Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 07:24:42
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Uprava equalizeru  (Prečítané 9551 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #15 kedy: 10. August , 2008, 17:02:24 »

tu su rôzne EQ
http://experimentalistsanonymous.com/diy/Schematics/Tone%20Control%20and%20EQs/
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #16 kedy: 28. Január , 2013, 15:00:13 »

....chalani od čoho všetkého závisí rozsah regulácie potenciometrov v EQ, napríklad momentálne mám rozsah 6dB a máli sa mi to a chcel by som širší rozsah, čo všetko treba vymeniť Huh! sorry ale polopatistickejšie sa neviem spýtať....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 28. Január , 2013, 15:37:55 »

....chalani od čoho všetkého závisí rozsah regulácie potenciometrov v EQ, napríklad momentálne mám rozsah 6dB a máli sa mi to a chcel by som širší rozsah, čo všetko treba vymeniť Huh! sorry ale polopatistickejšie sa neviem spýtať....
Podla mna, ked mas raz dany rozsah, tak potakom ho len upravujes "hore-dole". A ak chces vacsi, resp. iny rozsah, tak tam bude ina suciastka potrebna. Aspon taky moj maly postreh.  :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 28. Január , 2013, 17:50:55 »

Aky to mas EQ? Rozsah znamena, ze aky mas napatovy zisk na krajnych polohach potaku. Tzn. mas nejaku strednu frekvenciu, k nej mas priradenu aj akost Q, ktory urcuje aku sirku pasma pokryva. Cim mas viac pasmovy EQ, tak tym moze byt Q vyssie a tym padom sirka pasma uzsia. A teraz das potak dolava a tam je -6dB cize zoslabuje, a vpravo 6dB.. upravit sa to da zmenou suciastok tak, aby sa dosiahlo vacsie zosilenie...zvacsa odpor postaci..
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 28. Január , 2013, 22:02:48 »

....chalani od čoho všetkého závisí rozsah regulácie potenciometrov v EQ, napríklad momentálne mám rozsah 6dB a máli sa mi to a chcel by som širší rozsah, čo všetko treba vymeniť Huh! sorry ale polopatistickejšie sa neviem spýtať....
Na schéme v úvode témy treba zväčšiť odpory R1 a R2. Ale možno to nebude také jednoduché - môže sa to rozkmitať.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #20 kedy: 29. Január , 2013, 09:19:02 »

Na schéme v úvode témy treba zväčšiť odpory R1 a R2. Ale možno to nebude také jednoduché - môže sa to rozkmitať.
sak nacape tam paralelne kondiky k tym odporom a bude dokmitane....nake 100-220p skusmo,zalezi od pocti stupnov  v danom EQ a zosileni.
Kolko pasmovy EQuak mas ?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #21 kedy: 29. Január , 2013, 09:35:12 »

....sorry nesúvisí to s témou, len som nechcel zakladať ďalšiu, preto som zneužil túto....

Aky to mas EQ? Rozsah znamena, ze aky mas napatovy zisk na krajnych polohach potaku. Tzn. mas nejaku strednu frekvenciu, k nej mas priradenu aj akost Q, ktory urcuje aku sirku pasma pokryva. Cim mas viac pasmovy EQ, tak tym moze byt Q vyssie a tym padom sirka pasma uzsia. A teraz das potak dolava a tam je -6dB cize zoslabuje, a vpravo 6dB.. upravit sa to da zmenou suciastok tak, aby sa dosiahlo vacsie zosilenie...zvacsa odpor postaci..

ide o EQ v Laney pásma bass low a hi mid + ovládanie frekvencie k obom a treble, merať som to zatiaľ nemeral, a asi to ani neviem zmerať, nie som taký zdatný, neviem aké sú tam odpory a  potenciometre, len som sa chcel spýtať, že už keď raz niečo je poskladané, či je to náročné a reálne prekopať na niečo lepšie, respektíve asi by bolo najlepšie podľa toho vyrobiť
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #22 kedy: 29. Január , 2013, 09:57:34 »

ak Ti nesedi frekvencne zafarbenie (mas cohosi malo), nie je riesenim skorej vymenit reprak za taky, co bude hrat viacej podla predstav ?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #23 kedy: 29. Január , 2013, 10:55:42 »

