale jackson vraj na tom umixoval cely album, neviem ci nie prave Thriller. aj som rozmylal si nieco take zbastlit doma. x variacii sa ich robi, ale nic zlozite. v podstate kocka 16x16x16cm s 5" reprom
pekne :) ide tam o nejaky specificky typ repraku, alebo tie rozmery? ked hovoris ze by sa to dalo zbastlit doma..myslis ze len spravit bednu a zohnat original repraky, alebo to ich caro robia prave tie rozmery v kombinacii s lubovolnym 5 palcovym reprakom?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.