....tiež som zmýšlal rovnako, ale ako som kúpil jeden lampový koncák vyrobený Jankom a pripojil repráky, pichol doňho basu bez ekvalizácie tak tie frekvencie tam jednoducho boli, ono to vyzerá tak, ako keby boli slabo zosilnené ekvalizérom, tak isto ak pridám Sansamp bass driver tak mi tie frekvencie zosilní, jediné možné miesto kde to stráca je podľa mňa v preampe kvôli tomu malému rozsahu regulácie....

....ale teraz tu v podstate neriešime frekvencie, ale skôr úroveň zosilnenia....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 29. Január , 2013, 12:57:01 »

...ide o EQ v Laney pásma bass low a hi mid + ovládanie frekvencie k obom a treble...

Napíš, aký Laney, ak nájdem schému, možno nájdem riešenie.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #25 kedy: 29. Január , 2013, 13:19:52 »

....Laney RB7 je to kombo s 2x10" reprami + pripájam k nemu 115 ext. box....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 29. Január , 2013, 20:21:12 »

....Laney RB7 je to kombo s 2x10" reprami + pripájam k nemu 115 ext. box....
Skús zväčšiť kapacitu kondíku C18, paralelne pridaj najviac 22nF. Trochu to zníži frekvenciu tých stredov. Väčšia kapacita = väčší zisk, ale nepreháňaj, lebo sa to rozkmitá! Nemusí to priamo kmitať, ale pri pretáčaní poťákom frekvencia môžu ísť do reprákov veľmi zlé šupy.

S basmi by to bolo zložitejšie. Tie by sa museli komplikovanejšie prerábať.

Ak nemáš schému, tu je:
http://elektrotanya.com/laney_rb7_sch.pdf/download.html
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 30. Január , 2013, 09:41:14 »

....tiež som zmýšlal rovnako, ale ako som kúpil jeden lampový koncák vyrobený Jankom a pripojil repráky, pichol doňho basu bez ekvalizácie tak tie frekvencie tam jednoducho boli, ono to vyzerá tak, ako keby boli slabo zosilnené ekvalizérom, tak isto ak pridám Sansamp bass driver tak mi tie frekvencie zosilní, jediné možné miesto kde to stráca je podľa mňa v preampe kvôli tomu malému rozsahu regulácie....

....ale teraz tu v podstate neriešime frekvencie, ale skôr úroveň zosilnenia....
Po pozreti schemi co sem dal Andrej by som sa na cele spekulovanie s upravami vysral a pouzil iny preamp.
Z mojej skusenosti mam ,ze najlepsie hraju pasivne korekcie.Hento leny je celoaktyvne co ma aj + ale aj - a to su fazove posuvy ,co znamena ze to co ti v jednom stupni zdôraznis v druhom to ine frekvencie kadejake fazove posuvy danych aktivnych korekcii zajebu a mas zase dalsi problem s inou frekvenciou.
Cim menej danych korekcnych prvkov v retazci tym lepsie.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #28 kedy: 31. Január , 2013, 18:46:43 »

racius tu na z fora robil do jeho lampáču taký eq ak sa nemýlim  s girátorom aj mu to fungovalo , skuste u neho niečo :D
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #29 kedy: 31. Január , 2013, 21:31:38 »

joooj, jak keby EQ bola nejaka veda. Ked clovek chce, tak je k tomu application note ako to navrhnut a ako sa to zmeni. Ak clovek, co nevie z elektroniky skoro nic to chce upravit, nech to radsej nerobi.. takto tunovanie zosikov neuznavam fabrickych a hlavne neodbornikmi ( nic v zlom a ani to neber osobne garde...pisem vseobecne)
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 23 otázok.